Amplituner, czy może wzmacniacz?

Mesin

New member
Cześć wszystkim, potrzebuje kupić nowy sprzed do TV - jest to tv z androidem Sony 55XE9005, odtwarzam przez program kodi, głownie muzykę we FLAC i filmy/koncerty z dźwiękiem HD, radia nie słucham. Do tej pory grał wysłużony ampli AIWA AV-D35, ale jest już zmęczony życiem, czy tez graniem i chciałbym już mieć cos lepszego. Podłączenie było kablem jack-chinch, ale mógłbym tez podłączyć przez optyczny. Kolumny to 2 tonsile 100W, pokój mały ok 15m2. Pytanie czy jest jakiś wzmacniacz, który grałby z tymi dźwiękami HD - nie wiem czy TV je dekoduje od razu czy musi być jakiś koder w ampli, żeby zagrało. Co prawda teraz grało, ale skoro już zmieniam sprzęt, to chciałbym by był lepszy niż poprzedni. Dobrze by było, jakby sprzęt miał jakiś equalizer albo chociaż potencjometr do basów i trelbi - nie ukrywam, ze lubię jak dźwięk dobrze mocno i ostro zagra. Słyszałem, ze w cenie za ampli można kupić dużo lepszy wzmacniacz i pytanie czy taki sam wzmacniasz jest wystarczający - największy problem może być w tym momencie cena. Nie jestem audiofilem to i nie chciałbym wydać zbyt dużo, celuje w używane sprzęty do 600-700 zl. Pytanie czy w tej cenie da się cos znaleźć z wzmacniaczy, czy jednak celować w ampli. I jest tez pytanie jak ma się sprawa z amplitunerami np 5x50W, ponieważ wiele jest ampli, które maja nawet i 7x120W, ale np taki Harman Kardon ma często 5x40W, lubię głośno zagrać to i nie wiem czy taki sprzęt byłby wystarczający, żeby zagrał głośno ale i czysto, z czym w przypadku AIWY czasem był kłopot. O wzmacniaczu tez dlatego mowie, bo jednak mam tylko 2 kolumny, w KODI mam ustawione ze dźwięk przekazuje na 2 kolumny potem, to nie zależy mi na dźwięku przestrzennym. Najważniejsze pytanie to właśnie czy szukać wzmacniacza, czy dać sobie spokój i wziąć jakieś ampli? Znalazłem Kenwooda KRF-V7090D ale nie mam pojęcia czy kenwoody dobrze ostro mogą zagrac, bo nie miałem takowego.
 
Do góry