ampli + zestaw głośników, proszę o pomoc

roczi

Member
Witam,

Zabieram się za kompletowanie KD ...a w przyszłości rozbudowa o wzmacniacz stereo.
Dopiero zaczynam swoją przygodę i trochę jestem zielony w tym temacie ale staram się co nie co zasięgnąć wiedzy.

I tutaj chciałbym Was prosić o pomoc i porady co wybrać.

Sprzęt będzie grał w pokoju na 18m2 i będę go używał tak naprawdę do wszystkiego czyli: tv, film, muzyka, ps4, radio procentowo wszystko po równo, natomiast rodzaj muzyki jakiej słucham to ogólnie wszystko oprócz klasycznej i jezzu ale chyba nie ma to znaczenia, jeżeli mam rozbudowywać w przyszłości o wzmak 8)
Tak jak w opisie będę chciał rozszerzyć zestaw w przyszłości o wzmacniacz stereo więc musi posiadać pre-out, bi-amp, wi-fi również mile widziane :lol:
Budżet to ciężka sprawa ale myślę, że amp w granicach 2k a głośniki z subem lub bez do max 5k chociaż to już tak naprawdę poza max ale jak coś będzie interesującego to skuszę się :mrgreen:

Ostatnio zastanawiałem się nad Yamahą i ns`ami 555 333 444 ale chyba mi przeszło zapoznając się szerzej w temacie.

AMPLITUNER:
Mam na oku parę egzemplarzy i nie mogę się zdecydować ONKYO czy YAMAHA.
- ONKYO TX-NR535
- ONKYO TX-NR636
- YAMAHA RX-V477
- YAMAHA RX-V577
- YAMAHA RX-V675
- YAMAHA RX-V677

ZESTAW GŁOŚNIKÓW:
- JBL STUDIO 280 + sub lub nie koniecznie
- YAMAHA NS 555 + NS 333 + NSC 444
- MONITOR AUDIO BX5 + BX1 + BX CENTRE (niestety bez sub to już by było bardzo ponad limit :fool: ) a czy w tym zestawie można zamieniać BX1 na BX3?
- DALI ZENSOR 5 + 1 + VOCAL (niestety opcja sub odpada jak wyżej :roll: )
- DALI LEKTOR 6 + 1 + LCR chociaż nie do końca mi się widzą

Mimo, że wymieniłem tego sporo myślami jestem za ONKYO 636 + MONITOR AUDIO
Ale może rozwiejecie moje myśli opiniami lub utwierdzicie.
Proszę również o radę czy coś tutaj może się nie dograć lub parametry nie pozwalają na połączenie w zestaw.

Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam,
Adam
 

Henry

Active member
Bez reklam
W granicach 2 tyś znajdziesz lepiej grające amplitunery, jeśli zależy ci na muzyce to posłuchaj Marantzów, Harmanów, Denonów czy Pioneerów.
Z Yamahy czegoś z 7 z przodu, a Onkyo minimum 636
Moim zdaniem lepiej się spisują w stereo, oczywiście jak najwięcej porównuj i słuchaj.
Kolumny, które podałeś są ok, ja skupiłbym się na Zensorach, MA BX, ewentualnie jeszcze JBL nowa seria Studio, Melodika BL.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Jak widać w moim podpisie, gra u mnie onkyo z seria BX. Moge powiedzieć iz połączenie tych elementów daje bardzo dobre efekty zarowno w kinie domowym jak i w stereo. Kolumny BX5 pokazuja dynamike na całej skali, dają niesamowitą glebie dźwięku, tworząc szeroka scenę. Bardzo dobra gora i tony średnie, bas delikatny, w punkt nie rozciągnięty. W kinie domowym wspomagam zestaw sub ale JBL. Co do zmiany w zestawie miales chyba na uwadze bx2 bo bx3 nie ma. Uewazam ze ta zamiana ma sens.
 

roczi

Member
Tak naprawdę w tej chwili zależy mi na wszystkim nie tylko na muzyce, ma być uniwersalnie że tak powiem :p
Ale jak napisałem, będę rozbudowywał zestaw o wzmak stereo w przyszłości dla muzyki.
Marantzy oraz reszta jakoś mnie nie pociągają wyglądem, wiem że ma dobrze grać nie wyglądać ale na wygląd również zwracam uwagę i trochę mały wybór z Marantzami do 2k chyba że jakieś starsze wersje (nie mówię, że są gorsze). Henry jeżeli masz coś godnego uwagi podrzuć jakieś modele, przemyślał bym to również.

Seba zgadza się, pomyliłem się i myślałem o BX2.
BX2 sztuka jest droższa od BX1 o około 150zł więc chyba warto, jeżeli ma służyć długi czas i będzie lepszy efekt.
A czy ten zestaw BX5+(BX2 zamiast BX1)+CENTER będzie ok na 18m2 oraz jak bez suba, da radę?
Nie muszę mieć mega dużego basu a po drugie bloki, niech się sąsiedzi zaaklimatyzują na razie bez suba ;)
Mam zamiar dokupić ale nie teraz oraz czy np ta zamiana z BX1 na BX2 nie podciągnie trochę basu i czy nie będzie za mocna dla zestawu?
Wszyscy w zestawach podają BX1 a nie widziałem jeszcze paczki z BX2.

Oczywiście będę robił odsłuchy przed kupnem ale na razie chciałem to wszystko ogarnąć do kupy.
To Onkyo też mi podeszło bo nawet dobrą cenę ma i pl dystrybucja (też na tym mi zależy, garancja itp. itd.) jak na nowy model a na 828 mnie nie stać już :p


Hmmm i jestem w kropce, ponieważ widziałem w paru tematach, że na 18m2 polecają nawet Monitory BX6.
Podobno bas będzie lepszy co by mnie ratowało brakiem suba :)
Co myślicie o zestawie BX6 + BX2 zamiast BX1 + BX CENTER + Onkyo 636 ?
Nie za mocne? Czy da rade?

Pozdrawiam,
Adam
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Kierunek z rozbudową zestawu o wzmacniacz stereo jak najbardziej właściwy ;)
W związku z tym proponowałbym ci rozglądnięcie się za amplitunerami posiadającymi pre-out -
Denon x3000/X3100, Marantz- właściwie wszystkie od najniższych modeli slim- NR1504/NR1604/NR1605/ SR5008/SR5009/SR6008, Pioneer od 924, Yamaha od serii 7, Harman 370, Onkyo chyba ma niestety dopiero od modelu 828...
do tego kolumny spośród wymienionych.
Co do Marantzów po jeśli nie widziałeś ich na żywo, to przyglądnij się im, wyglądają znacznie lpiej niż na fotkach ;)

Pewnie jak poszukasz w necie cen sprzętu, to uznasz, że są poza budżetem, ale spytaj w salonach o ceny "do wzięcia" przy założeniu, że w jednym miejscu weźmiesz całość. Masz na sprzęt 2 tyś + 5 tyś, więc w 7k dostaniesz dobry sprzęt amplituner+ zestaw 5.0.
Napisz na priv do blackninja, pewnie w tym budżecie coś ciekawego ci zaproponuje, obawiam się niestety, że subem mógłby być już problem, ale zawsze możesz go za jakiś czas dokupić.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Uważam, że na 18m2 na tył w zupełności wystarczą BX1. U mnie grają na 25m2.
Ostatnio złapałem się na tym, że dużą ilość filmów oglądam z wyłączonym sub-em, i nie odczuwam jakoś mocno jego braku...
Zważ, że to tylko głośniki efektowe, które w kinie nie zawsze grać będą. 80% czasu filmu i tak leci na frontach + centralny...
Poza tym, BX2 są większe i w Twoim pomieszczeniu nie będą jedynie dopełnieniem zestawu, a będą zbyt mocno się akcentowały na tyle (wizualnie), bo co do znacznej korekty ich mocy w trakcie kalibracji jestem przekonany...
 
Ostatnia edycja:

roczi

Member
Kurde faktycznie 636 nie ma pre-outa tzn. jest podpisany ale to na suba:/
Dopiero 838 ale za drogie musiałbym wziąść 828 chociaż też cena wysoka jak dla mnie, zerknę również na Marantzy i bardziej na Denony chociaż ciągnie mnie bardziej do Onkyo.
Suba na razie nie muszę mieć więc ok.
A co do MA to faktycznie BX2 nie są używane tak jak fronty i są duże więc pozostanę przy BX1 chyba że mnie diabeł pokusi.
Ale te BX6 chyba można śmiało zamiast BX5 na 18m2?
Słyszałem, że jest ok i śmiga lepiej niż BX5.
Dzięki za opinie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak będziesz odsłuchiwał kolumny, to możesz też zainteresować się Indiana Line Nota 550, brzmieniowo bardzo zbliżone do BX'ów, sporo tańsze, a wcale nie gorsze.
Zostanie ci więcej kasy na ampli i suba ;)
Co do Onkyo, to dla mnie w stereo bez rewelacji, porównywalne modele Denona czy Marantza grały lepiej, słuchałem modeli z 6,7 i 8 z przodu
Oczywiście to kwestia gustu, więc nie piszę, że są złe ;)
 

hadetefał

New member
Jeśli bardziej ciągnie Cię do stereo i będzie faktycznie kupował wzmacniacz i z niego korzystał to kup amplituner z pre out zdecydowanie. Jeśli jednak przewagę weźmie kino i jego efekty a nie stereo to z czystym sumieniem możesz się obejrzeć w stronę onkyo 636 - zapewniam Cię że efekty kinowe są rewelacyjne, moc tego amplitunera potrafi dać bardzo mocnego kopa . Stereo tak jak mówią przedmówcy są ampli z lepszym efektem stereo ale to bardzo subiektywne - należy zwyczajnie trochę posłuchać i co najważniejsze dobre kolumny czy monitory postarają się o kolejny szlif zestawu. Ja uwielbiam stereo ale wybrałem kompromis ponieważ czas nie pozwala mi się rozsłuchiwać z muzyce jak bym tego chciał. Teraz więc bardziej "rodzinnie" kinowo a jak przyjdzie pora wrócę do "macierzy" :) Ja do onkyo dokupiłem 2 monitory Indiana line tesi 260 i ten kompromis po miesiącu uznaje za naprawdę dobry - małe kolumny bo mam mało miejsca na nie i tylko małe wchodziły w grę jednak to jak generują dźwięk - zarówno w kinie jak i muzyce wprawia w zdumienie na początku a wszyscy pytają gdzie mam te głośniki bo nie wierzą że to te monitory. W każdym razie do stereo służą wzmacniacze chociaż i amplitunery zrobiły spory postęp w tej dziedzinie i subiektywnie jako kompromis są niezłym rozwiązaniem.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Jeśli nie przeszkadza Ci rozmiar BX6, to bierz!
Na pewno basu w nich więcej, więc przy założeniu zakupu sub'a w terminie późniejszym, wybór wydaje się oczywisty!
Na pewno nie pożałujesz.
 
Do góry