Ampli/wzmak do Tannoy Mercury V1

kebziunt

New member
Witam,

Składam swój pierwszy zestaw stereo. Chciałem kupić jakąś mini wieżę ale sytuacja się zmieniła ponieważ dostałem kolumny podstawkowe : Głośniki Tannoy Mercury V1.

I teraz potrzebuje do nich wzmacniacza + tunera lub amplituner do kwoty całkowity max 1000zł a najlepiej jak najmniej. (może być nowe może być używane).

Założenie jest takie że 60% będę z tego słuchał radia, 30% z cd lub odtwarzacza mp3 które kupie w przyszłości i 10% to filmy. Wzmacniacz mogę połączyć z TV za pomocą : FiiO D3 DAC.

Muzyka to taka standardowa rock/pop trochę klasyki bez wielkich udziwnień ogólnie to wszystko co popadnie bo będę słuchał ja i żona :). Pokój to koło 18m2 w bloku więc głośno słuchał nie będę. Nie jestem audiofilem chciałbym po prostu żeby zagrało w miarę poprawnie i nie chce kupić żadnego bubla który zupełnie nie zgra się z głośnikami itp. Można śmiało proponować kilka modeli będę polował na okazję allegro :).

I najważniejsze "głupie" wymaganie, ponieważ szafka na sprzęt jest taka a nie inna wysokość wzmacniacza /amplitunera/tunera nie może przekroczyć 10,5cm, niestety jest to nie do obejścia.

Bardzo proszę o jakąś poradę.

Pozdrawiam
 

maniekn274

New member
Bez reklam
szkoda że wymóg jest (wysokość) mam hk 3490 jeszcze na gwarancji,w cenie prawie się mieścisz-jest foto w naszych zestawach to luknij sobie,jak co do wysokości wymyślisz coś to pisz
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trzeba by pomyśleć o jakimś amplitunerze slim ,tylko że w tej cenie może być problem .Starsze modele też raczej odpadają ze względu na tą wysokość - najbliższy byłby Denon DRA 4555 ale ma wysokość 11,9cm więc też odpada

Ja bym na Twoim miejscu odpuścił amplituner do kolumn Tannoy świetnie tonalnie będzie pasować wzmacniacz Cambridge na dodatek ma wymiary takie jak potrzebujesz ,rozglądnij sie za Cambridge A500 albo coś z serii Azur
 

kebziunt

New member
Dokładnie rozglądam się za wzmacniaczami Cambridge Audio, coś się da złapać na allegro.
W znośnej cenie występują : np. Azur 540A , Azur 340A jest też sporo modeli o numeracji A1, A5 warto się nimi przyinteresować ?

Tylko będę do niego potrzebował tunera czy jakiś starszy denon (za koło 200zł) się nada, mógłby ktoś jakiś model polecić ?

Tak btw. przejżałem allegro pod kątem "niskich" amplitunerów i znalazłem takie modele :

DENON DRA-210
KENWOOD KR-90
MARANTZ CR2020
NAD 7125

ale jak się domyślam pewnie nie ma co patrzeć na takie starocie/wynalazki :).
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chcę Ci tylko uzmysłowić odnośnie wzmaków CA Azur. Rok wcześniej odsłuchiwałem serię 3xx i 6xx. Dobry sprzęt ale nie dla mnie. Po pierwsze gra bardzo spokojnie, do delikatnej muzyki jak znalazł. Mnie brakowało dynamiki, która znalazłem w Nad, Marantz, Exposure i Music Hall. Słucham duzo rocka, gothik metal itp. Po drugie, mimo niezłego poboru prądu trzeba było te wzmaki wysoko krecić. Inne tak ok 9-10 godz. grały już przyzwoicie, to CA musiałem podkręcic na ok 11-12 godz. Mnie też, podobnie jak Tobie zależało na wysokości sprzętu, dlatego wybrałem Exposure - 9cm wysokości:) Najlepiej sobie przesłuchaj przed podjęciem decyzji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry