Amplituner + 2 monitory chyba 3000 zł

kiliusz

Member
Im dłużej czytam, tym mam większy mętlik. Cały czas chciałbym ampli + 2 kolumny stereo

Ampli chyba już wybrałem
HK 161s - wydaje mi się, że dobrze gra w stereo i cena przystępna

Kolumny
Boston acoustics A250 - w sumie się zastanawiam, czy w stereo dobrze zagrają (lubię rock (ciężki) z dobrym gitarowym brzmieniem, ale czasam lubię wrzucić jakąś muzę elektroniczą z basem. No i w sumie coś s tylu Norah Jones / Sade też czasem wjeżdża.

Druga para to JBL 170?

A może trochę tańsze kolumny a lepszy ampli? Pomóżcie trochę :) Podrzućcie może pomysłami na ampli (w miarę dobre audio stereo) i kolumny (na razie 2)


Budżet całkowity 4k i tak już przekroczyłem wymagania początkowe.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Bostony to dobre uniwersalne kolumny, sprawdzą się w tym repertuarze....ale w 250 może zabraknąć basu, którego oczekujesz... lepszą opcją mogą być Melodiki BL30....
Ja co prawda mam BA ale 360, tutaj jest już znacznie więcej basu....
 

kiliusz

Member
Jestem trochę jak typowy Kowalski... Generalnie oczekuję po prostu, że jak sobie zapodam jakiś dobry materiał na taki zestaw ampli + 2 kolumny to będzie ten efekt wow. Wiem, że dla Was w tej kasie do 4k, to nic nie będzie wow. Obecnie mama Wieżę Technics SA EH760.

Jak to jest z tymi odsłuchami. Dzwonię do jakiegoś salonu/sklepu umawiam się, przychodzę i słucham. Gościu mi podłącza co i jak, a później wychodzę i tyle, bo kupię w necie taniej? Za to się płaci?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Technicsa mam do tej pory...jak nie chcesz zejść poniżej obecnego poziomu, to warto trochę posłuchać i wybrać coś, co nie będzie gorsze od tego co masz teraz ;)
A 4 tyś. to juz całkiem przyzwoita kwota i w tej cenie dwie dobre kolumny + elektronikę można wybrać :)
 

kiliusz

Member
Czyli np. takie połęczenie
HK avr161s +2 kolumny Melodika BL30 / Boston acoustics a250
Czy może inny amplituner?

Da lepszy efekt niż wieża technics SA eh760 oparta na kolumnach SB eh760.


Jakiś inny ampli?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jak planujesz wydac do 4 tyś, to spokojnie możesz atakować lepszy amplituner, bądź wyższy model HK lub Denona X3100 lub Marantza SR5009, NR1604, Pionka 924
BL30 są do dostania za jakieś 1500-1600 zł , więc reszta zostaje na ampli
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z poprzedniego roku, są obecnie wyprzedawane, więc można dostać w dobrych cenach, od HK161 na pewno lepszy...
poza tym, modele, które wymieniłem- Denon, Marantz, Pioneer mają pre-out, więc jeśli zależy ci na dobrym graniu w stereo, to daje ci to możliwość podpięcia w przyszłości wzmacniacza.
Z HK chyba dopiero model 370 ma pre-out
 

kiliusz

Member
Po długich bojach i znacznym zwiększeniu budżetu w stosunku do tego co w tytule wybrałem (zamówione u blackninja, dzięki za cierpliwość i porady)
harman/kardon avr370
2x jbl arena 180
Jak będą pieniądze to zamówię centralne 2 monitory i może sub. Póki co czekam na towar :) Jak przyjdzie i się osłucham i poustawiam, to oczywiście napiszę jak wrażenia i jakąś fotę wstawię. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 

kiliusz

Member
Ok. Zamówione było u blackninja
HK AVR370
2x JBL arena 180 plus kable głośnikowe.

Sprzętem się bawię już prawie 2 tygodnie i jestem mega zadowolony. Zarówno ze sprzętu samego w sobie, jak i współpracy z blackninja. Towar przyszedł b. szybko zapakowany w oryginalne kartony, fakturka itp.. Wszystko w klasie i ta cena :)

Póki co muzykę w stereo poznaję na nowo :) Co więcej filmy na blurayu (Dodatkowo kupiłem bluray pionka bdp 180 w MM) nawet w stereo brzmią świetnie. Ten bas... Ale już rośnie ochota na więcej kanałów i niedługo zamawiam 2 monitory surround i centralny.

Jakby ktoś się wahał kupować u blackninja to nie ma czego.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Ok. Zamówione było u blackninja
HK AVR370
2x JBL arena 180 plus kable głośnikowe.

Sprzętem się bawię już prawie 2 tygodnie i jestem mega zadowolony. Zarówno ze sprzętu samego w sobie, jak i współpracy z blackninja. Towar przyszedł b. szybko zapakowany w oryginalne kartony, fakturka itp.. Wszystko w klasie i ta cena :)

Póki co muzykę w stereo poznaję na nowo :) Co więcej filmy na blurayu (Dodatkowo kupiłem bluray pionka bdp 180 w MM) nawet w stereo brzmią świetnie. Ten bas... Ale już rośnie ochota na więcej kanałów i niedługo zamawiam 2 monitory surround i centralny.

Jakby ktoś się wahał kupować u blackninja to nie ma czego.
Fajny zestaw, podrzuć fotki.
 
Do góry