Amplitiuner Onkyo Rz900 czy Marantz 7010

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i jeszcze tuner sieciowy, kabelki, wtyki, listwa, podkładki antywibracyjne, kurz audiofilski... ; ) a tak na poważnie, to cieszyć się z tego co jest, bo jest dobrze ;)
 

kupis99

New member
A przepraszam, co do kabelków to zaopatrzyłem się w Melodikę Brown Sugar jeśli chodzi o fronty i centralny, oraz melodikę Purple Rain jeśli chodzi o głośniki efektowe :)

Wiem, wiem, może to nie jest klasa audiofilska, ale na początek chyba starczy.
 

Rafal7

Banned
Nie martw się, pomożemy w zakupach, będziemy zamawiać a Ty będziesz odbierał za pobraniem i płacił przy odbiorze :-D:-D:-D
Przy takim ampli nie może byle co stać.
 

enocyl

Banned
Słowo dużo, chyba jest trosze przesadzone:

Według wyników testów miesięcznika Audio 04/16:
"W naszym laboratorium SR7010 pokazał znacznie więcej, niż to sugerowały dane producenta. Przy jednym kanale wysterowanym oddaje 171 W przy 8 omach i 249 W przy 4 omach, w stereo będzie to odpowiednio 2 x 160 W i 2 x 221 W, a w trybie pięciokanałowym 5 x 73 oraz 5 x 106 W."

Według producenta Onkyo:
Moc wyjściowa: 200W/kanał (6 Ω, 1 kHz, 1% THD, wysterowany 1 kanał, IEC); 235W/ kanał (6 Ω, 1 kHz, 1% THD, wysterowany 1 kanał, JEITA)

Jak widać Marantz ma 249 W przy 4 omach a Onkyo 235 W przy 6 Omach, oczywiście przy 4 będzie trochę więcej, ale to nie będzie bardzo duża różnica.
Gdzieś tam pokutuje opinia, że Onkyo na papierze jest bardzo mocne, a w życiu nieco słabiej, u Marantaz widać laboratorium wykazało lepsze wyniki niż teoretyczne możliwości.

Czy zatem różnicą kilkunastu W jestesmy w stanie wychwycić w domowych warunkach, raczej nie sądzę.
A widzisz. Dzięki za info. Patrzyłem tylko na dane producenta :) Sam będę miał dylemat wyboru amplitunera, ale jeszcze nie teraz.
 

Daniyal9

New member
Kiedyś w przyszłości jeszcze zmienię suba na Rela T9, myślę, że to też da fajny efekt zarówno w kinie jak i na co dzień w słuchaniu muzyki, ale to plany na przyszły rok.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gratuluję wyboru:eek:k:

Przy okazji polecam Suba Sumiko S9

- https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/2097-sumiko-s-9
- Subwoofery - testy sprzętu

....nie będę się rozpisywał co i jak. Wystarczy posłuchać S9 i T9...Może akurat się spodoba a w negocjacjach cenowych dduuużżżooooo tańszy od Rela.

Pozdrawiam.
 

kupis99

New member
Kiedyś w przyszłości jeszcze zmienię suba na Rela T9, myślę, że to też da fajny efekt zarówno w kinie jak i na co dzień w słuchaniu muzyki, ale to plany na przyszły rok.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gratuluję wyboru:eek:k:

Przy okazji polecam Suba Sumiko S9

- https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/2097-sumiko-s-9
- Subwoofery - testy sprzętu

....nie będę się rozpisywał co i jak. Wystarczy posłuchać S9 i T9...Może akurat się spodoba a w negocjacjach cenowych dduuużżżooooo tańszy od Rela.

Pozdrawiam.

Tak słyszałem o tych bliźniaczych konstrukcjach Sumiko, na pewno będę się im przyglądał w stosownym czasie.

P.S.
Tak z innej beczki czy polecacie podłączać przednie kolumny po Bi-Ampie ?
MA ma taką opcię i Marantz też, tylko czy warto ?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
W kinie domowym warto pobawic sie w Bi amp jesli nie korzystasz z osobnej koncowki mocy. Jest znaczna roznica takze polecam.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

mors111

Active member
Bez reklam
W kinie domowym warto pobawic sie w Bi amp jesli nie korzystasz z osobnej koncowki mocy. Jest znaczna roznica takze polecam.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Mam tak u siebie w Onkyo 609 , może dlatego mam nadmiar basu który bardzo lubię
 
Ostatnia edycja:
Do góry