Amplituner + 2 monitory chyba 3000 zł

kiliusz

Member
Witajcie, jestem tu nowy i od tygodnia czytam forum. Im więcej czytam tym się bardziej już gubię. Postanowiłem założyć własny wątek :) dla własnych potrzeb.

Osobiście wykorzystanie sprzętu to będzie: filmy 40% muzyka 60%.
Pokój to prostokąt 5x3m TV i przyszły sprzęt na dłuższej ścianie.
Muzyka to rock/meta 40% - elektroniczna 30% - rnb / soul 20% (czyli właściwie to wszystko słucham po trochę :p )

Chciałbym kompletowanie zacząć od ampa i 2 przednich monitorów (głośników podstawkowych - to chyba to samo :) ) (wydaje mi się, że spokojnie starczą małe i nie trzeba dużych kolumn podlogowych). Może coś pomiędzy - jakieś małe podłogowe.

Czy dobrze rozumuję, że spokojnie z amplitunera AV mogę początkowo korzystać w trybie stereo?

Wobec tego proszę o propozycję:
- amplitunera (nowego) w cenie myślę 2000 (1800) zł
zależy mi na obsłudze flac z USB i w sumie mógłby być bluetooth jeśli da radę :)

- 2 monitorów za w sumie 1000 (1300) zł (czarne)

W przyszłości mam zamiar dorzuć centrowy głośnik, 2 tylne i subwoofer. Ale to jak będzie nowa kasa.

Pytanie dodatkowe Obecnie mam wieżę Technics EH-760. Czy w wyżej wymienionym budżecie będę miał lepszej jakości Audio? Bo może w ogóle nie opłaca się?


Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Pokoik średni to Denon AVR-X1100 lub Pioneer VSX-528(9), do tego monitory 2 (Indiana Line Nota 260 N) na początek i będzie o niebo lepiej niż na Technics EH-760 ;)
 
Ostatnia edycja:

kiliusz

Member
Dzięki za opowiedź.

A jak z jakością grania w stereo u tych 2 ampllitunerów? jakby to porównać z HK avr 161s - często jest tutaj polecany z punktu widzenia jakości audio.

No i jakie kolumny? Podstawkowe, podłogowe duże czy małe jaki model konkretnie :p Na kolumnach się w ogóle nie znam.
 
I

irek6311

Guest
HK avr 161s też dobra opcja, posłuchaj tego gdzieś w salonie czy jakimś sklepie, to popularne modele więc dostępne w sklepach ;)
 
I

irek6311

Guest
Kolumny takie Magnat Vector 203 czy MONITOR AUDIO BRONZE BX1 i te co wcześniej dałem Indiana Line Nota 260 N.
 

kiliusz

Member
A takiej firmy jak Boston Acoustics. Kiedyś byłem u kumpla, miał jakiś wzmacniacz i taki monitory tej firmy. Generalnie jak dla takiego laika jak ja, to grało to kosmicznie :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
kiliusz do tej muzyki i metrażu polecam do rozważenia : Magnat Quantum 673, JBL Studio 230. Można pomyśleć też o Dali Zensor 3 - w ich przypadku brzmienie będzie bardziej miękkie.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
miekko znaczy hmm, bas w Z3 jest wolny niski i troche zlany, malo twardy i dosadny, nie narzuca sie srodek pasma a gora jest dosc wysoka i przyjemna, ciezko wytlumaczyc to komus kto nie sluchal np dwoch par kompletnie innych od siebie... bynajmniej nadaja sie na fronty bezapelacyjnie, u Blackninja masz za fajna kwote do kupienia.
 

kiliusz

Member
Dzięki za info :) A Pan Blackninja widzę w każdym topicu robi jakieś wyceny :) Czy mógłby i mnie coś zaproponować. Wciąż nie wiem jaki amplituner. Muszę gdzieś pójść i coś posłuchać z tych popularnych modeli.
Denon AVR-X110 - ma WIFI i inne bajery koszt 1700,

HK avr 161s - 2000 brak WIFI, ale chyba najlepiej gra w stereo.
Chyba jakoś tak to będzie
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dzięki za info :) A Pan Blackninja widzę w każdym topicu robi jakieś wyceny :) Czy mógłby i mnie coś zaproponować.
Napisz do niego prywatną wiadomość....

Wciąż nie wiem jaki amplituner. Muszę gdzieś pójść i coś posłuchać z tych popularnych modeli.
Tak będzie najlepiej, porównasz sobie wtedy brzmienie i sam ocenisz, dobierzesz kolumny...

HK avr 161s - 2000 brak WIFI, ale chyba najlepiej gra w stereo.
Chyba jakoś tak to będzie
Nie do końca tak jest, dla jednych najlepiej, dla drugich nie, prawda jest, że HK w stereo spisuje się dobrze ;)
To kwestia indywidualnych preferencji, poza tym ceny, które podałeś są wysokie, w tej cenie dostaniesz lepsze modele.
Posłuchaj HK161/171, Denon minimum X2100, Pioneera 924, Onkyo 535/636, możesz też zerknąć na Marantze - slimy NR1504/Nr1604, zaletą ( tak jak i Pioneera) jest pre-out, jak będziesz miał niedosyt w stereo, to daje to możliwość rozbudowy zestawu o wzmacniacz lub końcówkę mocy
 

robrob1

Member
Ja od siebie polecę Indiana Lina Nota. Tylko jak planujesz rozbudować do 5.0 a nawet 5.1, to sprawdź cenę kompletu, bo za 2 szt zapłacisz 1500 , a za zestaw np 2000 jak pociśniesz Blackninje :). Dokupując później resztę kolumn wyjdzie Ci w sumie drożej.
 

katka10

New member
Ja od siebie polecę Indiana Lina Nota. Tylko jak planujesz rozbudować do 5.0 a nawet 5.1, to sprawdź cenę kompletu, bo za 2 szt zapłacisz 1500 , a za zestaw np 2000 jak pociśniesz Blackninje :). Dokupując później resztę kolumn wyjdzie Ci w sumie drożej.
Nad tym warto sie zastanowić so pisze Robrob1. Może lepiej poczekać= odłożyć trochę kasy i cieszyć się całym SETem.
Na polecam na Fronty kolumny stojące bo różnica w brzmieniu jest odczuwalna.
Sprawdź jeszcze Melodika BL 40.
 

kiliusz

Member
Mógłbyś odpowiedziec na PW Blackninja (ew. podać jakiś swój cennik dla kolumn podłogowych w granicach 1400-2000 zł za 2szt.)
:)
 
Do góry