Amplituner do 2500 zł

akustyk

Member
Witam
Posiadam zestaw kolumn Infinity Alpha. Na fronty Alpha 50 a na 2 x tyły Alpha 10 oraz Alpha center. Nie posiadam żadnego subwoofera. Pokój to 4,5x4,5 m. Dotychczas miałem stary model amplitunera Yamaha i nawet daje radę ale nie ma nowych kodeków audio. Da amplitunera będę podłączał PS3 oraz dekoder nc+, dodatkowo chcę słuchać radia internetowego oraz serwera NAS z DLNA z muzyką. Potrzebuję amplitunera który będzie posiadał wszystkie nowe kodeki jak DTS HD. Bardzo ważne jest aby amplituner mógł obsługiwać przody połączone poprzez bi-wiring w trybie 5.1 i stereo. Jeśli chodzi o ilość filmów do muzyki ocenił bym, że amplituner ma w 65% dobrze grać w audio a 35% w 5.1. Musi być wydajny prądowo ponieważ słucham głośno muzyki i filmów a w związku z brakiem subwoofera całość leci przez fronty. Co byście polecili i której firmy? Ktoś może ma podobne przody i zmieniał niedawno amplituner?

Pozdrawiam.
 

hans2

Banned
ampli ci nie doradze, ale dopowiem cos w sprawie tego subwoofera.

zauwaz ze kolumny ustawiasz w pomieszczeniu zazwyczaj tak zeby miec dobra scene. fajnie jest jak mozesz je odstawic od sciany ale nie kazdy moze. interakcja kolumn z pomieszczeniem powoduje ze czestotliwosci ponizej 250hz sa podbijane i wyciszane (czasem bardzo znacznie np -30db w pewnym zakresie i jednoczesnie +20db w innym). za to jak dokupisz sub zamkniety (do muzyki) to masz wieksza elastycznosc w ustawieniu. samym dodaniem dobrego, szybkiego suba i jego odpowiednim umiejscowieniem mozna naprawde bardzo korzystnie wplynac na rownowage tonalna i klarownosc oraz szerokosc sceny.

dodatkowo zwroc uwage ze nawet na forum audioSTEREO wiele osob poleca suby do systemow stereo a sposrod nich wiele osob twierdzi ze bardzo wazna jest mozliwosc kalibracji w subie (np taka jak ma velodyne). ja bym dopowiedzial ze nie ma roznicy czy kalibracja w subie czy DOBRA kalibracja w amplitunerze.

no i jak masz suba to mniej mocy trzeba od ampli.
 

akustyk

Member
Zgadzam się z Tobą. Robiłem dokładne pomiary pomieszczenia i kolumn za pomocą oprogramowania SMAART. Wszystko super ale te fronty są tak mocne, że subwoofer który byłby w stanie dorównać mocą to koszt ok 2500 zł. Plus zmiana amplitunera to niestety ale mnie na to nie stać :)

Witam
Czy nikt nie może polecić żadnego mocnego amplitunera?

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kadajo

New member
Bez reklam
Moge ci polecic Yamahe rxv661, nie ma co prawda kodekow hd ale ma hdmi wiec rozkodowaniem dzwieku hd moze zajac sie ps3 i przeslac po hdmi w postaci mpcm, jakosc dzwieku bedzie ta sama a amplituner moze znajdziesz w dobrej cenie.

Sent from my GT-I9003
 

WiTT

New member
Bez reklam
Czy aż taki piec amplituner jest Ci potrzebny, to nie wiem, kolumny masz 91dB/8ohm, umówmy się że mogą dość szybko grać głośno.

Ogólnie do kwoty 2,5k z wymaganiami dużego zapasu mocy i w 65% czasu słuchania - dobrej sekcji audio, to będzie ciężko.
Mój NAD T748 to dobry piecyk z zapasem mocy i możliwością bi-amp (nie mylić z bi-wire;) ), ale raz że cenowo w kraju ponad Twój budżet, dwa nie ma radia internetowego i odsłuchu z NAS DLNA (to akurat potrafi kombajn BD T567).

Być może innym rozwiązaniem, jeśli boisz się o zapas mocy, będzie kupno np. Marantz SR5007 i do tego używkę wzmacniacz, podpiąć pod PRE-OUT jako końcówkę mocy dla frontów, w ten sposób ampli będzie musiał zasilić "tylko" central i tyły.

Pozdr :)
 

akustyk

Member
Witam
Masz rację chodzi mi o bi-amping. Fakt, że paczki są dosyć głośne ale mają też po 8" subbie i to już musi rozchulać mocna końcówka. Co sądzicie o Onkyo 717? Ma transformator H.C.P.S.. To pic na wodę czy faktycznie mocna końcówka?

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Posluchaj kolegi WiTT. W tej kwocie to dobra oferta. Onkyo może i ma mocny zasilacz, ale jakośc w stereo nigdy nie było mocną stroną budżetowych sprzętów tej firmy. Jasne, możesz kupić sobie dowolny ampli każdego producenta, ale najlepiej wyposażonego w pre-out i dokupienie wzmaka. Wzmak to wzmak, i żaden ampli KD w pewnych kategoriach cenowych nie zastąpi jakości wzmacniacza jesli chodzi o muzykę. Co innego jest moc danego sprzetu, a co innego jakośc brzmienia. Onkyo jest dobre, ale głównie jeśli chodzi o kino i o funkcjonalnośc. Stereo też się da posłuchać, ale jeśli chcemy posłuchać muzyki na już w miarę konkretnym poziomie to tylko rozbudowa o dodatkowe klocki.
 

WiTT

New member
Bez reklam
akustyk - co Ty tak zaparłeś się na ilość głośników w kolumnie? :) masz wysoką skuteczność na 8Ohm'ach, to ważniejsze :)
W cenie do 3k zł to już jest całkiem sporo amplitunerów (nie kupuj z redcoon, tanio, ale źródło niepewne i gwarancja wątpliwa).

Nie patrz co pisze na papierze bo mój wzmak 3240PE 2x40W rozniesie nie jeden ampli budżetowy który ma napisane po kilkaset W. A używany wzmak kosztuje niewielkie pieniążki na portalach aukcyjnych.

Ja jeszcze raz zaproponuję (krzysiek też ma podobne zdanie), amplituner z okolic 2-2,5k zł posiadający PRE-OUT a do tego wzmacniacz, który zasili fronty w kinie (a więc moc końcówek w ampli będzie tylko potrzebna na central i tyły), oraz świetnie poradzi sobie w stereo z podpiętym źródłem do niego (np. CD, DAC etc.).

Inaczej zaproponuję pójście w droższe rozwiązanie czyli NAD, CA lub wyższe modele Marantz'a.
 
Do góry