ampli z hdmi za male pieniadze

FrozenEye

New member
Moje potrzeby:

dekodowanie dzwieku zapodanego z hdmi (dekoder sat, BD, PC => min 3 wejscia hdmi)
wejscie component

oblsuga glosnikow 4ohm i subwoofer'a

mocy nie musi byc duzo - kolumny mam 70W, ale nigdy na full nie slucham.

Plusem by bylo dobre odtwarzanie stereo, ale na razie glownie mi zalezy aby moc podlaczyc wszystkie urzadzenia i miec wogole dzwiek.

Budzet 500zl za uzywke. W tej cenie widzialem jakies Onkyo na alle, ale nie wiem na ile sie zdadza.

Co byscie mi poradzili?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W dziale sprzedam "Pawe Sz85" sprzedaje Denona AVR 1611 fajny sprzęcik i do tego na gwarancji ,w budżecie się zmieścisz dla Twoich potrzeb to nawet z nawiązką ,na dodatek kupujesz u sprawdzonej osoby więc nie powinno być kłopotów
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Uważasz ,że po podłączeniu głośników 4 ohmowych dźwięk nie popłynie :?:

Dla przykładu Harman Kardon AVR 156 ma podaną moc przy obciążeniu 8 ohmowym ,czyli współpracuje jedynie z głośnikami 8 ohmowymi ,znaczy to że znaczna większość głosników 4,6 ohmowych nie nadaje się do współpracy ,a jeżeli tak to jaki jest sens używania transformatorów ponad wymiarowych z dużą rezerwą prądową ??? .Inna sprawa to podawana przez producentów faktyczna impedancja kolumn bardzo często podciąga się ją do wyższych wartości ,znam przypadki kiedy np. producent deklaruje 6 ohm ,a na pomiarach wychodzi ,że faktycznie jest 2,9 ohm :x
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja aktualnie ma kolumny 6-cio ohmowe i jest ok. Wcześniej miałem podłączone kolumny ("noname") 4 ohmowe (teoretycznie bo tego nie sprawdzałem) i nic się nie działo. Nigdy mi się nie włączyło zabezpieczenie. Może jakbym bardzo głośno słuchał to może wtedy.
 

FrozenEye

New member
Szczerze mowiac, nie znam sie na audio - dlatego pytam :)

Czy dobrze rozumuje, ze wzmaczniacz 8ohm na kolumnach 4ohm bedzie gral po porstu glosniej (mniejsze obciazenie) czy zmieni to harakterystyke dziwku (obetnie widmo tu i tam).

4 ohmowych amplitunerow jest niestety bardzo malo. Dominuja takie co maja min 6ohmow.

Ale jezeli dla nieaudiofila to bez znaczenia - lepiej dla mnie :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wzmacniacz 8 ohmowy na kolumnach 4 ohmowych nie będzie grać głośniej ,kolumny 4 ohmowe wcale nie są gorsze od 8 ohmowych (i odwrotnie) impedancja nie ma nic wspólnego z jakością dźwięku
 
Do góry