Amplituner 5.1 do około 2000

M!s!ek

New member
Witam

Mam nadzieje, ze nie powielam tematu. Chodzi mi o amplituner 5.1 cena okolo 2000 zlotych. Uzywany przede wszystkim do sluchania muzyki w 65-70 %, reszta filmy. Dodatkowa cecha ma byc dobre DLNA, poniewaz przede wszystkim bede sluchal FLACzkow i ogladal filmy z PC. Jeszcze pytanie na marginesie, czy za pomoca DLNA bede mogl ogladac tylko filmy w formatach, ktore obsluguje ampli, czy po prostu bedzie wyswietlal wszystko co bedzie na monitorze PC. Wstepnie celuje miedzy Yamaha, Onkyo, Marantzem a Denonem.

Pozdrawiam
M!s!ek
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Yamahe i Onkyo od razu odpuść. W tym pułapie to Marantz, HK , Denon. Napisz do Blackninja bo ponoć ma teraz dobre ceny na Marantza 5006, a to jak dla mnie faworyt jesli chodzi o brzmienie wśród ampli w tym przedziale cenowym. Sam kupując w tym momencie bym go wybrał lub dołożył do 6006, ale to już inna kasa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym też układał - Marantz, Harman , Denon do tych potrzeb , szczególnie że tyle aż do muzyki .
 

kistian

New member
koledzy a jakieś konkretne modele mogli byście polecić w tych pieniążkach? Sam jestem zainteresowany kupnem takiego sprzętu.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Yamahe i Onkyo od razu odpuść. W tym pułapie to Marantz, HK , Denon.


Krzysiek , sam masz Onkyo tylko starszy model i totalnie markę krytykujesz ( kiedyś mniej )
każdy sprzęt zagra inaczej , ale Onkyo 609 nie będzie złe w klasie 2.000zł przy swoich funkcjach jak i mocy , wszystko zależy od ustawień sprzętu i dobrych kolumnach

609-tkę można też tak poustawiać ,że zagra niesamowicie z pełną dynamiką jak inne sprzęty w tej klasie cenowej , które to w pure direct też nie mają super dźwięku jak o Onkyo 609 ( choć słuchając muzyki przez radio internetowe wszystko zależy od słuchanej stacji )

Mi osobiście dźwięk Yamahy się nie podoba , HK gra podobnie do Onkyo ( kiedyś gdzieś wyczytałem , że i tak pochodzą z jednej stajni ) no może jest troszkę dynamiczniejsze w pure direct ,
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie krytykuję:) Jak dla mnie Onkyo jest na 1. miejscu jeśli chodzi o KD czy iloć przyłączy. Jesli chodzi o sam sprzet to również nie narzekam bo do tej pory sprawuje mi się bezawaryjnie. Ja piszę że jak ktoś chce posłuchać w miarę stereo to są lepsze marki i jak dla mnie nie ulega wątpliwości że w stereo zagra lepiej HK czy Marantz. W Onkyo jeśli chodzi o muzykę podoba mi się góra pasma. Trochę chłodna ale bardzo detaliczna i selektywna, ale brakuje mi takiego oderwania się dźwięku od kolumn, pełniejszego i cieplejszego basu i takiego poweru. Gra to trochę płasko i jakoś bez werwy. Możliwe że robię się coraz bardziej wybredny jeśli chodzi o muzykę:) Fakt, że też dużo zależy od nagrania i posiadanych kolumn czy po prostu słuchu. Dlatego jak ktoś w 80% ogląda filmy to bym polecił Onkyo ale jak ktoś już chce 50/50% to już bym wybrał w/w marki. A tutaj właśnie kolega napisał że w 70% by była muzyka stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry