Amplituner do 2000zł

janek_56

New member
Cześć, szukam amplitunera do 2000 zl wszechstronnego. Zatrzymałem się dawno i nie wiem co teraz jest na topie i jakie funkcję wchodzą w gre. Amplituner ma być zarówno do kina jak i do stereo, Głosniki na chwilę obecną Tannoy jakiś stary model nie pamiętam. ale je też chce zmienić przy zakupie amplitunera. 25m2 pomieszczenie
 

grand76

New member
Jak na razie jest na topie onkyo 609 cena chyba by pod pasowała :) radio internetowe jest moc niezła .
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Cześć, szukam amplitunera do 2000 zl wszechstronnego. Zatrzymałem się dawno i nie wiem co teraz jest na topie i jakie funkcję wchodzą w gre. Amplituner ma być zarówno do kina jak i do stereo, Głosniki na chwilę obecną Tannoy jakiś stary model nie pamiętam. ale je też chce zmienić przy zakupie amplitunera. 25m2 pomieszczenie

Dużo takich postów było. Zależy czego będzie przewaga muzyka/kino. Do muzyki Harman Kardon 255/260, Denon 1612/1911. Do filmów Onkyo 608/609. Można posłuchać Yamaha 667/671. Wszystkie te ampli są wyposażone w dekodery HD, niektóre mają wejścia USB, możliwość podłączenia radia internetowego itp. Nie wiem co tak naprawdę potrzebujesz?
 

Sławo

New member
Co wybrać?!

Najważniejszy jest odsłuch, prostota obsługi i użytkowania oraz niezawodność. Wygląd też jest ważny bo Denony wyglądają zaprawdę badziewnie. Najdłuższą gwarancję dają yamaha i maranz. Odsłuchaj sobie zestawy, dobrą cene i poradę znajdziesz u BNinja a jeśli jesteś z małopolski to zainteresuj się Olkuszem i jm studiem. Pzdr. Generalnie różnice są takie jak pomiędzy 40" telewizorami w tym, samym przedziale cenowym....???....;)
 

Sławo

New member
Eh, zapomniałbym ... skleroza.

A co do kolumn to ich wydajnośc i moc trzeba uwzględnić do kubatury pomieszczenia w których mają ćwirkać. Np: jamo606 wydalają satysfakcjonująco na max.30m/2. to tylko taka dygresja...ale daje do myślenia...
 

janek_56

New member
Gwarancja? Przeciez teraz wszyscy daja 3 z wyjatkiem harmana nie tak? wiec czemu jest dluzsza?
Blackninja bralem 260 pod uwage jednak nie ma potrzebnego i przyszlosciowego dla mnie zlacza HDMI w 4k. Wchodza juz takie telewizory, nie mowic o projektorach. Ktory z tych amplitunerow zagra na prywoitym pozoie w stereo? I tak udam sie na odsluch ale chce posluchac waszych porad
 

maderos

Member
Bez reklam
No to chyba takie cuda to tylko w Onkyo 609 ;)...on ma na pokładzie scaler do 4k, wiec wyboru nie masz zbyt dużego...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie onkyo 609 jest dobrze doposażony i warty ceny.

Zgadzam się, tylko kolega też pisał że ma być do stereo a tu niestety Onkyo blado wypada w porównaniu do Marantza czy HK. Zresztą to zależy co się wcześniej słuchało i jakie ma się oczekiwania odnośnie stereo.
 

grand76

New member
Z tym się zgodzę że stereo gra lepiej w HK ,ale biorąc na przykład mój osłuch wielkiej różnicy nie widzę oprócz w HK jest jak by to nazwać grają miękko soczyście . AVR260 jest dobry ale strasznie ubogi do OKNKYO 609. HK z nowinkami pozostał w tyle nowsze modele rozumiem ale nie ta cena .Można tak gadać bez końca niech zainteresowany coś napiszę czy coś planuje ma jakieś zamiary co do sprzętu itp. Tak to tylko my sobie tu pogadamy :)
Wątek ciekawy bo sam szukam coś w tym przedziale cenowym :)
 

janek_56

New member
Byłem wczoraj na wstepnym odsluchu polecanych przez was amplitunerow. Ustawilem sobie je na 0 wszystie i sluchalem. Powiem tak dzwiek stereo w poruwnaniu do 8870 jest bardzo blady:/ z wszystkich. Nie ma czego takiego ze HK gra lepiej od tamtych w stereo. Kazdy gra po prostu inaczej. Onkyo ma uwydatniona gore dobra kontrole basu Denon jest jak dla mnie troszke za cieply. HK dynamiczny dobrze kntroluje dol jednak gora nie jest tak poukladana. Z kolei w Yamaszce jest poukladana ale jest mniej dynamiczny. Kazdy gra inaczej. Zalezy kto czego slucha.
Nastepne pytanie ile musial bym dac za amplituner zeby w stereo zagral podobnie do 8870? Rozumiem ze nie tak samo ale podobnie?
 

janek_56

New member
Funkcyjnie faktycznie fajny znajomy go mial i wymienil po kilku dniach mowil ze bas na bardzo zlym poziomie. Coraz bardziej mysle o tym zeby jednak rozgraniczyc systemy stereo osobno i kino osobno. Musze posluchac wyzszych ampli co godnego polecenia z dobrym stereo? nie mowmy tutaj o cenach 10 000 zl ale tak 5 000
 

maderos

Member
Bez reklam
W tej cenie kup dobry ampli do kina, a do stereo odpowiedni wzmacniacz. I bedziesz, jak to sie mowi "happy"...

Wysłane z mojego LT15i
 
Do góry