Amplituner+Cyfrowy polsat+TV

Banan_kk

New member
Witam mam pytanie jak podlaczyc amplituner z cp do tv. szukalem u waS NA FORUM Ale nie znalazlem tego co bym chcial. nizej daje zdjecia sprzetu.. bo nie wiem jak podlaczyc go bezposrednio do telewizora, przez wyjscie na sluchawki idzie ale to nie ten sam efekt . z gory dziekuje.... CYfrowy polsat ma wyjscie tylko hdmi (podlaczone do telewizora) i zostalo jeszcze euro...


AMPLITUNER SONY
vlep.pl/ys7faz.jpg
vlep.pl/ol49en.jpg
vlep.pl/9uen5c.jpg
vlep.pl/s485me.jpg

TELEWIZOR SAMSUNG
vlep.pl/gwj5l1.jpg
vlep.pl/k6n2g3.jpg

przepraszam ze nie dalem tutaj zdjec ale nie pozwolilo mi na to forum , poniewaz jest to 1 post :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
swobodnie jeżeli amplituner ma wejście oznaczone jako optical IN ,jeżeli dekoder ma analogowe wyjście to połącz za pomocą przewodu cinch
 

Banan_kk

New member
to znaczy tak , w telewizorze mam wyjscie digital audio out optical ale we wmacniaczu mam PHONO in CD in TAPE 1 in TV/LD in i out TAPE 2 in.... wiec jak ten kabel optyczny podlaczyc ? a do cyfrowego polsatu mam tylko wolne wejscie euro, przez euro z przejsciówka na czincz do wzmacniacza nie dziala...... Jest moze jakis taki kabel ze z telewizora idzie OPTIC a do wzmacniacza jest przejsciówka na czincz. i czy wogole by tak dalo sie zrobic ? bo w tv mam same in a potrzebuje out zeby dzialalo TAK ?? bo nie wiem czy dobrze mysle..
 

Banan_kk

New member
a dalo by sie tak zrobic. Zamiast tego VGA bylo hdmi. i wtedy podlanczam CP z TV (hdmi) a czincze ida do amplitunera ?? i czy jest wogole taki kabel :)

1klick.pl/allegro/wk769a/wk769a.jpg
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Podobno są takie kable VGA>HDMI ,ale powiem szczerze że osobiście takich nie widziałem

A Twój amplituner nie ma wejścia HDMI ?
Można by też spróbować zrobić jeszcze inaczej - pobrać sygnał audio z wyjścia scart ,ale jest to możliwe jeżeli dekoder podaje równocześnie sygnał na oba wyjścia
 
Ostatnia edycja:

Banan_kk

New member
amplituner nie ma wyjscia hdmi . na zdjeciach widacjakie mam wejscia i wyjscia. a do dekodera podlaczalem na euro-->czincz i nie bylo głosu.. Jak to podłączyc ? :(
 

Banan_kk

New member
amplituner
s485me.jpg




tv

gwj5l1.jpg


k6n2g3.jpg
 

omygood

New member
Witam

Takie łączenia HDMI - VGA to sobie daruj, pomimo że są takie kable to 90% nie działa w koncu to 2 rózne sygnały. Podobnie Z toslink nie zrobisz cinch i odwrotnie.

Szczerze Ci powiem, że nie masz za dużego manewru w tym ampli. ale jeszcze mam jedno pytanie - czy ta przejściówka EURO na Cinch jest z przełącznikiem kierunkowym ?

a dalo by sie tak zrobic. Zamiast tego VGA bylo hdmi. i wtedy podlanczam CP z TV (hdmi) a czincze ida do amplitunera ?? i czy jest wogole taki kabel :)

1klick.pl/allegro/wk769a/wk769a.jpg
 
Do góry