Amplituner do 1000zł

tomasch

New member
Witam. Mam problem bo nie wiem jaki amplituner wybrać. Będzie to mój pierwszy zakup tego typu. Z tego co się dowiedziałem to lepiej więcej wydać na głosniki niż na sam ampli. Postanowiłem kupić na 100% pare głośników JBL Northridge E 100. Reszte dokupie pewnie dopiero za rok, ale narazie wystarczy. Zupełnie nie wiem jaki ampli do tego kupić najlepiej w granicach 1000zł. Jeżeli możecie to podajcie również drugi ampli, ale w granicach 2000zł. Bedzie to alternatywa na przyszłość. Moje zamiłowania to muzyka/film 80/20. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Szkoda E100 do amplitunera za 1000 zł. Jeżeli lubisz dynamiczne brzmienie - pomyśl o H/K, najwyższy model na jaki Cię stać. U mnie E100 pracują z AVR 435 i dla mnie efekt jest świetny. Jeżeli kupisz niższy model to może wystarczy E90 lub E80?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Powyższa propozycja mieści się w zakladanej grupie cenowej. Ale jak to będzie grać z E100 ? Musisz posłuchać. Według mnie łatwiej jest zdecydować się na amplituner i do niego dobierać kolumny niż na odwrót. Tym bardziej, że E100 są wybredne. I nie chodzi tu o moc widniejącą na kartce papieru.
 
Ostatnia edycja:

tomasch

New member
Rozumiem ale jaki powinien być ten ampli? Nie zależy mi na żadnych dodatkowych złączach HDMI czy innych takich. Wiem też, że im droższy tym lepszy, ale czym się kierować przy wyborze? Ostatecznie moge na niego wydać 2200zł i dopiero później kupić jakieś głośniki. Zależy mi głównie na barwie dźwięku. I żeby się nie rozleciał po kilku miesiącach. Czy lepiej kupić np. h/k o mniejszej mocy, czy np. sony denon lub onkyo o większej mocy? Dodam że większe znaczenie ma dla mnie pasmo przenoszenia niż waty.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mój klient w Gdąńsku zakupił sobie E-100 do swojego amplitunera Denona, zdziwił sie strasznie gdy jego amplituner zaczął sie wyłączać przy -30dB na skali amplitunera. Po kilku dniach miałem zamówienie na wzmacniacz HK 970, oczywście po podłączeniu wszystko grało. Jeżeli chcesz wydac cos koło kwoty 2200 na amplituner kina domowego to najlepszym zakupem do tych kolumn w tej chwili będzie AVR-245 HK.
3856.jpg
 

tomasch

New member
Wielkie dzięki. Musze jeszcze tylko tego posłuchać i wtedy zobacze czy jest jakaś ogromna różnica między droższym a tańszym modelem.
 

rafix01

Member
Bez reklam
tomasch napisał:
Bedzie to alternatywa na przyszłość. Moje zamiłowania to muzyka/film 80/20. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Jeśli masz rzeczywiście takie proporcje słuchania to HK jak najbardziej..."prekursorzy" stereo a KD duzo później
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HK to uczta dla skołatanej duszy.
Dźwięk zostaje w sercu , a nie obija się po ścianach.
Spełnia marzenia wielu użytkownikom. Wiem bo słucham.
 

ro35

New member
jeżeli nie zależy ci na hdmi czy innych takich :> to spokojnie możesz wybrać sprzęt z starszej serii HK, idzie to tak:
230->235->240->245
130->135->140-> (?) dalej powinno być 132 ale ten ostatni to raczej koncepcja "entry level" i cenowo i mocowo jakby poniżej dotychczasowej serii 1xx
jeżeli jesteś w stanie zaakceptować używany sprzęt to czasami pojawia się coś ciekawego na allegro:
http://www.allegro.pl/item175456835_harman_kardon_avr_335.html
http://www.allegro.pl/item174009369_h_k_avr_230_stan_idealny_.html
http://www.allegro.pl/item173258871_avr235_igla.html
 
Do góry