Amplituner dla mojego zestawu

Fly

New member
Witam,

Obecnie dysponuje sprzętem, którego fotki i opis można znaleźć w „Garażu HD”:
http://www.hdtv.com.pl/forum/vbgarage.php?do=view&id=925
Pokazany tam zestaw uzupełniam „czasami” przynoszoną do domu konsolą PS3.
(fotki są na tyle stare, że brak na nich nbox’a, którym dysponuję i znajduje się w opisie)

Jak widać „najsłabszym ogniwem” jest kupiony kilkanaście lat temu amplituner… i to właśnie niego dotyczy ten post.

Mam 3 źródła sygnału obraz/dzwięk: DVD Yamaha, nagrywarka LG oraz nbox. Obraz wyświetlany jest na TV LCD lub na projektorze. TV nie posiada złącza hdmi, do projektora mam dociągnięty kabel component. Źródło sygnału obraz zmieniam na ręcznym przełączniku Bandridge VSB 3304 – każdorazowo wyjście z przełącznika to identyczny sygnał wysyłany do LCD i projektora (rozgałęziony za bandridge)
Wszystkie powyższe sygnały video przekazywane są złączami component. Przynoszona PS3 posiada jedynie hdmi, brak component, tak więc niestety podłączam ją do TV zwykłym s-video.
Sygnały audio obecnie to DVD podłączone 5.1 do ampli (DVD ma dekoder), nagrywarka LG oraz nbox niestety tylko stereo 2xchinch do ampli. Ps3 również stereo do ampli.

Czego oczekuje od nowego ampli … nie mówiąc oczywiście o dobrej jakości dźwięku J
Wygody w przełączaniu sygnałów, możliwości operowania jednym, max 2 pilotami… widzę to tak:
Wszystko wpinam do ampli:
- DVD podłączam przez component + optical
- nbox podłączam przez hdmi + optical
- nagrywarkę LG podłączam przez component + optical
- ps3 podłączam przez hdmi

Z ampli sygnał obrazu wychodzi componentem: jednym do projektora, drugim do LCD. Jako, że ampli ma jedno wyjście komponent pytanie, czy zastosowanie rozgałęzienia za ampli wpłynie na jakość sygnału ? Ktoś poleca jakieś konkretne rozgałęźniki ?

Jak wygląda sprawa „uczącego się” pilota ?
Zakładam, ze pilota z nbox nie zastąpi całkowicie, ale pilota z projektora już tak.

Przymierzam się również do jakiegoś nowszego / lepszego dvd, czy raczej już blue-ray, może ktoś coś polecić ?

Zastosowanie: 80% kino / 20% muzyka


Proszę o uwagi, krytykę, potwierdzenie teorii, że wszystko co wyżej napisałem jest możliwe do zrealizowania. Najlepiej gdyby działało to wszystko z Onkyo TX-SR805 lub 875. Czy wskazany ampli to dobry wybór, czy dla moich potrzeb polecacie coś innego (jakaś Yamaha) ?

Z góry dzięki za odpowiedzi i uwagi

Pzdr,
 
Do góry