Amplituner do 5.1.4, może być z pre out.

gzyrzdow

New member
Witam!
Mam mały zgryz odnośnie nowego amplitunera.
Moj sr444 wyzionął ducha i szukam czegoś innego.
Chciałbym uzyskać trochę cieplejszy dźwięk z mniej natarczywą górą.
Opcje mam dwie:
1. Po taniości - Denon X1500 za 1300zl. Tu zyskam dts:x, sieciowość, eARC, audXT i inne brzmienie.
2. Na "bogato" myślałem nad serią X3/X4, ale
-tu chciałbym zyskać przynajmniej dwa kanały, choćby w pre out, bo jeden wzmacniacz wolny mam i chciałbym rozszerzyć do 5.1.4, XT32 też fajna sprawa.
Mocy super mi nie potrzeba, więc to drugorzędna sprawa.
Teraz pytanie - czy X3300/3400 obsługują dodatkowe kanały na wyjściu pre out? Cenowo 2100-2400zł.
Z tego co czytałem X4200 miał możliwość rozbudowy do 9.1 (tylko tyle w atmos, więcej nie?), A X4300 ma już 9 końcówek i obsłuży 11 kanałów z zewnętrznym wzmacniaczem.
Cenowo 2800/3300zł.
Nie chcę dopłacać do serii X4 jeśli mogłoby udać się zmieścić w X3.
Chyba, że znacie Panowie ciekawą opcję na większą ilość kanałów bez wzbijania się na dużo wyższe półki?
Każda opinia i rada są mile widziane
PS. Jest też Onkyo RZ730 (byłby ok), ale wolałbym uspokoić trochę górę, a Onkyo ponoć taki urok ma, że lubi tu pokazać pazur.
 
Ostatnia edycja:

gzyrzdow

New member
Hmm... Póki co zastanawiam się jeszcze nad "dodatkami" w tych nowych ampli.
Czym różni się Chromecast w Onkyo od przesyłu BT skoro przesyła tylko dźwięk, a nie obraz?
Jakimi funkcjami możemy sterować przez asystentów i czy możemy to zrobić z poziomu smartfona, bez głośniczka? Głównie chodzi o google.
Czy denon w modelach X$500 obsługuje też Google, czy wyłącznie alexa i siri?
 

gzyrzdow

New member
Po wielu namysłach mam dylemat.
RZ730 za 2500zł czy dopłacić 700 zł do X4300.
Oczywiście używki.
Na papierze Denon wygrywa mocą, XT32, możliwościami konfiguracji kanałów i "stabilnością działania".
Jak to jest w aspekcie dźwiękowym?
 
Do góry