Amplituner do JBL serii L

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szukam jakiegos niezłego amplitunera do głośników JBL serii L. Dlaczego takie głośniki ???;) - bo takie sie podobają mojej żonie i basta ;)
Niestety JBL serii ES zostały odrzucone ( brzydale i tyle ;)
Słyszałem że HK np 347 jest godny polecenia ( no ale brak tych nowych kodeków)
Może oNkyo 805???
Zestaw w 95% do kina domowego.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
A ja mam H/K 347 + zestaw JBL ES i jestem mega zadowolony (oglądam dużo filmów a dziecko bajek). Co do nowych kodeków: ciekawe czy usłyszysz różnice, po drugie: jaki jest procent filmów czy nagrań w nowym systemie kodowania, po 3-cie: cały sprzęt kupiłem z ZF46355DG i jakoś jeszcze filmu na HD nie miałem okzaji obejrzeć na DVD (to jest właśnie dostępność). Jane można ściagnąć lub chodzić i ludzi pytać, ale po co? Po to żeby jeden obejrzeć i koniec? tak samo będziesz miał z nowymi kodekami w ampli. Zastanów się nad tym, czy czasem nie chcesz miec nowych kodeków żeby je po prostu mieć i basta (satysfakcja), czy je naprawdę wykorzystasz. W H/K 347 jest 17 możliwości ustawienia dźwięku surround, a w praktyce wykorzystujesz 3 lub 4. Tak to jest z naszą mentalnością - nieć żeby mieć ;).
Jeszcze jedno: zanim zdecydujesz się na zakup ampli weź pod uwagę mnogość ustawień (powiem Ci po moich doświadczeniach że aby rto wszystko połapać i dobrze połaczyć i poustawiać optymalnie to trzeba się naprawdę namęczyć, a H/K jest jednym z najprostszych amplitunetów jwśli chodzi o ustawienia, można to zrobić automatycznie). Tak więc wybór należy do Ciebie. Miałem taki sam dylemat, wybrałem i jestem zadowolony w 100%. Całą moja batalie zawarłem wtutaj:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19661
Poza tym H/K i JBL to ta sama stajnia, będzie grało cudownie (szczególnie w kinie).
Pozdrawiam
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz- znobizm - cos w tym jest- to jak ze zmywarka- kupuje sie z 20 programami a korzysta sie z jednego ew z dwóch. Tak i tutaj - cena jest podobna - Onkyo 805 i HK347. Wiekszosc mi mowi - HK do JBL ale takze są głosy co widac w tym wątku ze 805 calkiem niezle gra z JBL. Kobiecie ;) bardziej podoba sie Onkyo no ale nie ma to dla niej takiego znaczenia jak kolumny, a ja pewnie tez bym sie lepiej czuł mając sprzet z nowymi bajerami ktorych jak znam zycie nigdy nie skorzystam albo okazyjnie.
Zaznaczam że jest to moj pierwszy sprzet do kina domowego.
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Więc jeśli chcesz się pobawić ustawieniami i mieć radość z nowych kodeków bierz Onkyo, jeśli wolisz energiczne brzmienie i dynamiczne przejścia z cichych scen do głośnych i cieszyć się "nowym wymiarem kina domowego" wybierz H/K. Wybór należy do Ciebie. Ja przed zakupem słuchałem tych ampli + denona.
Pozdrawiam
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na sąsiednim forum przeczytałem ( post z grudnia) ze ma byc w najblizszym czasie premiera nowych Harmanów-K z nowymi sterownikami itp ( cokolwiek to znaczy ;) moze warto odczekac te 2 miesiące no chyba ze to jakas kaczka.....
Co do Denona to moj serdeczny kumpel wlasnie do Kefów serii XQ5 ( sprowadzone z USA) zakupił Denonka 4308 - ładne bydle ale duzo za duzo jak dla mnie. Zostaje mu na stanie chwilowo Denon 1905 wiec jak bym kupil glosniki to bym mial ampli na jakis czas ;) na przeczekanie
 
Ostatnia edycja:

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
A wiesz moze cos o nowych Harmanach- kiedy bedą ???;) i jak mozna prosic to podeslij na PW ceny obowiazujące serii L ;)
 
Do góry