Amplituner Denon avr-x1700h dab połączenie z telewizorem

xymox2003

New member
Witam
Mam problem z połączeniem amplitunera Denon avr-x1700h dab z telewizorem Qled Samsung QE55Q60RA.W ustawieniach telewizora nie mogę przełączyć na dolby digital plus.Jest tylko ustawienie PCM.Według opisu w telewizorze nie można włączyć gdyż urządzenie go nie obsługuje,co jest niezgodne z prawdą.Kupiłem nowy kabel HDMI 4k/8k gdyż myślałem że tu jest problem,ale jest dalej bez zmian.Jak przełączam Netflix lub Youtube amplituner automatycznie przełącza źródło więc ARC działa.Poprzedni amplituner Onkyo podłączony był poprzednim kablem i można było włączyć DD + i gdy włączałem telewizor to automatycznie włączał się amplituner.Przy Denonie to nie działa tylko jak wyłączę telewizor także wyłączy się amplituner.Może ktoś ma ten amplituner i podpowie jakie muszą być ustawienia amplitunera aby to zadziałało,gdyż zależy mi na dolby atmos z Netflixa
 

wysio

Member
Bez reklam
Dolby Atmos a DD+ to zupełnie co innego. Atmos prześlesz tylko jeśli oba urządzenia będą obsługiwać eARC. Przy zwykłym ARC można przesłać jedynie DD+.
 

xymox2003

New member
W telewizorze mam zaznaczoną opcje Dolby Atmos ale w opisie jest że nie będzie działać jeśli nie będzie zaznaczony DD+. Amplituner ma ARC+ co do telewizora to nie jestem pewien,mimo wszystko powinien włączyć DD+ gdyż amplituner to obsługuje.
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dolby Atmos a DD+ to zupełnie co innego. Atmos prześlesz tylko jeśli oba urządzenia będą obsługiwać eARC. Przy zwykłym ARC można przesłać jedynie DD+.

Nie zupełnie, mam Sony X90j który ma eARC i podłączony jest do Denona 2400h ,który ma tylko ARC i Dolby Atmos mam z Netflixa, Amazona i Apple.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dolby Atmos a DD+ to zupełnie co innego. Atmos prześlesz tylko jeśli oba urządzenia będą obsługiwać eARC. Przy zwykłym ARC można przesłać jedynie DD+.

Mylisz się, wystarczy ARC by przesłać Atmos oparty na DD+ - czyli taki jak w każdej platformie streamingowej.

Co do pytania z pierwszego postu- w TV powinna byc mozliwosc wysłania bitstream.
 

wysio

Member
Bez reklam
Nie wiem dokładnie, jak to działa, ale taki Atmos puszczony tylko przez ARC jest okrojony i działa właśnie jako DD+. Tak też mi pokazuje ampli, gdzie mam w nim eARC, ale w TV już jest samo ARC. Pod ampli mam też podłączony kablem HDMI stacjonarny komputer i jeśli tam włączę film z Atmos, to dźwięk jest nieporównywalnie lepszy.
 

wysio

Member
Bez reklam
ARC nie może przenosić dźwięku 5.1, który nie będzie skompresowany, ani tym bardziej dźwięku 7.1 lub 9.1. ARC nie poradzi sobie także z obsługą ścieżek dźwiękowych o bardzo wysokiej rozdzielczości zakodowanych w nowoczesnych formatach takich, jak Dolby Atmos lub DTS:X. Po prostu ma za małą przepustowość w stosunku do eARC.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Nadal, wszystko się zgadza.

Tylko chyba nie pojmujesz w czym rzecz.
Ano w tym, że platformy VOD nie nadają nic więcej niż DD+, lub Dolby Atmos oparty na DD+, a z tym sobie Arc radzi, bez problemu.

Jak nie wierzysz, to ściągnij sobie cos, co pochodzi z Netflixa (co ma w opisie Dolby Atmos) i puść to z komputera, zobaczysz, co dostaniesz.
 

xymox2003

New member
Sprawa się praktycznie rozwiązała,okazało się że dopiero mogę przełączyć na DD+ jak w telewizorze jak ustawie Netflixa .Jeśli film ma Dolby Atmos to na amplitunerze zapala się Atmos,także jeśli podłączam dysk do telewizora z filmem ze ścieżką w Atmosie to amplituner też przechodzi w ten tryb.
Została mi tylko sprawa z włączaniem się amplitunera jak uruchomię telewizor,dziwi mnie to gdyż z poprzednim amplitunerem Onkyo nie było problemu.
 

wysio

Member
Bez reklam
Na Onkyo ampli się uruchamia wraz z TV, gdy włączona jeszcze funkcja HDMI CEC. Gdy to wyłączę, ampli się nie uruchamia wraz z TV. Też mnie to na początku irytowało, bo nie zawsze wymagam, żeby dźwięk leciał przez kolumny...
 
Do góry