Ampli w przedziale cenowym do 2500 oferujące pasywny przekaz obrazu i dźwięku

shyha

New member
Witam,
Poszukuję amplitunera 5.1 lub 7.1 w przedziale cenowym do 2500 oferujące pasywny przekaz obrazu i dźwięku (czyli na STAND BY). Wiem, że taką funkcję posiada Denon AVR-1911, ale dodatkowo potrzebuję 2 wejść optical, których ten Denon nie ma. Napaliłem się na Yamaha RX-V767, ale nie wiem czy ma ten passive mode :/

Dodatkowe wymagania podstawowe:
- minimum 4 wejścia HDMI 1.4 + wyjście 1-2
- 2 wejścia Optical
- kino i muzyka
- podłączany prawdopodobnie pod Jamo S 606 HCS3 + sub 250
- (?) lipsync (opcja)
Z góry dzięki za każdą podpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Tak mi sie wydaje ze yamaha V 771 spelni twoje oczekiwania. Jutro bede ja mial to Ci napisze czy to dziala poprawnie

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

shyha

New member
Dzięki! Właśnie myślę nad Yamaha V771 lub V767, ale nie mogę się nigdzie doczytać czy na standby jest transmitowany sygnał po HDMI. Będę wdzięczny jak to sprawdzisz!
 

redlum

New member
Bez reklam
Amplituner już mam (Yamaha V771) - głośników jeszcze nie podłączyłem. Za to podłączyłem dekoder nki i TV do amplitunera. Głosu w TV jednak nie usłyszałem. Przy wyłączonym amplitunerze obraz także znikł. Przejrzałem pobieżnie całą instrukcję i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na rozwiązanie tego problemu. Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić na ślad czy jest jakaś opcja od tego? Czy może po prostu niższe modele (nie Aventage) tego nie mają?
 

Frog_PL

New member
shyha ziąą onkyo 609 chyba tez ma wszystko to co czego szukasz
:> Jesli chodzilo ci o HDMI THRU to ma i dziala u mnie bez problemow :)
 
Ostatnia edycja:

Pawlowp

New member
Denon

Hejka,

Odsłuchiwałem Yamahe Onkyo i Denona osobiście wybrałem Denona avr-1912 jakość dźwięku zdecydowanie najbardziej neutralna, yamaha za bardzo basem dawała, a wcześniej miałem 1611 i teraz właśnie wymieniłem na ten to zdecydowanie nie ma co porównywać.
 

shyha

New member
shyha ziąą onkyo 609 chyba tez ma wszystko to co czego szukasz
:> Jesli chodzilo ci o HDMI THRU to ma i dziala u mnie bez problemow :)

Mam mętlik w głowie...byłem w jednym z salonów audio w Wawie i odradzono mi Onkyo na rzecz Yamaha 671 ze względu na lepsze stereo...dodam, że Yamaha jest tańsza więc nie chodziło o marżę/zarobek.

Rzeczywiście Onkyo 609 ma podobne możliwości (poza pre outem).
 

Delwin

New member
Amplituner już mam (Yamaha V771) - głośników jeszcze nie podłączyłem. Za to podłączyłem dekoder nki i TV do amplitunera. Głosu w TV jednak nie usłyszałem. Przy wyłączonym amplitunerze obraz także znikł. Przejrzałem pobieżnie całą instrukcję i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na rozwiązanie tego problemu. Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić na ślad czy jest jakaś opcja od tego? Czy może po prostu niższe modele (nie Aventage) tego nie mają?

Strona 95 w angielskiej instrukcji - wprawdzie jeszcze sprzętu nie mam ale już się wdrażam :).
 

redlum

New member
Bez reklam
Juz to znalazlem - ale wiem czemu nie moglem tego znaleźć w menu amplitunera. Po prostu jak jest wlaczony HDMI control to ta opcja jest niewidoczna.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Frog_PL

New member
@shyha no nie kto inny ;) Co do LANu to jak najbardziej ma bo robilem mu juz aktualizacje wlasnie via NET no i radyjka internetowe tez oczywiscie sa :) A jak sobie dokupisz dongla USB to i Wi-Fi bedzie smigac :)
 

bandziorex

New member
Witam,
posiadam amplituner onkyo tx sr 576 oraz zakupiłem jak narazie stereo Tonsil Fiesta front, moje wrażenie po podłączeniu nie jest optymistyczne....Nie wiem czy brakuje ''pary'' w ampli czy to fiesty są słabiutkie albo moja nie wiedza bije i ustawienia sprzętu są nieodpowiednie.
Nie jestem audiofilem lecz zależy mi na czystości - poukładanym dzwięku póki co bas jest dudniący i pierdzący tony wysokie wydają się ok...Głośniki są i muszą być wstawione w luki między regałowe o szerokości 30 cm także po wstawieniu ich nie wiele luzu pozostaje czy to jest przyczyną efektu dudnień??
Nie chciałbym za wiele inwestować w nowy ampli (max 1500 moze byc używka) lecz proszę o ewentualne modele które poradzą sobie z głośnikami??
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam,
posiadam amplituner onkyo tx sr 576 oraz zakupiłem jak narazie stereo Tonsil Fiesta front, moje wrażenie po podłączeniu nie jest optymistyczne....Nie wiem czy brakuje ''pary'' w ampli czy to fiesty są słabiutkie albo moja nie wiedza bije i ustawienia sprzętu są nieodpowiednie.
Nie jestem audiofilem lecz zależy mi na czystości - poukładanym dzwięku póki co bas jest dudniący i pierdzący tony wysokie wydają się ok...Głośniki są i muszą być wstawione w luki między regałowe o szerokości 30 cm także po wstawieniu ich nie wiele luzu pozostaje czy to jest przyczyną efektu dudnień??
Nie chciałbym za wiele inwestować w nowy ampli (max 1500 moze byc używka) lecz proszę o ewentualne modele które poradzą sobie z głośnikami??
To raczej fiesty, kup Klipsca albo JBL i będzie dobrze.
 
Do góry