Amplituner, a oglądanie TV w standby

mataman

New member
Bez reklam
Mógłbyś napisać jak masz ustawione w ampli i pod które porty hdmi-może tu leży kruczek?. Nie chce mi się wierzyć że 607 przepuszcza a 905 nie

W hardware setup->HDMI mam
-hdmi control(RIHD)- on
-power control- on
-tv control- on

Obraz i dzwięk jest przekazywany ze wszystkich portów hdmi na stand by.
 

pkomp

New member
no ale pvt skoro korzysta sie z hdmi cec to co za różnica?włączasz tv automatycznie sie włącza ampli - a i tak w standby żre prad więc?
zamiast słuchac biadolenia to lepiej wytłumaczyc że to żadna różnica tak naprawdę
zreszta nie przesadzajmy z tymi oszczędnościami - może w skali roku starczy na markowa koszulke ale na nic wiecej - to nie paliwo do fury hehehehe
 
D

Deleted member 141725

Guest
pkomp - dla mnie to proste, logiczne i wygodne :) dodam tylko - ach te dziewczyny... :)
 

mataman

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o jakąś oszczędność prądu, tylko poprostu czasem grając nie chcę właczac ampli, tyle.
 

yahu

Member
Tu nie chodzi o jakąś oszczędność prądu, tylko poprostu czasem grając nie chcę właczac ampli, tyle.
Własnie to samo mialem na mysli ,zeby nie właczac ampli np.do Faktów na tvn czy powiedzmy ps3.
Dlatego chciałbym wiedziec które ampli ten"bajer"posiadaja bedzie to jakis tam mały plusik który napewno nie bedzie decydował o zakupie ale...gdzies tam bedzie na uwadze.
Yamahy 567 lub 667 puszczaja taki sygnał w standby?No i czy HK260 to robi ;)
 

maja1

New member
Yamaha RX-V 2065 puszcza sygnał.
Function setup --> HDMI--> :
- HDMI Control - off
- Standby Trough - On
- Audio Output - Amplifior
- Resolution - Trought

Jak ustawisz HDMI Control na "on" ampek przestaje przepuszczać sygnał przez wyjście HDMI.
Ja mam podłączone do ampka blue-ray,cyfre+,PS3 i HD player wszystko po hdmi a z ampka do tv jeden kabel hdmi z wyjścia HDMI 1.
A i jeszcze jedno -> przepuszcza synał z tego HDMI na którym został wyłączony amplituner.
Czyli satka na hdmi2 to ampka wyłączam przy ustawionym hdmi2.
 
Ostatnia edycja:

benk07

New member
Onkyo 608 ponoć w opcji HDMI pass pobiera 30W (bez tego tylko 1W - w zwykłym stand by). Jeśli zatem dobrze wyliczyłem - skorygujcie, jeśli nie - to gdyby ten ampli był w stand by (z HDMI pass) przez calutki rok, czyli 24h x 365 dni, to taka atrakcja kosztuje ok 100zł?
Przyjąłem założenie, że 1kWh kosztuje (z wliczonymi wszelkimi opłatami za przesył, etc.) średnio 0.4 zł.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Możesz zawsze kupić rozdzielnik sygnału HDMI. U siebie mam N-Splitter i sygnał z N-ki idzie do niego a później jeden kabel do 905-tki a drugi do telewizora. Jak chcesz mieć dzwięk z telewizora to ampli jest całkowicie wyłączony, jak chcesz to włączasz ampli i orgia dla uszu. Polecam
 

pkomp

New member
maja serio jak się włączy standby to trzeba wyłączyć hdmi CEC? DEBILIZM tym bardziej że jedno z drugim nie ma nic wspólnego :)

benk jesli dobrze policzyłeś to tak - więc juz wole odpalic ampli do durnej tv bo albo wyjdzie taniej albo na to samo

z kolei ile kosztuje n-splitter?inwestycja kompletnie poroniona.....przez dwa lata napewno się nie zwróci

Panowie OSZCZĘDZAĆ to trzeba z głową....
 
Ostatnia edycja:
Do góry