Amplituner do Jamo s426

mors111

Active member
Bez reklam
a do jakiej ceny napisz przynajmniej ?
czy więcej słuchasz muzyki czy też kina ?
jak duży masz pokój ?

to są tanie kolumny , ale nie oznacza to , że masz kupić najtańszy amplituner
im lepszy ampli tym bardziej z nich coś wyciśnie
proponował bym Denona 1611 ( a jak lubisz bajerki to Onkyo 509 - muza z USB nawet Flac , radyjko internetowe , DLNA itp... ) , ale nie wiem jaki masz budżet

w przyszłości dokup suba i będziesz miał fajne kino ( przynajmniej na początek )
 
Mam je podpięte do Denona 1909 i dla mnie super, osobom, które u mnie słyszały ten zestaw też się bardzo podobało. Nie jest to HI-END, ale dla zwykłego słuchacza jest bardzo OK. Jak lubisz bas w muzyce to sub będzie potrzebny, a do kina konieczny.
 

armi

New member
Bez reklam
w tej cenie /blizej 1500/ masz teraz avr 255 u BN
praktycznie każdy z wymienionych sprzętów spełni swoją rolę
 

mors111

Active member
Bez reklam
a może coś z yamahy znacznie lepsza w stereo a bajerów więcej niż denon i onkyo

jakich bajerów napisz proszę i dlaczego lepsza w stereo ?
dla mnie Denon 1612 gra całkiem fajnie w stereo jak na swoją cenę , Onkyo 509 jest droższe ale w kinie wyśmienite jak na swoja cenę też

Denon ma mało wejść na tylnym panelu ( 1x optyk + 1x coax - to bardzo mało ) , konkurencja ma tego więcej , ale za do ma lepsze ( minimalnie ) stereo w pure direct , po kalibracji jest juz inaczej i Onkyo 509 pokazuje swoje pazurki

nie każdy sprzęt też zgra się odpowiednio z kolumnami więc przed zakupem warto posłuchać

no i jaki model Yamahy polecasz , bo do 1.500zł to Denon 1612 pozostaje , ale brak mu radia internetowego , DLNA , jednak Yamahy to dopiero od modelu 6.. zaczynają grać dobrze a ona też nie zmieści się w podanym budżecie
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
w tej cenie 571 się zmieści i nie zagra gorzej od denona a do tego ma więcej wejsc no i brak USB w denonie co do słuchania muzyki to podstawa zwłaszcza we FLACU, ja nie neguje denona ale mnie ten model denona nie przekonuje w tej cenie z tym co posiada
 

mors111

Active member
Bez reklam
nie słuchałem modeli 5... u Yamahy , jedynie 4.. i 6.. i skok jakości jest spory
z tego co czytam o modelu 571 to ma owszem i więcej wejść i obsługuje 7.1 jednak ma zasilacz bardzo skromny , bo tylko 280W ( Denon 1612 - 360W , Onkyo 509- 370W ) a w kinie to troszkę za mało jak i stereo może nie być za ciekawe mocowo
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
zasilacz w zupełności wystarcza takim, a zasilacz, zasilaczowi nie równy, ciężko jest coś wybrać z najniższych modeli bo każdy ma z nich niezłe braki w wyposażeniu i mocy
 

mors111

Active member
Bez reklam
też mam drugie kino ( starszy Panasonic SA-HE75 z słabym zasilaczem 220W i jak dla mnie to porażka ale dzięki subwooferowi w kinie jakoś daje radę ( jest głośno , ale jakość słaba )

280W to jak dla mnie zbyt mało
model 671 w testach przy 5 kanałach oddawał 50W przy czym konkurencja ( np onkyo 609 ) sporo więcej , nawet do 80W na kanał przy wszystkich kolumnach (5szt.) a przy większych stratach nawet 95W :

Onkyo TX-NR609 A/V Receiver HT Labs Measures | Home Theater

Yamaha RX-V671 ( zasilacz 400W ) :

Yamaha - RX-V671 - Amplitunery AV - Testy sprztu audio

prawie połowę mniej przy pełnych obciążeniu wszystkich końcówek ( 5szt. aby było sprawiedliwie)

śmiem twierdzić że w modelu 571 z racji słabego zasilacza będzie max 5x40W a to jak dla mnie słaby wynik

Denon 1612:

Denon AVR-1612 A/V Receiver HT Labs Measures | Home Theater

też ma blisko 5x80W

sam zasilacz to bardzo ważna rzecz w amplitunerze
 
Do góry