Amplituner do 3000 zł

Yamato

New member
jak narazie troche sie bawilem w kalibracje i ogolem przejzalem sobie tak polowe funkcji/mozliwosci, jak narazie bardzo zadowolony jestem
na plus:
-polskie menu (choc inne jezyki to nie przeszkoda)
-szybkie dzialanie i reaktywnosc
-w miare sensowny pilot z podswietlanymi czesciowo guzikami, czesc swieci w nocy jak np premium z harmmana
-mniej basu wiecej srednicy mi sie wydaje
-spoko autokalibracja i instruktaz krok po kroku na ekranie tv
-bardzo dobrze dziala funkcja acr i cec
-wielkosc i ciezar, wydaje sie wiekszy niz rzeczywiscie

co do hk to akurat potrzebna byla mamona na remont, zakup wiekszy itp, kasa jest znow wiec kupilem cos nowego

zastanawiam sie czemu w automatycznej kalibracji sub dzialal, a podczas uzytkowania na tv/sat/ps3 sub nie bangla - moze jakis znawca denona podpowie co moze byc nie tak? ;)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Jezeli z tych urzadzen wypuszczasz sygnal stereo to tak bedzie. Jezeli jestes pewny, ze ampek otrzymuje dzwiek wielokanalowy to cos jest nie tak. W pierwszym przypadku jezeli chcesz by sub chodzil caly czas to musisz w opcjach amplitunera ustawic na LFE+main, chyba tak to sie w Denkach nazywa.
 

Yamato

New member
Zrobiłem jeszcze wczoraj. Problemem był crosover z automatu. Wracając do nowych kolumn co fajnego polecacie do tego denona?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
JBLe :) dobrze zgrywają się z Denonem.
Z całym szacunkiem dla kolegi, ale nie do końca zgadzam się z tym obiegowym twierdzeniem. Chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami w tym względzie. Od kilku ładnych lat użytkuję JBL-e - seria E 30 i E 10 (7.1) w KD. Przez pierwsze lata, współpracowały one z Denonem AVR-3808A. Obecnie "grają" z Denonem AVR-4311. Porównując sonicznie ze sobą obie konfiguracje sprzętowe mogę powiedzieć, że dźwiękowo dzieli je dużo i co może się wydać dziwne, na nie korzyść AVR-4311 co nie ukrywam, było/jest lekkim szokiem. :confused: Kolumny te z tym amplitunerem grają wyjątkowo ostro górnym skrajem pasma, czego przy 3808 nie było. Szczególnie daje się to we znaki przy odsłuchach stereo (wokal), gdzie najbardziej ten efekt daje się odczuć przy tzw. sybilantach, które wręcz kłują w uszy i przykuwają uwagę. W kinie, jeszcze ujdzie. Musiałem zastosować prosty trik aby jako tako, można było tego słuchać. I teraz pytanie; dlaczego tak to brzmi? Firmy te same, a zmieniona została jedynie elektronika. Od razu uprzedzam. 4311 jest moim trzecim egzemplarzem z tej serii (to dłuższa historia). Wszystkie urządzenia wykazywały taki sam charakter brzmienia na tych kolumnach. Wydaje mi się, że 4311 nie bardzo toleruje głośniki wysokotonowe z metalowymi kopułkami, bo przy 3808 tego nie było. By sprawdzić tą tezę, przydałyby się kolumny z tekstylnymi kopułkami. Czyli jak widać, w brew obiegowym opiniom (niejako zakup w ciemno), dobór elektroniki do kolumn lub odwrotnie, ma zasadnicze znaczenie nie tylko w obrębie tych samych marek, ale nawet konkretnych urządzeń. W tym przypadku, mariaż między tymi JBLami a tym Denonem, nie wyszedł temu ostatniemu na dobre. :( Cóż. Pozostaje mi chyba jedynie wymiana kolumn głośnikowych. A jeśli tak, to na jakie? Bo raczej elektroniki już się nie pozbędę, a i nie chciałbym. ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantz/Denon w nowych modelach chyba jako jedyni wprowadzili menu PL
A reszta? ........... to pokazuje jak ważnym rynkiem jesteśmy dla producentów/dystrybutorów sprzętu. ;)

Na mnie do dziś robią wrażenie spolszczone gry, nie wspominając już o sprzętach. Może nie tyle co robią wrażenie, ale paradoksalnie czuje się nieswojo widząc Polskie oznaczenia.
Tyle lat atakowali nas angielskim, że już mi kompletnie obojętne. Takie "Volume", "Power", "Record", "Pause" już przyswoiłem jak swój ojczysty język.
Jeżeli chodzi o sprzęty, to nawet czasami wole angielski ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na mnie do dziś robią wrażenie spolszczone gry, nie wspominając już o sprzętach. Może nie tyle co robią wrażenie, ale paradoksalnie czuje się nieswojo widząc Polskie oznaczenia.
Tyle lat atakowali nas angielskim, że już mi kompletnie obojętne. Takie "Volume", "Power", "Record", "Pause" już przyswoiłem jak swój ojczysty język.
Jeżeli chodzi o sprzęty, to nawet czasami wole angielski ;)
Ja osobiście w większości zabawek mam ustawiony jęz angielski (laptop, telefon itd). Na co dzień kontaktuję się z obcokrajowcami i pracuję na zagranicznych systemach, więc nie mam za bardzo innego wyjścia ;)
Natomiast polityka, którą zastosował min. D/M jest dla mnie wyznacznikiem tego, że poważnie traktują polski rynek i polskich klientów.
Przykładowo u naszych zachodnich sąsiadów praktycznie każda sprzedawana elektronika ma możliwość wyboru jęz niemieckiego, w przeciwnym razie produkt bardzo kiepsko by się sprzedawał, a znacznie więcej Niemców zna angielski. .. ;)
 

tomaszek5pl

New member
koledzy mam problem z wyborem amplitunera miałem onkyo tx-616 ale przepięcie go spaliło głośniki to HECO Metas 700 180/300W 4-8 Ohm tył HECO Metas 300 90/150W chciałem kupić HK 370 albo MARANTZ SR5008--SR6007 może doradzicie
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
koledzy mam problem z wyborem amplitunera miałem onkyo tx-616 ale przepięcie go spaliło głośniki to HECO Metas 700 180/300W 4-8 Ohm tył HECO Metas 300 90/150W chciałem kupić HK 370 albo MARANTZ SR5008--SR6007 może doradzicie

I jeden i drugi są dobre, najlepiej posłuchaj na odsłuchu i wybierz ten, który najbardziej będzie pasował.
Możesz do listy dorzucić też Marantza 6008, teraz można je dostać za ok. 3 000 zł
 

tomaszek5pl

New member
Chyba wezmę marantza 6008 ale w październiku będzie 6009 za 4400 zł ale czy warto oto jest pytanie.
A Yamaha rx v777
 
Ostatnia edycja:
Do góry