Amplituner czy kino domowe?

justine

New member
Hey. Muszę zwrócić się do Was z prośbą bo kompletnie się na tym nie znam. Chciałabym uzyskać jak najlepszy dźwięk filmów i muzyki. Na tą chwilę korzystam z kina domowego Sony bdb e190.
Jeśli wydam ok 2500zł poprawie znacząco jakoś dźwięku w pokoju? Pokój ma ok 18m².
Nie wiem też czy kupić zestaw kina domowego czy osobno?
Proszę o pomoc bo nie wiem na co zwracać uwagę.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

justine

New member
Naprawdę za 2500zl nie można poprawić dźwięku względem tego Sony które swoje lata już ma?
Nie wiem czy mogę wkleić link?
W jednym z marketów jest zestaw z 5 głośnikami i amplituner Yamaha RX-V485.
W tym Sony troszkę zaczyna brakować mi tej przestrzenności dźwięku

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
O ile ten amplituner będzie lepszy od tego co masz, to te kolumny są słabe...a i tak brak jeszcze subwoofera.

Może zrób tak, kup amplituner i na początek dwie kolumny frontowe i odtwarzaj stereo. Później dokup resztę kolumn do zestawu.
Lub od razu jakiś ciut lepszy zestaw głośników 5.1, co niestety wymaga zwiększenia budżetu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomyśl nad dobrym soundbarem + surroundy, odsłuchaj i oceń.
W wielu przypadkach, sprawdzi się o niebo lepiej, od ŻLE dobranego KD (kina domowego) opartego na byle jakim ampli i byle jakich skrzynkach, więcej z tego będzie dudnienia, jak przyjemności.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Miałem kiedyś i bardzo dobrze wspominam zestaw Taga + Denon (Platinum i X 4100), więc myślę że fajną opcją byłoby połączenie Taga Harmony 607 (zestaw 5.0 - sub za jakiś czas) z Denonem avr-S650h. Niestety całość wychodzi drożej niż Twój budżet, aczkolwiek może Blackninja mógłby zrobić jakiś fajny rabat i w trójce z kawałkiem byś się zamknęła? Według mnie, Taga Harmony robi całkiem udane tanie kolumny i warto się nad nimi pochylić. Za to amplituner jest już całkiem fajnie wyposażony, w chociażby Spotify/Tidal i asystentów głosowych, OSD, kalibrację.

Wiem, niestety jest to duży wydatek, aczkolwiek masz sprzęt na lata i może warto dołożyć i cieszyć się muzyką i kinem?

Jeżeli nie chcesz wydawać więcej niż te 2500/3000pln, to ja bym nie inwestował w soundbara, ponieważ nie zyskasz za duzo(a może i stracisz) na zamianie Sony.
 

justine

New member
Bo wiecie, chodzi mi o to, że gdy już wydam te ponad 3 tysiące, to żeby ten dźwięk był wyraźnie lepszy od tego co mam.
No bo te Sony Bdv e190 to raczej nie jest nawet średnia półka. Niestety nie mam jak porównać tego dźwięku więc trochę błądzę jak ciuciubabka.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To co chcesz kupić, to też nie jest "nawet" średnia półka. 3k, to też żaden pieniądz na KD, takie są realia.

Chcesz coś wyrażnie lepszego, kup używki. Ampli już Kolega podał (Onkyo za 1400zł na olx), do tego dobierz używane fronty np. Klipscha i masz niebo, a ziemie w kinie domowym - na początek, bo zostają wydatki na resztę, czyli central + surroundy, suba możesz na początek odpuścić, Klipsch bez tego wydmucha Ci kieckę. Od biedy, możesz też odpuścić na początku centrala, frontami zrobisz mix i też będzie na początek.
Zostaną tylko surroundy, reszte z czasem.

Dlatego Ci proponowałem odsłuch soundbara, zaraz luzują markety, możesz odsłuchać.
Przekanasz się, że niektóre (nie wszystkie) pozamiatają ten Twój zestaw.
 

justine

New member
Ten Onkyo TX-NR696 to też będzie zaledwie nawet nie średnia półka?
Nie wiedziałam, że to takie drogie wszystko :(
A ten Soundbar da więcej tego dźwięku przestrzennego od tego Sony które mam obecnie? Mógłbyś jakieś polecić?
Kompletnie nie wiem na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie sprzętu audio.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten Onkyo (696) jest już bardzo przyzwoitym sprzętem - w tej cenie trudno o lepszy wybór elektroniki, biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania.
 

justine

New member
A do tego Onkyo, jaki zestaw głośników byłby dobry? Albo może inaczej, ile musiałabym wydać na głośniki które nie byłyby porażka?:)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

justine

New member
Ciężko dostać te Onkyo. Yamaha RX V4A będzie dobrym wyborem? I poleci ktoś zestaw głośników do tej Yamahy?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 
Do góry