Amplituner 4 strefowy

baartbarnaba

New member
Witam,
potrzebuje amplitunera 4 strefowego. Wpadł mi w oko Yamaha RX-A2040, teraz jest w fajnej cenie 3999 zł. Czy do dobry wybór czy proponujecie coś innego 4 strefowego? Czy w tym amplitunerze mogę zmieniać głośność w każdej ze stref?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Chyba w każdym obecnie można to regulować osobno za pomocą aplikacji na telefon/tablet.

Oczywiście wiesz że ta 4 strefa to wyłącznie po hdmi?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam,
potrzebuje amplitunera 4 strefowego. Wpadł mi w oko Yamaha RX-A2040, teraz jest w fajnej cenie 3999 zł. Czy do dobry wybór czy proponujecie coś innego 4 strefowego? Czy w tym amplitunerze mogę zmieniać głośność w każdej ze stref?

zadam pytanie

po co amplituner 4 -strefowy ?

chcesz w każdym pokoju słuchać innej muzyki ?
nie lepiej kupić porządny amplituner w tej cenie ( lu taniej ) i dokupić kilka mini wieżyczek ( za 300-400zł ) by ładnie grały w każdym pomieszczeniu ?
 

baartbarnaba

New member
Aplituner 4 strefowy ponieważ już mam poprowadzoną instalacje do innych pomieszczeń + głośniki w ścianie + zależy mi na puszczaniu muzyki z jednego urządzenia, jak iPhone czy iPad.

Amplituner 4 strefowy, to już postanowione. Pytanie teraz co wybrać...?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To jeszcze będziesz musiał dokupić do tych pomieszczeń wzmacniacze/końcówki mocy.
Ampli sterują strefami ale nie każdą mogą zasilić bezpośrednio ;)
 

mors111

Active member
Bez reklam
To jeszcze będziesz musiał dokupić do tych pomieszczeń wzmacniacze/końcówki mocy.
Ampli sterują strefami ale nie każdą mogą zasilić bezpośrednio ;)

Do tego też zmierzałem

amplituner 7.0 ma 7 końcówek mocy ( w Onkyo jest 9 wyjść , ale tylko 7 końcówek, więc wybieramy pomiędzy systemem 7.0 lub 5.0 biamping , lub 5.0 + 2.0 na drugą strefę )

nie wiem jak to jest w amplitunerach 11/13. rozwiązane ale domyślam się że maja max 1-2 strefy z aktywnymi końcówkami mocy )
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dla przykładu u mnie jest tak; 11 kanałowy amplituner ma 9 końcówek mocy.
Przy układzie 7.0 (7.1) moge mieć jedną strefe zasilaną z ampli i drugą przy pomocy zewnętrznej końcówki/wzmacniacza lub dwie strefy w MONO.
Przy układzie 5.0 (5.1) mam dwie strefy w stereo.
 
Do góry