Amplituner 5.1 do 1200zl

Sackboy

New member
Witam,

Zastanawiam sie nad wyborem amplitunera do kina domowego w ktorego sklad wchodza:

-Jamo 606 5.0
-Sharp xl2e
-PS3

Pokoj ma okolo 20m2. Chcialbym wszystko polaczyc przez hdmi, ale nie wiem czy w tej cenie znajde cos dobrego z takimi gniazdami. Mam takze pytanie dotyczace Yamahy rx v363. Czy ten amp dekoduje sobie dzwiek po HDMI? Jak nazywa sie taka opcja?

Do tej pory zastanawialem sie nad Yamaha 663, jednak wybor drozszego tv uszczuplil moj budrzet, ktory teraz aktualnie wynosi 1200zl
 

bartek12345

New member
lepiej zwroc uwage na najnowszy model Yamahy 635 bo to nastepca tego o ktorym piszesz i mozna go nabyc w sklepach internetowych za okolo 950zl...nie mam tego ampli wiec to jedyne co moge o tym powiedziec pozatym ze tez chetnie bym uslyszal cos niecos o tym amplitunerze.Pozdrawiam:)
 

Sackboy

New member
Nie znalazlem takiej Yamaszki. Ta v363 jest najtansza w asortymencie Yamahy, wiec moze powinnienem isc w kierunku starszych modeli, pozbawionych bajerow? Slyszalem, ze Yamaha ma najwieksze doswiadczenie w kinach domowych, jednak te 1800zl za polecany przez wiekszosc model 663 odstrasza. Czy amplitunery Sony sa godne uwagi?
 

lmodel

New member
mialem niedawno podobny problem i do jamo 406 dobralem sobie sony dh800 i jestem zadowolony, wiem ze kazdy swoje chwali ale przed zakupem sluchalem wielu ampli i jesli mam byc szczery to w tej cenie wszystko gra pardzo podobnie. Soniaka kupilem dlatego ze ma 7.1 wszystkie dekodery HD itp 4 wejscia HDMI upscaling a do tego obsluguje x.y color czyli to samo co w tv Soniaka a taki posiadam. Jego cena to 1299zl w sony center w Wola Parku w wawie. najtanszy jaki znalazlem w necie to 1549, wiec naprawde warto.pozdrawiam
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Poszukaj Yamahy 661,trochę starszy model 663 pozbawiony kodeków HD ale do PS3 wystarczy(LPCM).Na alledrogo niedawno stała za 1250zł.
 

pydus

New member
pozwole sobie zaproponowac onkyo tx-sr507 w kilku sklepach internetowych do wziecia za 1290pln,wydaje mi sie ze oplaca sie dolozyc 100zl.
 

MJot

Member
za tyle to z gwarancją TEGO ŚMEGO zza Odry i czekanie na naprawę 1,5 miesiąca zamiast 4 dni jak w moim przypadku w EIC,
1,5 miesiąca przećwiczył znajomy, no ale kupił 200 stówki taniej :D
 

Mati22

New member
Witaj
Chyba mam rozwiazanie. Wlasnie kupuje Yamahe 863 i jak cie interesuje mam do sprzedania na gwaracji Onkyo 506 - z 7.1 wyjsciem za 1000zl ( kupilem za 1400zl )siedzil w domku jakies 7 miesiecy prawie nie uzywany poniewaz jestem poza krajem
Raczej taniej nic nie kupisz do tej ceny jak cos to wal na gg moj numer 2611063
 

Sackboy

New member
lmodel - Biore pod uwage Soniaki, mam nadzieje, ze w tym tygodniu uda mi sie przesluchac jeden z modeli z glosnikami Jamo.

Amra Lew - Tyle, ze ta Yamaha jest trudno dostepna. Aktualnie na Allegro jedna sztuka + DVD za 1400 z przesylka. Szukam czegos tanszego jak narazie.

blackninja - Prawde mowiac nigdy o tym sprzecie nie slyszalem. No i ceny w sklepach internetowych oscyluja w granicach 1900zl. Jaki jest koszt tego amplitunera u Ciebie i gdzie mozna poczytac cos wiecej nt tego sprzetu?

pydus - O co chodzi z ta gwarancja? Do tej pory rozwazalem model 506. Jaka jest roznica miedzy nim a 507? Zauwazylem tylko jedno gniazdo HDMI mniej.

Mati22 - Jak juz pisalem w PW nowke mozna miec za 46 zlotych wiecej, wiec Twoja oferta jest nieoplacalna.


Poczytalem troche o amplitunerach na innych forach i doszedlem do wniosku, ze dekodery HD nie sa mi potrzebne bo PS3 bedzie przesylala dzwiek juz rozkodowany (dobrze mysle?). Jednak lepiej bedzie zainwestowac w cos co posiada wyjscie pre out do podlaczenia wzmaka na stereo. Byloby to swietne uzupelnienie kina domowego. Podobno najtanszy wzmacniacz (powiedzmy do 500zl) zagra lepiej w stereo niz amplitunery do 2000zl. Teraz pytanie czy stac mnie na jakis amp mieszczacy sie w moim budzecie. I czy Pre Out (Surround Back L/R) to jest to o co mi chodzi?
 

pydus

New member
o szczegoly mnie nie pytaj bo na tyle sie nie znam
poprostu tez od paru dni rozgladam sie za ampli w podobnej cenie
i ten onkyo za 1200 z groszami wydawal sie dobra oferta a o co chodzi wlasnie z gwarancja ? bo sam nie wiem
 

Kaszan

New member
Skoro nie musi mieć dekoderów HD a istotny jest pre-out to może Denon avr-1908? Mam go, jestem zadowolony, ale coraz poważniej zastanawiam się nad zmianą na cos z wyższej półki.
 

wajper

New member
Dołączam się do pytania.
Obecnie posiadam PS3 slim oraz LCD 42` fullHD philips 42PFL5603.
Planuję zakup Onkio 507 oraz Jamo 506HCS+sub200 za ~3200.
I teraz mnie zagieliście bo właśnie wyczytałem, że PS3 sam dekoduje dźwięk w HD. Moje pytanie za tem czy warto inwestować w dekodery HD? Czy można zaoszczędzić troche na ampi kupując inny bez dekoderów HD?
A może jednak zagra to dobrze i przestać szukać czegoś na siłę?

EDIT: Co do innego ampa to zawsze podobal mi sie denon 1509
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
PS3 slim dekoduje chyba już wszystkie formaty do LPCM a dodatkowo też ma możliwość przesyłu bitstreamu. Ampli bez dekoderów HD nie ma juz za wiele do kupienia, chyba, że używki. Jeśli zamierzasz używać jako odtwarzacza PS3 to skup się raczej na tym żeby ampli potrafił odbierać dźwięk po hdmi (np Denon 1509 tego nie potrafi), a jest to w tym momencie chyba najistotnijesza sprawa.
 

Sackboy

New member
Witam, tak wiec do Sharpa XL2e, Jamo 606 i PS3 dolaczyl czarny Onkyo 605. Jeszcze nie ogarnelem mozliwosci calego kompletu, ale jak potestuje to napewno opisze wszystko dokladnie.
 

BARABARA

Banned
Jeśli jeszcze nie kupiłeś, to kolega ma do sprzedania ONKYO 606, wielokrotnie nagradzany z wszystkimi dekoderami HD - polska gwarancja,
polska instrukcja , za 1500 pln. , komplet z kartonem, srebrny.

Do Jamo idealny , wręcz wzorowy.
 
Do góry