Amplituner do Kef IQ70.

gebolek

Banned
Panowie, mam zamiar zmienić amplituner. Aktualnie posiadam Onkyo 805 i chcę go zamienić na coś lepszego w stereo. 70/30 stereo/kino. ( kolumny kef IQ70 )
Proszę o wasze spostrzeżenia. Chodzi mi o konkretne modele i dlaczego właśnie ten.
Dzięki.
 

BD

Member
Bez reklam
na pewno onkyo 5007/5008 jak jeszcze wierzysz w kino- jak pozostanie ci tylko sluchanie muzyki to tylko wzmacniasz ;] ....
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
A ja już w tym porównaniu taki pewny bym nie był co do wyższości Onkyo.Na papierze tak ale po odsłuchu?No nie wiem sam.Lepiej odsłuchaj:)
 

BD

Member
Bez reklam
lubic kino stawiac na Cambridge, biorac pod uwage onkyo 5007? -to trza miec po prostu gumowe ucho o ile przedmowca udsluchiwal tenze sprzet :] -jezeli nie to wyposazyc sie w obydwa amp'a, mierniki i zmierzyc jakie dane beda- trudnosc? poczytac na google... dla mnie paradox co piszesz- do glowy przychodzi nabijanie statystyk na forum nie majace nic a nic do rzeczywistosci nawet na tej 5% ...........
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Kolega gebolek na górze pyta Onkyo czy Marantz a ja wyraziłem swoje zdanie Ty za to brniesz w jakieś waciki-mierniki.Co to ma wspólnego z jakością dźwięku to nie wiem.Onkyo wypluje więcej wat na kanał i co z tego wynika.W sumie nic jak by się zastanowić.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
A jak sam zapewne wiesz dźwięk jest raczej sprawa indywidualną i to co na papierze i w testach jest lepsze po odsłuchu może okazać się gorsze.Pozdro.
 

CuoreRosso

New member
Amra Lew - chyba jedyny rozsądny głos w tej dyspucie. A do kolegi 'gebolek' mam pytanie - co ci nie pasuje w 805? Bo jakoś argumentu "czas na zmiany" nie rozumiem.
I w twoim przypadku to już koooniecznie odsłuch. Żeby przysłowiowa siekerka...........
 

gebolek

Banned
Amra Lew - chyba jedyny rozsądny głos w tej dyspucie. A do kolegi 'gebolek' mam pytanie - co ci nie pasuje w 805? Bo jakoś argumentu "czas na zmiany" nie rozumiem.
I w twoim przypadku to już koooniecznie odsłuch. Żeby przysłowiowa siekerka...........



Trudno to określić. Dźwięk onkyo mi odpowiada dlatego kieruję uwagę w stronę 5007.
Chcę lepszego dźwięku nie rezygnując przy tym z kina domowego.
Wolałbym też nie dostawiać więcej klocków ( pewnie zaraz ktoś poleci mi wzmacniacz ).
 

marcinmsm

New member
ja sie podlacze do tematu, jest jakis marantz w wersji slim ktory by dawal rade wlasnie tym kolumna - kef iq70? i wie ktos gdzie mozna dostac za uczciwe pieniadze sr6004??
 

airon

New member
:) dlaczego marantz. Możesz to airon uzasadnić?

Bo widzę że Onkyo troszkę Ci się już "przejadło" :). Może czas na nowe brzmienie ?. Oczywiście ja również doradzam najpierw odsłuch przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji :). A i jeszcze taki mały szczególik zważywszy na posiadany przez Ciebie sprzęt. Marantz jest na hdmi 1.4, Onkyo 1.3.
 

gebolek

Banned
Bo widzę że Onkyo troszkę Ci się już "przejadło" :). Może czas na nowe brzmienie ?. Oczywiście ja również doradzam najpierw odsłuch przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji :). A i jeszcze taki mały szczególik zważywszy na posiadany przez Ciebie sprzęt. Marantz jest na hdmi 1.4, Onkyo 1.3.


Na standardzie hdmi 1.4 mi nie zależy. Posiadam BD panasonica z dwoma wyjściami HDMI, który nie wymusza zmiany standardu w amplitunerze.
Chodzi mi o dobre brzmienie a z tego co widzę koledzy skłaniają się ku onkyo.
Czy rzeczywiście wyższe modele onkyo są takie dobre w stereo?
 
Do góry