Amplituner do 1600zl do 4 kolumn Scherzo (2x350+2x200)

Tygrysekk

New member
Chlopaki mam pytanie. Jaki ampli polecacie do tych 4 kolumienek? 90% muza, 10% kino domowe. Chodzi mi po glowie cos z Yamahy (moze 661). Chyba ze macie lepsze propozycje?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Tygrysekk napisał:
Chlopaki mam pytanie. Jaki ampli polecacie do tych 4 kolumienek? 90% muza, 10% kino domowe. Chodzi mi po glowie cos z Yamahy (moze 661). Chyba ze macie lepsze propozycje?

Przejdź się do MM. We Wrocławiu, na Bielanach w sali odsłuchowej można posłuchać ONKYO-505 (ja bym go nie kupił) i Onkyo 605 (taki kupiłem)

Oba grają podobnie , ale 605 ma dekodery TrueHD oraz system dekoderów 7.1

Oba oscylują 505 lub 508 1300-1500 Allegro 1000zł, 605 1900-2600 Allegro 1600, wokoło podanej przez Ciebie ceny. ;)

Drugi wariant to coś z HK.:eek:k: Będziesz miał za tę cenę trochę słabszy, pewnie też świetnie grajacy nieco przestarzały amplituner bardzo dobrej marki :krol:

W Twojej cenie Yamaha, Denon czy Pioneer nie oferują nic co mogło by poważnie konkurować z HK czy ONKYO, ale to tylko moja opinia :p


No i jeszcze jedno za 1600 jest na Allegro amplituner 7.1 Sony
popatrz na jego parametry.
Amplituner SONY STR-DG910/B Gwaran.Fakt.VAT (numer 308067483), nie jestem jego sprzedawcą :confused: :mrgreen:



Co wg mnie przemawia za ONKYO-605.
Wszystkie wejściowe sygnały, a więc HDMI, COMPONENT, SVideo Upscaluje do 720 lub 1020 i przetwarza do HDMI, tak więc nawet stary magnetowid możesz ogladać na telewizorze przez złacze HDMI. Ale to też moja prywatna opinia (IMHO)


Jeżeli jednak lubisz HK, cenisz sobie "starą markę" bardziej niz nuworysza ONKYO to BlackNinja proponuje Ci to co Ci będize pasowało :D
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
Tygrysekk miałem kiedyś Scherzo350 + Voyager350 jako dwie pary frontów podłączone do Yamahy 659, a później przez kilka miesięcy zamiast nich używałem Ton200 + Altus300 (tu jeszcze stara fotka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d29ec348569f30ef.html ). Te same konfiguracje podłączałem jeszcze do Onkyo 604, na które to chciałem kiedyś zmienić moją Yamaszkę. Powiem Ci, że bardzo trudno będzie wysterować takie kolosy ampem do 2tys zł. Wiem to z własnych doświadczeń. Jeżeli słuchasz mp3 to zapomnij o basie przy cichym słuchaniu, no ale z drugiej strony Tonsile nie słucha się cicho...

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Tygrysekk

New member
Dzieki za wypowiedzi. Ogolnei jest to sprawa dotyczaca mojego kolegi wiec pisze w jego imieniu. Ja preferuje cos dobrego dla ucha ale i wzroku(jamo, jbl) no i ja bede kupowal pod kino domowe.
Kolega jak mowilem slucha 90-95% muzyki wiec te skalowania obrazu mu sie raczej nie przydadza.

Mowicie ze ich sie nie slucha cicho? No on sie wlasnie emocjonowal ze przy takim glosniku niskotonowym jak bedzie muzyka leciala cicho to i tak poczuje basik. Nie zalezalo mu na glosnym graniu, tylko na jakosci nawet przy cichym odsluchu.

Ten HK troche wykracza cenowo, chodzi po ok 2300.

Kolega mowi ze Yamaha to Yamaha. Ja mu mowie ze Onkyo raczej nie odstaje, denon i HK to jzu lepsze firmy ale i drozsze.

Wspominalem mu rowniez o modelu 917 lub 1017 z Pioneera.

Co sadzicie?

Dzieki
 
Do góry