Ampli z HD + Blue Ray Pioneer i brak dźwięku DD.

wujekrafal

New member
czesc, zakupiłem kino domowe Pioneer VSX 819 + Blue Ray Pioneer BDP-120 i głośniki 5.1. Blue Ray i Ampli połączyłem bardzo dobrej jakosci kablem HDMI. Problem mam taki, ze ampli wskazuje iż dzwięk podczas oglądania DVD i Blue Ray jest odtwarzany jako PCM (chociaż słychac dzwięk we wszystkich 5ciu głośnikach i subwooferze). ampli i blue ray mają dekodery dzwięku HD, w instrukcji od ampli jest napisane, ze jak dekodowany jest dzwiek DD/HD to w ampli powinna sie wyswietlic taka ikonka. natomiast u mnie nic sie nie wyswietla tylko ikonka HDMI a jak chce zmienic ustawienia dziwięku(klawisz na pilocie nazywa sie standard) to wykakuje mi info PCM (tak jak na zdjęciu).
chyba cos jest nie tak..czemu jest PCM, skoro oba urzdzenia maja dekodery HD? czy wina jest w kablu, trzeba inaczej podłączyć?:confused: W sklepie mi powiedziano ,ze wystarczy samo HDMI.:(
 

Attachments

  • PCM [].jpg
    PCM [].jpg
    33,7 KB · Wyś: 350

bubu54142

New member
Amplituner tylko odtwarza audio jakie wysyła blu-ray.To w nim szukaj w ustawieniach czy blu-ray ma to rozkodować czy amplituner.
Linear Pulse Code Modulation-PCM-nieskompresowany, cyfrowy system dźwiękowy.U Ciebie dekoduje blu-ray.
Bitstream-dźwięk dekoduje amplituner i wtedy pojawia się system na wyświetlaczu.
 

wujekrafal

New member
bubu54142 napisał:
Amplituner tylko odtwarza audio jakie wysyła blu-ray.To w nim szukaj w ustawieniach czy blu-ray ma to rozkodować czy amplituner.
Linear Pulse Code Modulation-PCM-nieskompresowany, cyfrowy system dźwiękowy.U Ciebie dekoduje blu-ray.
Bitstream-dźwięk dekoduje amplituner i wtedy pojawia się system na wyświetlaczu.

dzieki! zadziałało, ampli pokazuje juz dekodowanie HD.
czy tak generalnie to jest różnica w jakości między tym czy to ampli czy blue ray dekoduje?

pozdr, rafał
 

Mike_D

New member
Sam możesz odpowiedzieć sobie na to pytanie - przesłuchaj obie opcje i sprawdź który dźwięk lepiej Ci pasuje ;) - zakładam że ampli Twoim tym przypadku będzie miał lepszy dekoder.
 

gryzio

New member
Generalnie to różnicy w _jakości_ być nie powinno. Sygnał po zdekodowaniu powinien być w zakresie niesionej informacji identyczny.

Jednakże zwykle są pewne różnice funkcjonalne
- sygnał DD może posiadać informację o normalizacji poziomu głośności, jeśli dekodowanie zapewnia odtwarzacz BR informacja ta się traci, tym samym mogą być różnice w głośności pomiędzy filmami, jeśli dekodowanie leci przez ampla, to może on ten sygnał wychwycić i różne filmy ustawić na tym samym poziomie domyślnym
- część ampli nie potrafi dla sygnału wielokanałowego LPCM aplikować funkcji z DSP (korekty barwy, jakieś prologic'i etc), niektórym to może przeszkadzać ew. może im się wydawać iż 'dekodowane przez ampla jest lepsiejsze'
 
Do góry