Amplituner 7.1 do 2000 PLN

redone

New member
witam, potrzebuje pomocy użytkowników przy wyborze amplitunera:
- musi mieć :
- 7.1 (w tej chwili koda 707 ale z czasem do wymiany)
- Moc wyjściowa na kanał min 100W
- kolor czarny i 435mm
- wyjście HDMI z obsługą: 3D z Audio Return Channel ( im więcej tym lepiej )
- skalowanie sygnału wideo do pełnej rozdzielczości Full-HD - 1080p


- jak ma to na plus :)
- 8 Ω
- Zone 2 (7.1 + Zone2 )
- dostęp do radia internetowego
- wyświetlanie funkcji na ekranie telewizora
- automatyczną kalibrację akustyczną
- bezprzewodową transmisję muzyki
- wszystkie aktualne dekodery audio
- Pilot zdalnego sterowania z możliwością uczenia się


Sprzęt zwykle kupuje na kilka lat więc nie chcę aby za rok czegoś w nim brakowało :0
Używany bedzie w 75% kino domowe ( BR albo Sat tuner HD ) reszta to muzyka ( koncerty dvd, cd audio i muza z kompa)

przygladam się sprzętowi YAMAHA RX-V767 - czy to dobry wybór, czy za tą cenę dostanę coś lepszego? Nie mam moźliwości odsłuchu więc będę polegał na waszym wyborze .
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
- Moc wyjściowa na kanał min 100W
Dlaczego min 100W?
- kolor czarny i 435mm
Co oznacza to 435mm?
- jak ma to na plus :)
- 8 Ω
To raczej nie jest na plus, bo tracisz możliwość podłączenia kolumn o niższej i impedancji
Zone 2 (7.1 + Zone2 )
Jak chcesz zone2+7.1 to musi ampli mieć 9.1(i to z końcówkami mocy na 9.1, a nie obsługującym 9.1), z amplitunera 7.1 możesz mieć 5.1+zone2
Sprzęt zwykle kupuje na kilka lat więc nie chcę aby za rok czegoś w nim brakowało
Za rok albo 2 zawsze będzie czegoś brakować (a już na pewno w amplitunerze za 2000zł) bo w elektronice szybko wszystko idzie do przodu, podstawa to dobry dźwięk, a resztę trzeba wybrać pod to z czego się tak na prwdę będzie korzystać. W 90% ludzie chcą wszystkiego (najczęściej laicy w tematach audio-wideo), a potem i tak z niczego w tym sprzęcie nie korzystają. No ale zawsze się można rodzinie pochwalić że się ma HDMI1.4, tylko w życiu się nie wypożyczyło filmu w 3D, no ale i po co jak się ma TV bez 3D:)
 
Ostatnia edycja:

jlesien

New member
Witaj,
Yamaha RX-V767 jest dobrym wyborem, zwróć jednak także uwagę na konkurencyjne ONKYO TX-NR609 i DENON AVR-1912. Wybór jednego z podanych urządzeń w dużej mierze zależy od Twoich preferencji brzmieniowych oraz konfiguracji kolumn które będą pracowały w systemie.
 

redone

New member
Dlaczego min 100W?
bo nie będę się bawił czyś co ma mniej niż 100w
Co oznacza to 435mm?

sorry nie napisałem :) szerokość - reszta "sprzętów" ma tyle :)
To raczej nie jest na plus, bo tracisz możliwość podłączenia kolumn o niższej i impedancji

ale te co mam są 8 Ω a w przyszłości nie jest problemem kupić 8 Ω
Za rok albo 2 zawsze będzie czegoś brakować (a już na pewno w amplitunerze za 2000zł) bo w elektronice szybko wszystko idzie do przodu, podstawa to dobry dźwięk, a resztę trzeba wybrać pod to z czego się tak na prwdę będzie korzystać. W 90% ludzie chcą wszystkiego (najczęściej laicy w tematach audio-wideo), a potem i tak z niczego w tym sprzęcie nie korzystają. No ale zawsze się można rodzinie pochwalić że się ma HDMI1.4, tylko w życiu się nie wypożyczyło filmu w 3D, no ale i po co jak się ma TV bez 3D:)
:-D BR i TV mam 3D ready :) a i całkiem sporo filmów 3D też

to tyle w kwestii wyjaśnień
Witaj,
Yamaha RX-V767 jest dobrym wyborem, zwróć jednak także uwagę na konkurencyjne ONKYO TX-NR609 i DENON AVR-1912. Wybór jednego z podanych urządzeń w dużej mierze zależy od Twoich preferencji brzmieniowych oraz konfiguracji kolumn które będą pracowały w systemie.
a jak brzmienie -też porównywalne? można się sugerować specyfikacją czy jednak są różnice w odsłuchu?
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
bo nie będę się bawił czyś co ma mniej niż 100w
Taki Harman 255, czy tam nowsze mają po 95W, a w brzmieniu mogą z niejednym amplitunerem 120W konkurować. Co więcej przy mocy 95W na kanał w kolumnach 130 watowych membrany powyskakują przy pełnej mocy. Moce kolumn do takich amplitunerów oscylują w granicach 100-130W to po co to min 100W? Bezsensownie zawężasz sobie wybór sprzętu. Tak samo jak z tymi 8Ω. Przecież kolumny 8Ω możesz podpiąć pod amplituner 4Ω, natomiast odwrotnie już nie bardzo. Co do kupna kolumn, jeśli twoim parametrem przy ich wyborze będzie impedancja, to również wiele ciekawych konstrukcji będziesz musiał odrzucić, tylko po co?
a jak brzmienie -też porównywalne? można się sugerować specyfikacją czy jednak są różnice w odsłuchu?
Zawsze brzmienie się różni dlatego kolega jlesien napisał "Wybór jednego z podanych urządzeń w dużej mierze zależy od Twoich preferencji brzmieniowych", a specyfikacja to ostatnia rzecz jaką się należy sugerować szczególnie w kwestii mocy, amplituner to nie estradowa końcówka mocy, gdzie w dużej mierze liczy się stosunek mocy do ceny. 20W więcej czy mniej tu nie robi różnicy.
 

Kerhold

New member
Jak chcesz zone2+7.1 to musi ampli mieć 9.1(i to z końcówkami mocy na 9.1, a nie obsługującym 9.1), z amplitunera 7.1 możesz mieć 5.1+zone2

Hmm. Nie jestem ekspertem, ale RX-767 akurat jest amplitunerem 7.1 i pozwala na uzyskanie systemu 7.1 + Zone2 (2 głośniki).

Nie ma co prawda dodatków, które ma już 771, ale nie są one kluczowe. No a w porównaniu z konkurencją ma 2 wyjścia HDMI = telewizor + projektor.
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
Hmm. Nie jestem ekspertem, ale RX-767 akurat jest amplitunerem 7.1 i pozwala na uzyskanie systemu 7.1 + Zone2 (2 głośniki).
Pozwala na uzyskanie systemu 7.1 lub systemu 5.1 + zone2. Jak amplituner ma 7 końcówek mocy to jakim cudem ma zasilić drugą strefę jak jest podpiętych 7 kolumn? Cudów nie ma. Jeśli chodzi o moc tego amplitunera to też raczej dla kolegi redone nie będzie pasował bo maksymalna moc tego amplitunera to 400W co w sumie daje jakieś 60W na kanał w trybie 7.1. I muszę go zasmucić bo nie znajdzie w tej cenie amplitunera z mocą powyżej 100W na kanał przy wysterowaniu 7 a i nawet 5 kolumn. Co najwyżej w stereo.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Bierz tą Yamaszkę. Będziesz zadowolony.


P.S. - jak pół roku temu zacząłem pytać o ampli to był wielki buuuum na Onkyo. W 90% bez względu na warunki i wymagania to było polecanie Onkyo. Teraz zauważyłem, że najlepszy do wszystkiego stał się H/K. I co najsmieszniejsze nie jakiś nowy model ale modele już obecne od paru miesięcy na rynku. Wydaje mi się, że moda na sprzęt nie zmienia się równomiernie ze zmianą jego jakości :grin:
 

blackbrother

New member
satry co do ONKYO to nie zgodze sie z taba było wielkie booom na ta firme i zdaje mi się ze nadal jest pracuje w całkiem fajnym sklepie i mam na codzien do czynienia z roznymi amplitunerami i co do brzmienia dymamiki i ceny przede wszystkim są niekwestionowanymi numerami 1 sam mam onkyo 608 i w tym przedziale cenowym to jest kozak oczywiście nie uwłaczając innym firmom
 
Do góry