Amplituner do atmos 5.1.4

Fanek

New member
Bez reklam
Co Ty chcesz od tego suba?
Mam go na mniejszym metrażu niż Ty (nasze zestawy - wnęka w kuchni) i gra spoko.
Kolejny sposób na ustawienie suba to postaw go tam gdzie siedzisz odpal i czołgaj się po podłodze - tam gdzie będzie grało dla Ciebie najlepiej to tam go postaw i rób kalibrację.
U mnie jest na około 40% głośności to Onkyo po kalibracji dało go na 0.


GRA MI ZLE! może chodzi o akustyke pomieszczenia, nie wiem.

nie będę ciągnął tematu i szkoda mi więcej czasu poświęcać na jego testy/kalibracje.
3 dni to wystarczy, jakby miał mi przypasować do uszu już by się to stało.


Nie sprecyzowałem sub do 1500 +/- , ten Rel ht1003 za drogi już..
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie rozumiem. Prawie wszyscy wskazali Ci Klipscha R112 SW a Ty mimo wszystko kupileś Heco i teraz jesteś niezadowolony. Zaufaj ludziom, spora grupa forumowiczów ma tutaj Klipsch R110 albo R112, albo R115 i wszyscy sobie je chwalą. Odeślij to Heco i zamawiaj Klipscha ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mysle ze klipsch tez bedzie dla niego zly. On pewnie woli szybki bas w punkt, bardziej muzyczny.

Ja bym udezal "moooze" w Rel t5.

Ale to tez koszt okolo 2500zl. Na twoim miejscu chyba dalbym sobie spokoj jak bas z frontow ci wystarczy. Szkoda kasy.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Nie rozumiem. Prawie wszyscy wskazali Ci Klipscha R112 SW a Ty mimo wszystko kupileś Heco i teraz jesteś niezadowolony. Zaufaj ludziom, spora grupa forumowiczów ma tutaj Klipsch R110 albo R112, albo R115 i wszyscy sobie je chwalą. Odeślij to Heco i zamawiaj Klipscha ;)


Wezme Klipscha i będzie to samo co Heco.
Tu trzeba inaczej podejść do tematu, to za bardzo ****** ten heco rozumiesz. za duży sub.
Ja nie chce żadnego mocnego, agresywnego, walącego suba bo mnie od tego głowa boli i żołądek.

No z frontowych monitorów naprawde daje rade ten bassik, wystarczyło mi byś coś takiego pokroju. Tak można powedzieć w punkt, a nie na cały pokój, nie chce aby to pływało. A Klipsche zakładam że tak mają. I wystarczy mi 10" albo nawet może 8" sub.

Fyne Audio F3.8 - ktoś zna??
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Jakiej informacji potrzebujesz ? Masz podłączone lfe i neutrik.
Jest gdzieś wątek w którym trochę było napisane.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Jakiej informacji potrzebujesz ? Masz podłączone lfe i neutrik.
Jest gdzieś wątek w którym trochę było napisane.


Sub to Rel Quake, małe sub 20cm membrana. Dziś mi przyszedł, podłącze go po LFE do Denona X3700H który ma mi przyjść we wtorek.
Ale jak go dobrze ustawić, na co zwrócić uwage?
Depth/SLAM
Rolloff ustawić na 106Hz pokrętło?



Jak tylko do KD to HiLevel już nie podpinać po tym grubym kablu?


Potrafisz znaleźć ten wątek? :)



https://c.allegroimg.com/s1024/0cdcb6/59b615c441afa938d9031b57096c
 

werf

Active member
Bez reklam
Technika tego modelu nie jest mi znana, ale... podłącz oba kable.
Ustawienie głośności lfe załatwi amplituner,głośność hi level dopasuj pod siebie podczas słuchania muzyki,rollof to pewnie coś na wzór crossovera, czyli na max. Trzecie pokrętło jest do ustawienia fazy, którym musisz się pobawić, aby grało jak fronty.Pierwsze wygląda na jakiś filtr, według manuala Slam podkreśla bas z zakresu 50-150hz,ustawienie Depth dodaje głębi w zakresie 20-100hz.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedz, ale do czego właściwie potrzebuje kabel hi level? nie mam takiego jak coś. Jakieś korzyści daje wzg LFE ?
Audio 95% to KD Atmos u mnie
 

Fanek

New member
Bez reklam
Panowie z nowych amplitunerów mieliście na początku taki "zapach elektroniki" któy da się wyczuć?
Nie ważne czy przy muzyce czy przy KD, nawet na małej skali głośności, pogra z 10-15min i czuć to lekko. Impedancje ustawiłem 4ohm (domyślnie było 8ohm) ale to raczej nie ma znaczenia.
Ampli stoi w szafce rtv, ale z każdej strony ma po 12-14cm wolnej przestrzeni.
Mierzyłem go czujnikiem temp to nie przekracza 35* C, nie grzeje się, jest lekko ciepły.

Też mieliście taki "zapach elektroniki" z nowych amplitunerów, znacie to? wywietrzeje z czasem?
 
Do góry