Amplituner 7.1 lub 5.1 do Harman Kardon HKTS 65BQ przyszłościowy

chudyxxx

New member
Witam.

Zakupiłem ostatnio nowe głośniki do kina domowego firmy Harman Kardon HKTS 65 BQ w bardzo dobrej cenie z dodatkowym trzecim rokiem gwarancji (rozmiar głośników był kluczowy)

Szukam teraz do nich amplitunera w cenie ok 2000zł (jak będzie warto to dorzucę do ok 2500zł).

Póki co wystarczy mi 5.1 ale przyszłościowo myślę czy nie zamienić lub dorzucić 2 kolumny podłogowe na front (jak zmienię mieszkanie na większe za około rok) i zrobić w ten sposób 5.1 z namiastką stereo lub 7.1 i wykorzystać małe fronty jako dodatkowe głośniki do kina.

Docelowo ma to być spięte z Xiaomi Mi Box S lub Amazon Fire Stick 4k (obydwa mam więc kwestia wyboru co będzie w salonie, a co w sypialni) więc raczej nie będę potrzebował Wi-Fi itp bajerów w Amplitunerze chyba że warto to mieć jako dodatek do boxów.
Dodatkowo ma się pojawić konsola - prawdopodobnie Xbox One X lub poczekam na nowszą wersję czyli Xbox One X Series (zakup najwcześniej za pół roku bo nie mam czasu póki co grać)

Używać chcę głównie do kina domowego 40% i muzyki 40% a z czasem do konsoli 20% lub mniej ;)

Jeśli będzie dodatkowe wyjście na projektor to będzie super bo mam plan żeby zamontować projektor na nowym mieszkaniu (jak miałem kiedyś - teraz nie mam miejsca) , ale to nie jest to konieczne.

Jak pisałem myślę nieco przyszłościowo i pytanie czy znajdę coś sensownego w tych pieniążkach. Chcę sprzęt który wystarczy mi na kilka lat (3 do 5)

Do tej pory miałem tylko zwykłe plastikowe "kino domowe" samsunga , a następnie je zmieniłem na Sony BDV-E6100.
Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, a że słuch mam dość wyczulony (byłem kilkanaście lat dj) więc chcę zmienić Sony na coś w miarę dobrego.

Pomóżcie proszę co warto kupić a co nie.
Zakup wchodzi w grę w Polsce lub przez Amazon (super gwarancja Amazona) i tam trafiają się czasem dobre ceny na elektronikę.


Z góry dziękuję za dotrwanie do końca i pomoc.






Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

chudyxxx

New member
Właśnie nie bardzo wiem co wybrać bo chciałbym najlepszą opcję pod tym względem co pisałem. Jeśli ma być to kwota 2500zł to ten denon x2600h na testach wypada nieźle jeśli chodzi o wykonanie i jakość dźwięku. A co myślisz o ONKYO TX-SR494 ? Wprawdzie nie ma drugiego wyjścia hdmi pod projektor(jestem w stanie to przeżyć) i brakuje mu funkcji sieciowych które i tak mam w tv boxach, ale może warto? Tylko jak tam z dźwiękiem tzn jakością, bo nie ma za wiele recenzji tego modelu. Mogę TX-SR494 zakupić nowego za niecałe 1200zł.
 
Do góry