Amplituner do 3000 zł do kolumn B&W603

misuszatek

New member
Chcę kupić amplituner do kina domowego, który pociągnie kolumny B&W603.
Wymagania:

- ma dobrze grać w stereo
- ma umożliwiać odtwarzanie plików FLAC po sieci (narazie z PC, docelowo z dysku sieciowego)
- mile widziany dobrze działający układ usuwania przeplotu (zamierzam podłączyć n-recorder)

Potrzebuję wybrać ze 3 modele, które będę chciał posłuchać z tymi kolumnami. Budżet ograniczony jest do 3000 zł, choć wolałbym wydać mniej. Pokój odsłuchowy to 18m.

Pozdrawiam
 

misuszatek

New member
Po rozeznaniu rynku wyłoniłem 3 modele do testów:
HK 265
Marantz 5006
Yamaha 771
Ten pierwszy niestety trochę przekracza budżet. Jeśli ktoś ma sugestię co można by jeszcze sprawdzić niech poda propozycję.
 

audiosystem1

New member
Gdyby Cię interesował mam na sprzedaż Onkyo 905 kolor czarny za 3 tyś zł. Amplituner sławny i uznany. Jest na gwarancji. Bije na głowę wszystkie tutaj polecane, zarówno w stereo jak i kinie. Amplituner kosztował prawie 5 tyś zł. Oceny i recenzje możesz poczytać w Internecie.
 

misuszatek

New member
W końcu znalazłem trochę czasu, wziąłem kolumny pod pachę i udałem się na odsłuch.
Na pierwszy ogień poszedł HK 265. I tu wielkie zaskoczenie bo z moimi kolumnami wypadł bardzo blado. Nie poradził sobie z żadnym rodzajem muzyki, po prostu z całym zakresie pasma grał słabo.
Druga była Yamaha 771. Tu było już znacznie lepiej. Środek pasma i góra grały całkiem przyzwoicie, jedynie niskich tonów było wyraźnie za mało.
Trzeci na odsłuch poszedł Marantz 6005. Niestety nie mieli w sklepie na stanie nowych modeli z serii xxx6. Po raz pierwszy pojawiły się niskie tony w stopniu zadowalającym. Środek pasma i góra też grały przyzwoicie choć zupełnie inaczej niż Yamaha. Szczerze mówiąc jakby połączył najlepsze cechy obu amplitunerów było by idealnie.
Na koniec tak dla porównania posłuchałem wzmacniacza stereo Marantz 7004. Zgodnie z przewidywaniami różnica była na plus choć nie podejrzewałem, że będzie aż tak wielka. Po raz pierwszy dźwięk oderwał się od kolumn i wypełnił przestrzeń nawet większą niż pokój odsłuchowy. Było zdecydowanie najlepiej.
Zdecydowałem się, że kupię Marantza tylko teraz nie wiem którego. Mam do wyboru nowy model 5006 (mam nadzieję, że gra równie dobrze co ten odsłuchiwany) albo Marantz 7004. Ten drugi miażdży w stereo ale nie ma całej gamy funkcji AV. Mam pewnie dylemat na jaki natrafia wielu ludzi.
 
Do góry