Amplituner dla kina dobry w stereo

djhiq

New member
Potrzebuję pomocy przy budowie swojego zestawu. Czy znajdziecie dla mnie elektronikę która będzie przede wszystkim dobrze grała w stereo. Na początek chcę kupić same fronty (Klipsch RF 62) i ampli który będzie na przyszłość działał w kinie a narazie only stereo na tych właśnie klipsch-ach. Pokój ok 25m. Muzyka przede wszystkim elektronika ale nie techno łubudubu - raczej ciekawe ambitne elektroniczne granie (czyli basik potrzebny i dobra dynamika). Kolumn jeszcze nie kupiłem więc jeżeli macie jakieś inne propozycję chętnie skorzystam i odsłucham. Dobrze gdyby ampli zamknął się w max 2000. Aktualnie w dobrej cenie można dostać ONKYO 608 ale nie wiem czy to dobry wybór
 
D

Deleted member 121090

Guest
Potrzebuję pomocy przy budowie swojego zestawu. Czy znajdziecie dla mnie elektronikę która będzie przede wszystkim dobrze grała w stereo. Na początek chcę kupić same fronty (Klipsch RF 62) i ampli który będzie na przyszłość działał w kinie a narazie only stereo na tych właśnie klipsch-ach. Pokój ok 25m. Muzyka przede wszystkim elektronika ale nie techno łubudubu - raczej ciekawe ambitne elektroniczne granie (czyli basik potrzebny i dobra dynamika). Kolumn jeszcze nie kupiłem więc jeżeli macie jakieś inne propozycję chętnie skorzystam i odsłucham. Dobrze gdyby ampli zamknął się w max 2000. Aktualnie w dobrej cenie można dostać ONKYO 608 ale nie wiem czy to dobry wybór

Moim zdaniem w tej cenie zadanie niewykonalne.
 

djhiq

New member
A może jednak jakieś namiary na coś dobrego nie zwracając aż tak uwagi na kasę. Co do 309 to wiem że jest za słaby do RF 62 a w stereo gra mi narazie na zestawie cantona 5.1 CM CD 1000.2 no i w kinie powiedzmy jest fajnie ale stereo to jednak nie ta bajka. A ja przede wszystkim jednak muzycznie podchodze do zycia. Dlatego sprzedaje cantony i zaczynam budowę zestawu od innej strony
 
D

Deleted member 121090

Guest
Za Onkyo 805 na pewno przemawia obsługa formatów dźwięku HD. Warto to mieć.
 

djhiq

New member
No ale nikt się nie wypowiedział o moim początkowym typie tzn onkyo 608. Co o tym myślicie. Czy będzie to lepsze w stereo w porównaniu z 309 ?? I wogóle czy będzie jako takie powiedzmy. No i np czy lepiej 608 czy może lepiej łyknąć tą 805. Akurat moge sobie do tych tychów nawet podskoczyć i odebrac
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie znacznie lepszym rozwiązaniem jest ampli HK AVR 165 lub Marantz 505. Kolumny Dali Concept 6 wystarczą do tej muzyki co podałeś.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No tu Kiki się z Tobą w zupełności nie zgodzę. Nie zgadzam się z twierdzeniem że do danej muzyki to tylko takie kolumny wystarczą. Nie, czym lepszy sprzęt tym lepiej się na nim słucha. I to każdej muzyki.( Nie wiem czy ma to zastosowanie przy disco polo). Ja bym spośród podanych propozycji wybrał 805-kę. W stereo na pewno będzie lepiej niż 608.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rumburak80

New member
Bez reklam
608 bedzie lepsza od 308/9 ale 805 zgniecie je razem wzięte.Ten amp gra na poziomie 3008/5008 kosztujacych 5000 pln.Jezeli możesz dojechać i odsłuchać to tymbardziej bo moim zdaniem to naprawdę okazja.Oczywiscie wybór należy do ciebie.
 

djhiq

New member
wg mnie znacznie lepszym rozwiązaniem jest ampli HK AVR 165 lub Marantz 505. Kolumny Dali Concept 6 wystarczą do tej muzyki co podałeś.

Rozumiem że to jakaś opinia ale dlaczego akurat twierdzisz że Dali Concept 6 będą lepsze od Klipsch RF 62. Masz jakieś uzasadnione doświadczenia. Tak samo wzmacniacze dlaczego akurat HK lub Marantz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Słuchałem różnych zestawów. Chodzi o szerokość sceny muzycznej i szczegółowość grania muzyki. Oczywiście wybór należy do Ciebie.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Kup nowe 608 raczej nie bedziesz rozczarowany bo ampik oferuje sporo i jest debeściakiem zeszłego roku w tym przedziale cenowym.Jednak dobrze jak byś odsłuchał na kolumnach które masz zamiar z nim używać bo może ci brzmienie niepasować lub męczyć.Pozdrawiam
 

djhiq

New member
No właśnie nie wiem już teraz sam co wybrać. Kolumny z którymi to ma grać to (prawdopodobnie) Klipsch RF 62 lub F3, Dali Concept 6 albo coś z JBL. Jeszcze nie zdecydowałem chcę zacząć od elektroniki potem fronty. Głównie chodzi mi o poprawne stereo. Na drugim miejscu kino ale nie chcę eliminować możliwości jego używania dlatego AV dla kina. Muzyka to głównie ambitna elektronika, dub, reggae, funk, trochę houseu więc dynamika i nieco basu by się przydało. Teraz nie wiem czy napewno Onkyo. Jeżeli nie to co innego?? Może ten HK AVR 165. A może jednak onkyo ale czy 608 czy jednak kupić nowe 609. Czy to 609 jest o wiele lepsze w brzmieniu niż 608. Czytałem test blackninja i niby sie dużo poprawiło. Mętlik w głowie mam w tej chwili. Może jakaś podpowiedź spokojnego umysłu
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zacznijmy od początku.
25m2 to Concept 6 będą za małe chyba, że Concept 8. Klipsch RF62II ok, F3 trudne do upilnowania trzeba mocnego amplitunera. JBL Studio 190 jak najbardziej i powinny się sprawdzić z takim rodzajem muzyki.
Przy muzyce z basem dobrze zagra Harman i w tym budżecie mieścisz się z: AVR165, AVR255, AVR260.
 
Do góry