Amplituner do duużych kolumn?

ml2210

New member
Witam.

Posiadam składany przez człowieka z GMP Acoustics zestaw dość sporych kolumn kina domowego.

Kolumny Phyramid to "prawie" estradówki, nawet satelity z tyłu to mógł by być dobry system stereo :D

Miniaturka fotki w załączniku.

Przewody QED Siver.

Problem polega na tym: Potrzebuje rady jak (czym) to napędzić.
Obecnie posiadam amplituner Thomson DPL 4000 (czytaj no name:roll:).
Zgodnie z trendem producentów 110W na wyjściu - ale chyba na papierze :???:
Amplituner na 100% i po chwili wyłącza go bezpiecznik, a kolumny dopiero zaczęły się rozgrzewać :twisted:


Z racji tego że przerzucam się na HD (bluray), wraz z odtwarzaczem chciałbym wymienić wzmaka na 7.1,
i tym razem kupić z głową.

Zależy mi na tym aby te kolumny sprawnie napędzić, a podkreślam że nie chodzi o maxymalne decybele, a raczej by przy nawet niedużym odkręceniu gałki, np, przy oglądaniu filmu, dźwięk był wyraźny i czysty, a wiem że do tego potrzeba MOCY, ale czy sugerować się reklamowymi Watami jakimi przechwalają się producenci.

Aha, ok 2000 - 3000 PLN
 

Attachments

  • phsilv.jpg
    phsilv.jpg
    2,8 KB · Wyś: 466

meksykanin

New member
Możesz pójść dwiema drogami :


1.Amplituner 7.1 np. Onkyo tx-sr 805 lub Harman Kardon 355. Jeżeli fronty są 8 Om i mają możliwość skorzystania z bi-ampingu to byłoby w miarę dobre rozwiązanie.


2. Budżetowy amplituner 7.1 z dekoderami, hdmi 1.3a i wyjściem pre-out na dodatkowy wzmacniacz stereo do frontów. Najtaniej wyjdzie Yamaha 663 ( około 1500 zł ) a do niej jakiś wzmacniacz np: YAMAHA AX - 497, Harman Kardon HK 970 . Za zestaw Hk 255 + HK 970 wyszłoby z górką - 3700 zł.


Możesz też zaryzykować i kupić wzmacniacz używany . Znalazłem ostatnio parę rodzynków na aledrogo:

http://www.allegro.pl/item494345731_onkyo_integra_a9911_high_end_okazja.html



http://www.allegro.pl/item503003411_onkyo_a_9911_integra_piekny_szmpan.html


http://www.allegro.pl/item502770930_wzmacniacz_harman_kardon_970_stan_idealny.html

Mam nadzeję, że trochę pomogłem

 

przemowroc

New member
Witaj , potrzebujesz wydajnych prądowo ampli. Jeżeli chodzi o budżet to polecam Onkyo 875 lub coś ze stajni Harmana np 645. Może zabrzmi to jak kryptoreklama bo taki sprzedaję ale Harman posiada piekielną moc. Na papierze wygląda to mizernie jednak w rzeczywistości mało który ampli potrafi wygenerować realną moc rzędu 100w na kanał przy 7 zagospodarowanych końcówkach. Ampli posiada 50A rezerwę prądową i zasilacz konsumujący maksymalnie 1400w z sieci. Napisz jeszcze jakiej impedencji są kolumny , gdyż jeżeli jest bardzo niska (zakres 4ohm) to większość ampli będzie miała zadyszkę. Harman może nie posiada koderów hd aczkolwiek taki dżwięk zdekodowany w blu-ray potrafi "wypluć" na kolumny. (7kanałowa końcówka)
Pozdrawiam i życzę pomyślnych łowów
 

unky

Member
Myślę że z tym Pre-outem to chyba niezły pomysł.
Całość podłącz rzeczywiście do amplitunera 7.1 a do pre-out tego ampli kup jakis profesjonalny wzmacniacz dwukanałowy - polecam QSC GX3 albo GX5.
Oczywiście musisz wziąć pod uwagę że takowa końcówka mocy dość głośno chodzi, dużo waży, i nie wygląda za efektownie.
Ale za to kopa ma takiego przy którym wszelkie ampli kina domowego wysiadają.

Pozdrawiam
 

ml2210

New member
Dzięki serdeczne za cenne rady.

Poszperałem troszkę po forum i spotkałem się z opiniami, że Harman pomimo że podaje rzeczywiste wartości wzmacniaczy ( a nie jak inny producenci z kosmosu), jednak dostaje zadyszki przy dużych kolumnach.

Ten ampli Onkyo 875 wygląda zachęcająco, choć cena troszkę ponad budżet, a i design tez nie najwyższych lotów.
Ciekawy jestem jak zagra w połączeniu z bluray Samsung BDP2500 ?
Czy będzie kompatybilny? Raczej przy tym odtwarzaczu raczej pozostanę, tym bardziej że obraz to Samsung LE52A756.

A jeżeli już Onkyo, choć przyznam że we wcześniejszych rozważaniach zupełnie nie brałem tego producenta pod uwagę, więc jeżeli już Onkyo, to czy nie zostać przy modelu 805. Moc podobna, a znalazłem go za 1999 zł. :confused:
875 to 3300 :roll:




PS.
Niezły klocek z tego Onkyo 875 (w załączniku)
 

Attachments

  • Setuppic.jpg
    Setuppic.jpg
    567,4 KB · Wyś: 110
Ostatnia edycja:

przemowroc

New member
Nie wiem skąd u Ciebie taka wiedza że 645 muli przy dużych kolumnach , szczególnie że Twoje raczej nie należą do szczególnie trudnych do napędzenia 8 ohm przy skuteczności 91 decybeli , to samo gra. No ale cóż nie pora na sprzeczki który ma "większego " kopa , 875 różni się od 805 sekcją wideo dość zaawansowaną i na obecne czasy wydaje mi się raczej niezbędną gdy łączysz wiele komponentów ze sobą.
PS Wcześniej posiadałem ampli Yamaha po 140w na kanał i go sprzedałem, bo po odkręceniu na 3/5 dzwięk stawał się irytujący-mam kolumny Bowersy o zalecanej mocy wzmacniacza 160 w i skuteczności 89decybeli.
 

meksykanin

New member
805-tka wygląda tak samo jak 875, tyle samo waży, tyle samo mocy pobiera, ma tą samą sekcję audio. Różnią się ilościami wejść hdmi ( jeden ma 3 a drugi 4) , i tym , że model wyższy ma skaler Reon Vx ale tym bym się nie martwił - to samo będzie w twoim playerze (Samsung BDP2500 ma też Reona na pokładzie) więc po co dublować. Można śmiało brać 805- tke.
 

Marl

New member
Chyba nie ma co potwierdzać, to jest raczej oczywiste. Jeżeli masz Reona w odtwarzaczu to tylko to co w nim puszczasz jest przetwarzane. Przecież do odtwarzacza nie podłączysz innych źródeł. W przypadku ampli każde źródło wideo, które podłączysz będzie skalowane przez Reona. Ja bym brał 875 bez zastanowienia.
 

Marl

New member
To kabel trzeba podłączyć do czegoś co ma tuner tv (magnetowid, nagrywarka) i to urządzenie podłączyć do ampli. Odtwarzacze nie mają tunerów.
 

ml2210

New member
Rozumiem, ale sygnał przy tym straci tak dużo, że lepiej już pewnie wprost do TV ;)

Wracając do tematu to może polecicie sprzedawcę O. 875.
Poszukałem na ceneo itd... ale ostatnio się troszkę sparzyłem, :hmm:
( jeśli ktoś zna sprawę LCD-AGD, zresztą temat o tym sklepie na tym forum ma już chyba z milion stron :-D )
 

Dziewiątka

New member
Witam,
Jestem początkującym zestawiaczem kina i pewnie jak każdy kto zaczyna mam mnóstwo pytań i wątpliwości. Czy ktoś może opisać jak technicznie wygląda podpięcie dodatkowej mocy tzw. pre-out np. HK 255 + HK 970 bo też zastanawiam się nad takim rozwiązaniem?
 

ml2210

New member
Nowy Ampli pracuje już u mnie kilka dni.

Podziękowania dla użytkownika blackninja za rady, jak również za sam sprzęt :grin:

Wybór padł na Onkyo NR905.

To jest dopiero mocarz :cool: :cool: :cool:

Galka odkręcona do połowy (czyli licznik na "0") a już jest za głośno, aż czuć wibracje pod stopami :roll:
Muzyka na poziomie - 20 , filmy bluray na -15 wystarczy.

Dźwięk nieprawdopodobnie, nieziemsko i straaaaaaaasznie szczegółowy :eek:k:, tak bardzo że jakiekolwiek niedoskonałości nagrania są nie do zniesienia :roll:

Wrażenia z odsłuchu - przykłady:

"Sting" - pięknie
nawet taki "Simon & Garfunkel" brzmi nieźle (gdyby nie ta jakość nagrania :???:)
"Metallica" - powala
ale
"DJ Tiesto" - urwał mi głowę razem z tułowiem :mrgreen:
 

Ferrari95

New member
Czy potencjomert każdego ampli jest wyskalowany tak, że "0" na liczniku oznacza 50% mocy?

Mam Marantza SR5003 i jestem obecnie na etapie "wygrzewania" kolumn więc muzyki słucham raczej cicho a potencjometr jest ustawiony na -35dB w skali od -71dB do +18dB, czyli wychodzi ok. 40%. Nie wydaje się Wam to trochę za dużo? Chyba, że jest tak, że w dolnych zakresach ustawień wzrost poziomu głośności jest niewielki/łagodny i rośnie gwałtownie gdy odkręcimy gałkę do wyższych zakresów.

Proszę o Wasze spostrzeżenia w temacie, szczególnie użytkowników SR5003 lub innych modeli ampli Marantza.

To moje pierwsze kino i nie mam żadnego odniesienia.

Czy ten typ tak ma czy coś jest nie halo?


Pozdrawiam!!!
 

ml2210

New member
Przyznam że strzeliłem że "0" to połowa. Tym razem sprawdziłem - oczywiście bez żadnego sygnału.
Jest od -80 do 18.

Do -30 różnica jest niewielka, ale to raczej wielkość kolumn ma na to wpływ.

Przy -20 jest już dość głośnio.

"-10" sąsiedzi dzwonią na policję.

"0" nie do wytrzymania, aż boli.

"+" nie wiem :hmm:
 
Do góry