Amplituner do 2500zł - 2019r

Sison

New member
Hej.
Szukam amplitunera do 2500zl Jezeli warto doplacic do czegos kilka set złotych więcej, to rozważę to.

Głównie używam sprzętu do muzyki (pokój około 50m) i oglądania filmów.
Na czy mi zależy - na bluetooth i jak każdemu by grało czysto, dobrze i momentami głośno.

Podłączam to pod 5 x Jamo S606 i Klipsch R-112SW.

Widziałem na forum ponad rok temu był polecany TX-NR676E, znalazłem TX-NR686 (chyba to samo tylko nowsze)

Może inne ciekawsze propozycje?
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
do tych kolumn ten Onkyo będzie bardzo dobry , dobrze , że masz mocnego suba bo masz kawał pokoju do nagłośnienie

masz same Jamo 606 - 5sztuk ? co z centralem ?
czy może zestaw składający się z 606 + central + surrandy ?

jeśli kryterium cena - 2500zł , będzie to bardzo dobry wybór , jeśli możesz dołożyć to idź w Onkyo RZ830 - zdecydowanie lepsze stereo a z tego co piszesz słuchasz sporo muzyki , natomiast nie wiem czy z tych Jamo wyciśniesz więcej , aż tak mega specjalne one nie są , do kina OK
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Pisałeś że zależy Ci na bluetooth - jeśli chcesz za pomocą niego przesyłać coś do ampli to tylko Yamaha z serii musicast.
 

Sison

New member
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
To był z mojej strony duży skrót myślowy - mam zestaw S606 - fronty + central + surrand.

Bardzo chciałbym zmienić głośniki, jednak nie wiem kiedy to nastąpi - zawsze coś ważniejszego i na tą zachciankę nie wiem kiedy nazbieram, a to już kwota niemała.
Propozycja dla RZ830 jest tak sporo ponad mój budżet. To jest typ sprzętu, którego nie kupiłbym używanego.

EDIT.
To obecnie optuje nad TX-NR676E lub TX-NR686
Kilkaset złotych różnicy. Co sądzicie? :)
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
To był z mojej strony duży skrót myślowy - mam zestaw S606 - fronty + central + surrand.

Bardzo chciałbym zmienić głośniki, jednak nie wiem kiedy to nastąpi - zawsze coś ważniejszego i na tą zachciankę nie wiem kiedy nazbieram, a to już kwota niemała.
Propozycja dla RZ830 jest tak sporo ponad mój budżet. To jest typ sprzętu, którego nie kupiłbym używanego.

EDIT.
To obecnie optuje nad TX-NR676E lub TX-NR686
Kilkaset złotych różnicy. Co sądzicie? :)

Seria NR jest dużo "słabsza" od RZ - mam RZ810 a wcześniej właśnie NR676 - przeskok jest naprawdę duży a różnica w zakupie niewielka.
Dlaczego nie chcesz używanego ? Jeśli z pewnych rąk i jeszcze z gwarancją to nie widzę przeszkód.
 

Sison

New member
Hmm...
Czy nie jest tak, że jest to mocno eksploatujący się sprzęt i kondensatory się zużywają/wypalają? Może być po bardzo dużym "przebiegu"?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Hmm...
Czy nie jest tak, że jest to mocno eksploatujący się sprzęt i kondensatory się zużywają/wypalają? Może być po bardzo dużym "przebiegu"?

Nie znam jego przebiegu i stanu (zawsze można zadzwonić i dopytac o szczegóły) - ja na przykład też chciałem sprzedać swój (mam go 7 miesięcy i używany sporadycznie, jeszcze prawie 1,5 roku gwarancji - jest jak nowy) - teraz sam się zastanawiam czy warto ?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie przesadzaj z takim myśleniem to ten ampli co teraz kupisz nowy za np 2 lata będzie już zużyty\wypalony.

Piszesz o bluetooth to wiedz że w onkyo jest lag\opóźnienie przykład odtwarzasz coś***z tel z yt to twój obraz na telefonie będzie leciał normalnie a dźwięk w onkyo będzie opóźniony, ogólnie software onkyo jest do bani tak samo bardzo słaba kalibracja automatyczna.
 

grzesiek1945

New member
Żeby grało dobrze po BT? No raczej ciężko będzie. Jeśli zależy Ci na tym żeby było bezprzewodowo to wg mnie tylko po DLNA, ja tak puszczam muzykę 24bit/44.1khz. A po BT kodek będzie Ci obcinal jakość muzyki, nawet kawałka 24bit/44.1khz.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Po BT nie licz na dobrą jakość - jeśli chcesz to uzyskać z ampli to albo : Tidal w najwyższej wersji , HD i z niego pliki bezstratne a najlepiej taki z pre-out i wzmak z CD - zobaczysz wtedy jaka jest różnica....
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Kup sobie używanego Denona AVR-4000 (za ok.1700zł) jak Ci nie zależy na dolby atmos. Za to masz w nim pre-out w razie czego.
I nie słuchaj głupot, że po dwóch latach coś się wypala. Użytkowałem swego czasu topowego Denona AVC-A1HDA przez dobre 7 lat i potem sprzedałem go jeszcze za 11tys.
 
Ostatnia edycja:
Do góry