Amplituner do 5.0

Sinema

New member
Witajcie!

Sporo ostatnio przeglądam postów na tym forum i zdecydowałem się skrobnąć aby zasięgnąć opinii.

Szukam amplitunera do pokoju (16m2) do stereo i filmów (później pewnie PS3)

Przedział cenowy najlepiej około 1500 do max 2000.

Czy DENON AVR-1709 daje radę w tej cenie? Jeśli nie bardzo, co byście polecali?


Do zestawu planuję set głośników Quadral Argentum (czy lepszy od Quintas 700?)

Muzyka do odsłuchu - od jazzu w klimatach Pata Metheny po Aphex Twina. Z wyłączeniem metalu i pochodnych, choć RATM i King Crimson jak najbardziej się załapią.

Będe wdzięczny za wszystkie wskazówki
 

Sinema

New member
Dzięki blackninja.

Argentum wpisuję na listę

polecasz tego denona czy np jakiś H/K byłby lepszy w podobnej cenie?

Słyszałem że można się do Ciebie zgłaszać w kwestiach cenowych - mógłbyś mi coś zaproponować na PW?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ja stawiam na zakup AVR255, ma teraz dobrą cenę.
O cenach ponawijamy jak już wybierzesz sprzęcik.
 

Sinema

New member
Nie ukrywam, ze nie słyszałem żadnego z wymienionych sprzętów na żywo, ale może powiem na czym mi najbardziej zależy:

Kolumny - 5.0 bez suba, które maja pełnię brzmienia nawet przy niskiej głośności, używane w równi do muzy, filmów, gier.
Czynnik wizualny też się liczy, albo czarne, albo wenge, albo srebro, reszta odpada. Bass reflex mógłby być z przodu ale ostatecnzie nie ma to aż takiego znaczenia, choć najbardziej preferowałbym kontrukcję zamkniętą.
Wiem że Argentum maja BR z tyłu.

Ampli - ma dobrze brzmieć i mieć nie wiecej niż 16 cm wysokości z nóżkami.
Czytałem ze ten H/K jest dość 'powściągliwy' w brzmieniu, a denon z kolei dośc ostry. Podkreślam że rozrzut gatunkowy słuchanej muzyki jest duzy.

Odsłuch w pokoju 16m2 w bloku.

I kolejna porcja dylematów....

H/K avr 255 czy avr 347?

A może Cambridge Audio Azur 540R v3?

Nie zależy mi na zaawansowanych technologiach przetwarzania obrazu w ampli, recki CA ma dobre... jakieś porównanie w brzmieniu obu marek?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do 16m2 styknie AVR255, ma obsługę do 1080p co się może przydać. CA540Rv3 odpada, bo brakuje obsługi dźwięku przez HDMI.
 

Sinema

New member
Dzięki blackninja.

Mam jeszcze pytanie do posiadaczy modelu avr 255, avr 347 i 355, jaka jest dokładna wysokość ampa od powierzchni na której stoi? czy nóżki są regulowane? Znalazłem różne dane i chciałbym to zweryfikować.


Blackninja - jaka byłaby Twoja propozycja cenowa na avr 255 i quadral argentum set?
 
Do góry