Amplituner do domowego użytku

mario.79

New member
Witam. Posiadam 5-letni amplituner Pioneer VSX-417, ale przestał grać środkowy kanał (podobno poszła końcówka mocy i naprawa ok. 240,00 zł). Raczej nie opłaca się aż tyle w niego inwestować tym bardziej że technika poszła do przodu i kuszą nowe więc myślałem żeby kupić coś nowego. Głośniki mam Rubicon RP-16 MkII F/C/S a subwoofer Jamo 200. Nie orientuje się za bardzo w nowościach więc proszę o pomoc. Słucham muzyki trance, dance, ale też jakaś instrumentalna, a filmy to różne (choć to chyba bardziej przy wyborze głośników niż amplitunera ma znaczenie). Bardziej słucham muzyki niż oglądam filmy (ale oglądam).
Nie musi być Pioneer byle miał czarną obudowę, miał we/wy HDMI, cyfrowe wejścia audio, fajnie jakby miał wbudowane radio internetowe (najlepiej wi-fi ale to pewnie drogie).
Cena jak najniższa ale myślę, że max. 1800-2000 PLN.


a co myślicie o Denon AVR 1713, Pioneer VSX-922 lub Yamaha RX-V473 ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mario.79

New member
Rzeczywiście jest super ale może udałoby się znaleźć coś tańszego. 7 kanałów póki co nie wykorzystam (nie mam tyle głośników) więc chyba nie bardzo opłaca się mi taki kupować. Chyba że Yamaha 667
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie musisz korzystać z 7 kanałów. Denon 2113 jest mocniejszy, lepsza dynamika lepiej zagra w stereo niż avr 1713. Oczywiście weź pod uwagę Yamahę 673, Onkyo 515, Harmana 265.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja bym bardziej wolał Denona, ale to tylko kwestia moich preferencji:) Możliwe że znajdą się tacy co bedą woleli Pioneera. W Denonie bedzie lepsze stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mario.79

New member
czyli podobne mają parametry ?
gdy porównałem na stronie euro to też ciekawie wypada Yamaha 673. cena też przystępna. i mam mętlik :)
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Są gusta i guściki jeden sprzęt gra ciepło drugi ciepło i nudno trzeci ostro a czwarty basowo
Jednemu podoba się to komu innemu co innego
Musisz sam wybrać się do sklepu lub ampli zabrać do domu i przekonać się sam co ci pasuje

A stereofonia w tym budżecie wybacz ale coś takiego nie istnieje może jakaś maleńka namiastka
 

mario.79

New member
No właśnie, stereo w KD to ciężka sprawa. Tym bardziej, że zwykle słucha się mp3 a tu ciężko o super jakość. dziwi mnie że mało kto pisze na forum o pioneer - to uznana firma, nagradzana i w sumie z poprzedniego ampla byłem zadowolony ale lata lecą i technika się zmienia.
 

werf

Active member
Bez reklam
Stereofonie w AV jak najbardziej ale to nie ten budżet wtedy kompromis można uzyskać

A ja mp3 nie słucham:)

Pioneer słaby nie polecany tu raczej chodzi o warunki handlowe u dystrybutora a nie o inne aspekty
 

mario.79

New member
czyli kiepski marketing w Pioneer ? (no tak w LED tylko właściwie Samsung i Sharp wszyscy polecają). widzę, że jesteś kompetentny facet to powiedz tak szczerze to co byś polecił ten pioneer 922, denon 1213 czy yamaha 673 a może jednak 5.1 i denon 1713 lub pioneer 527, ciężko coś wybrać bo teraz usb, internet radio (choć do wi-fi drogi adapter a modem w innym pokoju więc problem z ethernetem), hdmi to już standard. chodzi mi by posłuchać muzyki z płyt lub radia, obejrzeć film z dźwiękiem przestrzęnnym itp żadnych cudów.

No i nadal ciężko się zdecydować. Najwięcej słucham muzyki ale coraz więcej jest programów HD z dźwiękiem DD5.1 więc i pewnie coraz częściej będę oglądał TV przy udziale KD. A czy jak podłączę dekoder PVR Pace z C+ przez HDMI do KD to będzie lepszy odbiór czy to nie ma znaczenia ? A może nie przesadzać i kupić coś tańszego np. Pioneer 527 lub 827 ew. Denon 1713 ? Czy to ma sens przy moim wykorzystaniu KD. Dzięki temu mógłbym za jakiś czas kupić lepsze głośniki bo te moje Rubicony robią się stare (a stary ampl i głośniki sprzedać). W sumie w podobnej cenie tj ok 2 tyś jest Onkyo 616 (szkoda tylko że ma zielone napisy i tak dużo prądu zżera). Z muzyką kojarzy mi się Yamaha więc może 473 lub 673
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli szukasz lepszego brzmienia w stereo to szukaj czegoś z HK, Marantz, Denon. Swojego czasu mozna było tanio nabyć Marantz 5006, teraz zastąpiony przez 5007, i te modele bym polecał. HK też dobrze grają w stereo, ale trochę są z tyłu jeśli chodzi o funkcjonalność i nowinki techniczne. Jesli miałbym kupować Yamahę 673 to już bym wolał kupić model starszy a wyższy 771, do którego można w przyszłości podpiąć wzmak stereo bo ma pre-out. Do Yamahy 673 to raczej mozna porównywać, jeśli chodzi o klasę sprzętu, model Denon 1713, bo Denon 2113 to już ciut lepsza klasa i porównywany powienien być z Yamaha 771/773.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Onkyo 616 polecam, aczkolwiek nie mam porównania do innych sprzętów. Ze swojego klocka jestem bardzo zadowolony :)

Co do programów 5.1 (filmy i seriale) - owszem jest ich coraz więcej, ale zauważyłem, że nawet te nadawane w stereo (szczególnie jako Dolby Digital 2.0), po odpaleniu w amplitunerze trybu Dolby Pro Logic II (DTS: Neo 6 jakoś mi nie podchodzi) działają jako podróbka prawdziwego 5.1 bardzo, ale to naprawdę bardzo dobrze. Nie jest to prawdziwe 5.1, ale daje radę. Szczególnie efekty pogodowe (np. deszcz), lektor, przejeżdżające pojazdy i odgłosy publiczności na koncertach. Są też niektóre gatunki muzyki bardzo podatne na takie sztuczne "uprzestrzennienie". Polecany na forum zespól Yello (electro pop) np. jest pięknie rozdzielany na kanały surround, nawet ze zwykłego youtube'a (wczoraj testowałem). Zatem myślenie o kinie czy nawet muzyce 5.1 nie jest bez sensu, nawet przy zwykłej telewizji naziemnej, kablówce i innych źródłach 2.0.
 

mario.79

New member
A z Denon to raczej 2113 czy wystarczy 1713 do mojego wykorzystania ? Czy warto dopłacać te 500 zł ? Onkyo jest polecane bardzo i tak w sumie nie wiem do tej pory miałem Pioneer i nie mam za bardzo porównania jak to jest z innymi markami.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Patrząc na pierwszy post widzę, że wiecej słuchasz muzyki, niż filmów. Onkyo polecane jest raczej do filmów właśnie. Co do wifi - w Onkyo 616 musisz albo pociągnąć kabel, albo dokupić dongla usb za 200 zł (aktualnie chyba najniższa cena).
 

mario.79

New member
Niby już wstępnie zarezerwowałem na jutro Pioneer 922 w Euro (bezpłatnie więc mogę zrezygnować). Myślałem żeby pojechać obejrzeć coś na żywo ale w jednym sklepie nie ma tych Onkyo w innym Pioneera, jeszcze w innym Yamahy. Więc dziś chyba jeszcze poczytam w necie opinie a jutro obejrzę i jak nic nie znajdę to wezmę tego Pioneera. Te Denony są dostępne ale też głosy są różne, że np. dźwięk jakiś plastikowy. I tylko nie wiem czy ten Pioneer 922 czy wystarczy 827.
 
Do góry