Amplituner AV około 5000 pln

Panaskanix

New member
Proszę o pomoc w wyborze nowego amplitunera. Obecnie użytkuję Yamaha RX-V750(od 8 lat). Nie jest on najgorszy ale jak wiadomo ścieżki video HDMI nie posiada. Myślałem o Yamaha RX-A2010.
Mam komplet kolumn 5.1 Magnat Vintange (z wymienionymi przetwornikami, które się uszkodziły podczas użytkowania) z wooferem aktywnym. Oglądam głównie filmy i koncerty Blu Ray ale często słucham muzyki 2.1. Główny sterownik to Sony PS3 oraz dekoder TV kablowej. Pokój "odsłuchowy" ma 25 m2 i ma wiele pochłaniaczy odbić fal akustycznych ;) . Może nie warto odnawiać "kotleta"... Liczę na konstruktywne sugestie i z góry dziękuję za pomoc.

To może pomożecie w porównaniu rx-a2010 vs avr3313.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Panaskanix

New member
W ps3 oraz wcześniej w projektorze denerwuje mnie wiatrak który zawsze słysze. Może to śmieszne bo przy głośniejszym odsłuchu tego nie słychać jednak nie zawsze słucham głośno. Odpowiadając na pytanie wprost---> Mam w planach dobry BR ale zaczynam, chciałbym zacząć wymianę od Amplitunera.
Odsłuch stereo to cudowna sprawa jednak osobiście uważam, że w tym wypadku wybrałbym słuchawki oraz wzmacniacz do nich.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To co innego.
Ja brałbym : Harmana AVR 370 ( nowy model) , Marantza 6007, Denona 3313.
Ale do muzyki kupiłbym nawet najtańszy ale odtwarzacz CD. Różnica będzie ogrooooomna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Panaskanix

New member
Yamaha mi leży ale Denon 3313 też jest interesujący. Szkoda, że nie ma do wglądu testów porównawczych albo nie znalazłem. Muszę się naodsłuchy umówić to chyba jedyny sposób na podjęcie decyzji.
 
Do góry