Amplituner Denon 1912, Oknyo 609

adamos666

New member
Witam,
ostatnio kupilem Dune HD Max i przymierzam sie do amplitunera + kolumny (obecnie stereo w prespektywie chcialbym rozbudować zestaw do pelnego kina domowego). Przegladając fora, rankingi zastanawiam się nad Deonem 1912 oraz Onkyo 609. Sprzęt ma mi służyć jako kino domowe 60, muzyka 40. Możecie mi doradzic na co mam się zdecydować (moze jest jakis inny amli ktory powinienem rozwazyc) i jakie kolumny odsłuchać. Jeszcze jedno, jestem totalnym laikiem w tych sprawach, moze Dune ktory kupilem np nie bedzie "banglał" odpowiednio.

Dzieki z góry
Pozdro
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zarówno jeden jak i drugi to dobre amplitunery. Można jeszcze rozważyć HK 255/260. HK i Denon trochę lepsze w stereo, Onkyo sprawdza się lepiej w KD. Wszystko zależy pod jakie kolumny to podłączysz, bo z jednymi grają lepiej np Onkyo a z innymi HK. Ogólnie wydaje mi się że z każdego jako wzmacniacza będziesz zadowolony, a jeśli chodzi o brzmienie z kolumnami to trzeba odsłuchać samemu, bo każdy ma trochę inną charakterystykę. Jak to mawiają "Jedni lubią córkę, a inni teściową":)
 

maniekn274

New member
Bez reklam
witam,kolega dobrze ci podpowiada,ja bym się zastanowił nad ONKYO lub HK 255 -ten w stereo moim zdaniem gra lepiej,a i w KD nic mu nie brakuje ,co do kolumn to posłuchał bym tych klocków z KLIPSCH I JBL STUDIO,nie napisałeś ile kaski możesz wydać na kolumienki (na początek tylko fronty z tego jak rozumiem) i jakie pomieszczenie masz,JBL STUDIO DO 20m2-180 ci styknie,i KLIPSCH RF 62 też-a jak około 30m2 i więcej to JBL 190 ,JBL w 5.0 wyjdzie taniej niż KLIPSCH RF w 5.0,więc odsłuchać trzeba
 

kruk178

New member
Ja na początku tygodnia dostałem swój zestaw: Denon 1912 + Monitor Audio BX6. Słuchałem różnego sprzętu i ten mi najlepiej pasował. Zastanawiałem się jeszcze nad kolumnami Dali też fajnie brzmią.

Amplituner jest trochę trudny, szczególnie na początku, w obsłudze. Po kilku dniach człowiek nabiera wprawy i jest już ok.

Jeżeli chodzi o kolumny to zdecydowanie lepiej brzmią jak jest trochę głośniej . Mi brakuje trochę basu, pobawię się trochę w ustawieniach, lub po prostu dokupię suba:)

Podsumowując: ten zestaw brzmi super (kupowałem od blackninja polecam odezwanie sie do niego bo dostałem naprawdę dobrą cenę)
 

adamos666

New member
Po kilku spedzonych dniach na forum, zanim pojde na odsluch chcialem was jeszcze podpytać o kolumny podając kilka znaczacych detali.
Jak wspomnialem wczesniej interesuje mnie sprzet ktory bedzie dedytkowany do kina domowego 60 i audio 40. Slucham grunge'u, starego rocka (led zeppelin, janis joplin, jimi itd...), U2, faith no more, michael jackson. Pokoj gdzie bedzie stal sprzet ma okolo 25 metrow. Na początek chcę kupić fronty i to co wybralem:

Klipsch RF-62 II; Klipsch RF-62 (czym się pomiędzy soba różnia)
Klipsch RF-82 II;Klipsch RF-82 (RF-82 mozna kupić w cenie RF-62 II)
Paradigm Monitor 9 v.6
Monitor Audio RX8 (cena okolo 5k);RX6(4k)

JBL Studio - odpadaja

Które z kolumn wg was sprawdzą sie najlepiej przy tym rodzju muzyki z ampli denon 1912 lub onkyo 609.

Dzieki z góry
Pozdro
 

arkoeb

New member
Udzielam się na forum dopiero pierwszy raz więc chciałem się szybko przywitać. Mam podobny problem jak adamos666. Ja już zakupiłem onkyo 609 i z niego jestem bardzo zadowolony... dokupiłem do nich kolumny jamo 506 i już z tego zadowolony nie jestem. Więc kolumny oddaje i szukam czegoś innego. Słuchałem Klipsch RF-82 ale one są trochę za mocne do tego onkyo. Zastanawiam się czy Klipsch RF-62 zagrają z nim lepiej. Tylko ta cena, przebywam w Norwqegi i o ile cena onkyo wyszła 1200zł to kolumny Klipsch RF-62 już 3000zł (nie wspominając o jamo 506 2000zł). A może jakieś inne kolumny lepiej zagrają z onkyo 609.
 

arkoeb

New member
Właśnie byłem na odsłuchu RF62 z Onkyo 609... Dużo lepsze głośniki niż jamo 506. Jednak dostałem też całkiem niezłą ofertę na Dali Zensor 7. Będą w tej samej cenie co RF62. Jednak dość daleko mam żeby jechać na odsłuch i nie wiem czy warto. Takie trochę banalne pytanie, czy warto się fatygować na odsłuch, czy mogę się spodziewać lepszego brzmienia niż RF62 ?
 

killpit

New member
Zensory to spokojniejsze głośniki moim zdaniem dynamika Klipscha jest na wysokim poziomie i świetnie się komponuje z Onkyo pozostałbym przy tym wyborze,ale jak masz możliwość pojechać odsłuchać to polecam.
 

ndo

New member
seria 12 od denona zostala potwornie zredukowana. co ma 1912 czego nie ma 579? NIC 579 dodatkowo ma procesor obrazu. Niestety ale japonczyk niemal zrownal ze soba wszystkie modele od 13 do 19 prawopodobnie po to zeby dzwignac dosc slaba sprzedaz wyzszych modeli. Dal ito zupelnie inny dzwiek niz Klipsch tuta jjednak polecal bym odsluch. Bardziej uniwersalne pod amplituner kina beda klipsche ze wzgledu na skutecznosc. Ale dzwie kz nich bedzie zupelnie inny. Wiec odsluchaj warto
 

Slawko1

New member
Bez reklam
seria 12 od denona zostala potwornie zredukowana. co ma 1912 czego nie ma 579? NIC 579 dodatkowo ma procesor obrazu. Niestety ale japonczyk niemal zrownal ze soba wszystkie modele od 13 do 19 prawopodobnie po to zeby dzwignac dosc slaba sprzedaz wyzszych modeli. Dal ito zupelnie inny dzwiek niz Klipsch tuta jjednak polecal bym odsluch. Bardziej uniwersalne pod amplituner kina beda klipsche ze wzgledu na skutecznosc. Ale dzwie kz nich bedzie zupelnie inny. Wiec odsluchaj warto

Do czego ci potrzebny badziewny skaler obrazu ? Obecnie telewizory i tunery sat lepiej to robią,
A co ma np. Onkyo 609 czego niema Denon 1912 ? masę analogowych wejść których dziś praktycznie nikt już nie używa ? bo obsługę wejść HDMI Denon ma trochę lepiej rozwiązane.

Brzmienie to już kwestia gustu i na pewno 609 to nie klasa wyżej.
Ja tez sobie mogę napisać że Onkyo zostały zredukowane bo zaczął stosować zwykle zaciski sprężynowe w modelu 309 czy plastikowy panel w modelu 609, czyli jakość wykonania spadła.
Ale czym a to wpływ na jakość dźwięku ?

Twoje teorie o słabej sprzedaży, Denon ci raporty finansowe przesyła ? :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Do czego ci potrzebny badziewny skaler obrazu ? Obecnie telewizory i tunery sat lepiej to robią,
A co ma np. Onkyo 609 czego niema Denon 1912 ? masę analogowych wejść których dziś praktycznie nikt już nie używa ? bo obsługę wejść HDMI Denon ma trochę lepiej rozwiązane.

Brzmienie to już kwestia gustu i na pewno 609 to nie klasa wyżej.
Ja tez sobie mogę napisać że Onkyo zostały zredukowane bo zaczął stosować zwykle zaciski sprężynowe w modelu 309 czy plastikowy panel w modelu 609, czyli jakość wykonania spadła.
Ale czym a to wpływ na jakość dźwięku ?

Twoje teorie o słabej sprzedaży, Denon ci raporty finansowe przesyła ? :)
prawda jest taka:
-Denony są odchudzone pod względem wejść ( ja cały czas używam 2 wejście optyczne i dla mnie to minimum )
-Denony mają minimalnie lepsze stereo
-gdzie w Onkyo 609 jest plastikowy panel :shock:
-w Onkyo 309 troszkę przesadzili z tymi zaciskami , to fakt

dla mnie Onkyo 609 plasuje się klasą Denona 1912 ( który pod względem wejść jest odchudzony ) ale ma też już radio internetowe

poza tym 1612 to tylko 5.1
 

Attachments

  • c26-denon-1612-2-l.jpg
    c26-denon-1612-2-l.jpg
    8,5 KB · Wyś: 81
  • 609.jpg
    609.jpg
    13,2 KB · Wyś: 513
  • 1612.jpg
    1612.jpg
    5,4 KB · Wyś: 522
  • 1912.jpg
    1912.jpg
    10,9 KB · Wyś: 521
Ostatnia edycja:

ndo

New member
bo zawsze wyznacznikiem serii 6 Onkyo seri 19 Denona seri 6 Yamahy serii 2 Harmana byl wlasnie procesro obrazu. Sprawdz testy wydajnosciowe 19 i 6 i zobaczysz jak nawyjscie te oba amplitunery sie maja. Pod wzgledem wyjscia 6 to 23 mowie tutaj o mocy i znieksztalceniach. 309 faktycnie zaciski przesadzone ma za to usb. ale nie rozprawiamy tutaj o nizszych seriach
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Odpowie pod tym postem bo nie mam czasu na komentowanie wszystkich twoich teorii wyssanych z palca.
Przeglądasz tylko dane katalogowe i po nich wyciągasz wnioski, Denon 1912 ma procesor obrazu ADV7844 wiec nie pisz bzdur. Faktycznie nie posiada skalera do 4K jak Onkyo tylko jak wykorzystać ?
Gwarantuje ci że jak się pojawią telewizory obsługujące rozdzielczość 4K to będą lepiej skalować jak Onkyo.
(-gdzie w Onkyo 609 jest plastikowy panel?)
Znowu wychodzi twoja wiedza czysto teoretyczna
Onkyo 609 frontowy panel ma plastikowy a w modelu był 608 aluminium
wiec też mogę napisać że Onkyo tnie koszty ;)

Piszesz że:
(dla mnie Onkyo 609 plasuje się klasą Denona 1912 ( który pod względem wejść jest odchudzony ) ale ma też już radio internetowe)

Pod względem wejść to Denon już jest odchudzony od serii 1x11 a nie od seri 1x12 jak piszesz, ale dodał USB i dobrą obsługę iPod od zeszłorocznego modelu 1911.
W modelu 1912 dodano funkcja AirPlay, fajna sprawa ja się posiada iPhona, ale przecież cięcia cięcia i niema procesora obrazu :)

Podaj mi linka do tych testów wydajnościowych którymi się podpierasz, gdzie pisze o mocy i zniekształceniach Denona 1912 w porównaniu do Onkyo 609, bo ja nie mogę znaleźć.

I ta twoja teoria:
(Niestety ale japonczyk niemal zrownal ze soba wszystkie modele od 13 do 19 prawopodobnie po to zeby dzwignac dosc slaba sprzedaz wyzszych modeli.)

Podaj mi jakieś konkretne dowody na zrównanie modeli od 13 do 19 ?
Jakaś prasa fachowa, dobry serwis internetowy, lub forum gdzie ludzie w merytoryczny sposób o tym piszą ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry