Ampli + Zestaw 5.o

dawido84

New member
Witam, planuję przed świętami zakup kina domowego do ok. 2ooo PLN.
Szperałem trochę ostatnimi czasy po sieci i znalazłem kilka ampli i kilka zestawów głośnikowych.
Kino miałoby służyć w 5o% do oglądania filmów (głównie DVD oraz tv N), do gier na PS3 w 25% i do słuchania muzyki w pozostałych 25%.
Metraż salonu to jakieś 16m2 + 8m2 z aneksem kuchennym.
Nie jestem audiofilem, ale lubie czyste i głębokie brzmienie, dlatego proszę o pomoc w doborze zestawu.
Moje propozycje:
---------
Amplitunery:
Pioneer VSX-519
Pioneer VSX-42o
Yamaha RX-V367
Ferguson AV 77o
Onkyo TX-SR3o8
---------
Głośniki:
KODA AV-7o7 v.2 lub v.3
Taga Harmony TAV-6o6
Jamo S 426 HCS 3 Set 5.o
---------
Zestawy:
Na Allegro znalazłem:
ONKYO HT-R 538 + TAGA TAV-6o6 za równe 2ooo PLN
PIONEER VSX-52o + TAGA TAV-6o6 za 195o PLN
PIONEER VSX-52o + KODA AV-7o2 v.2 również za 195o PLN
---------
W Neonet jest zestaw: Pioneer VSX-42o + Pioneer DV-32o + KODA AV -7o7 za 1749 PLN.
Niby dobry, ale to DVD mi nie pasuje...
--------
Będę bardzo wdzięczny za jakieś sugestie.
 
Ostatnia edycja:

seba135

New member
ja znalazłem zestaw onkyo308 + m-audio 9920 za 1400 w mixelectronics
tez patrzyłem ten zestaw pioneer 420 ale amplituner znacznie gorszy a kolumny lepsze no i dvd też mi zbędne wole poczekać jak Bluray z tanieje
korzystał ktoś z tych głośników jak sie sprawująbardzo słabe one są?
 

pkomp

New member
to już bym do samego KD(bo muzyki masz mało) coś jak onkyo 308 i jbl sc178

duże fronty przydaja sie do muzyki - w filmach słabo to brzmi jak malutkie tyły sa
 

dawido84

New member
Czyli z Waszych podpowiedzi wnioskuję, że Onkyo TX-SR3o8 byłby najlepszym wyborem spośród wymienionych przeze mnie amplitunerów...
Co do głośników, to w sumie sam nie wiem, czy nie lepsze będą duże fronty, co by czasem przygrzać ostrzej w weekend :razz:
A Te JBL SC 178, mają w specyfikacji opór 4Ω, czy nie będzie to przeszkadzać, gdy ampli ma 6Ω?
I jeszcze jedno... Czemu na starcie skreściliście KODĘ i TAGĘ? Czyżby te Quadrale były aż tak dobre?
 

killpit

New member
Oczywiście że Quadrale są lepsze lecz droższe ale warto dopłacić bo tego nie zmieniasz co rok.
Moim zdaniem nie kombinowałbym i Onkyo308+QQ5000 będzie strzałem w 10 :)
 

seba135

New member
a co powiecie o yamaha 367 w porównaniu do onkyo 308 bo dzisiaj przyszedł do sklepu zestaw na tym amplitunerze
który jest lepszy?
jeszcze nie złozyli za jakieś 2 godziny podjade posłuchać
 

dawido84

New member
Panowie, a może by tak, z racji uszczuplonego budżetu, ograniczyć zakup do samych frontów, z opcją dokupienia reszty w przyszłości...
Co do ampli to już raczej klamka zapadła, Onkyo TX-SR308. Wiem, ze bez szału, ale w tej cenie nic lepszego nie znajdę...
Kwestia dobrania do tego frontów.
Moje "wynalazki":
- KLIPSCH SYNERGY F1
- Jamo S 426 (wg mnie najbardziej by pasowały wizualnie do salonu, ale słabawe są)
- QUADRAL QUINTAS 5000
- Jamo S 506
 

dawido84

New member
Ale wypaliłem z tym Klipschem F1... Jak młody... Toż to nie na moją kieszeń, niestety :cry:
Dobra, nie będę wydziwiał i kombinował. Zdecydowałem się na zestaw
Onkyo TX-SR308 + Quadral Qiuntas 5500
Myślę, że do końca roku wyrobię się z kupnem i że zważywszy na doświadczenie doradzających, nie będę zawiedziony 8)
Dzięki wszystkim za sugestie i podpowiedzi.
Na wiosnę przyjdzie zmierzyć się z zakupem TV, także we'll be in touch :grin:
Pozdro 4 all!
 
Do góry