Ampli + smukłe kolumny stojące

kamiller

New member
Witam.
Szukam KD (amplituner + 5.0 - sub później) z tym, że fronty muszą byc maksymalnie smukłe - wymogi estetyczne .

Warunki brzegowe:
-blok, salon 25m2
-TV+filmy 85% , radio - reszta
-kolumny będą musiały być dość blisko siebie(1,4m) oraz blisko ściany (z tyłu)
-do sprzętu podłączane: dysk sieciowy,xbox, TV, Projektor.
-budżet - max 2-2,3 tys. ale najlepiej jakbym się zmieścił w 2tys. za całość

Moje typy to:

Ampli :
-Pioneer VSX-423
-Sony STR-DH540

głośniki (oczywiście smukłe):
-Pioneer STR-DH540
-Sony SS-FCR4000
-Taga Harmony TAV-506 v.2 (tych nie widziałem nawet nigdzie na żywo)

Wiem że jeszcze są b. fajne JBL Loft ale to już nie ta półka cenowa .
Zdaję sobie sprawę ,że za tą cenę nie można mieć nawet średniego sprzętu ale myślę ,że mi to wystarczy - nie chcę po prostu na KD przeznaczać więcej pieniędzy.

Bardzo proszę o opinie (może inne typy).
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak się zastanawiam, czemu TAGA 506 czy 606 maja takie dobre opinie. Jak dla mnie to za ich cenę można mieć o klasę lepsze kolumny. Po przeczytaniu wielu dobrych opinii na ich temat, trochę sie napaliłem żeby je kupić, po pierwszym odsłuchu poszedłem do innego sklepu, myślalem, że może z tym konkretnym egzemplarzem było coś nie tak. Podpięli Tagę włączylem ten sam utwór z trzema różnymi ampli (DENON X2000, ONKYO 626 na koniec YAMAHA A830) i na każdym grały jakby ktoś je kocem nakrył, już tańsze Wharfadele VARDUS i ELTAX UNIVERSE zagrały dużo lepiej, przede wszystkim w miarę czysto. JAMO 506 słuchałem w salonie Sony, podpiete pod ampli SONY1040 i bardzo fajnie grały.
To takie moje wynurzenie;)
 

fiddo84

New member
Widać jak odmienne są odczucia.
Ja miałem okazję porównać Taga 606 z M-Audio Trend 900 w dużym sklepie na M. Obydwa podłączone pod Onkyo 525.
Tagi zagrały trochę czyściej od M-audio ale mniej dynamicznie.
Są jeszcze Tagi 606 v3 Special Edition i grają dużo lepiej od zwykłych, czy to prawda?
Są w tej samej cenie co te Jamo 606 HCS 3.
Muszę jeszcze zobaczyć te Jamy ale ponoć subwofer z boku to pomyłka.

Swoją drogą w innym salonie polecono mi, że lepiej zamiast onkyo 626 kupić 525 i lepsze głośniki a nie odwrotnie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Widać, ze budżet zwiekszyleś ;) skoro rozważasz Onkyo 626, to może zwróć uwagę na Denona X2000 a do tego Indiana Line Nota lub Boston Acoustics A250.
Swoją drogą początkowo też chciałem tanie KD w budżecie do 3,5 k za wszystko, ale dzięki kolegom z tego forum nie wyszło ;)
 

fiddo84

New member
Źle mnie zrozumiałeś:) Budżet zwiększyłem ale nie tak bardzo bo jest to dla mnie kwestia kupić za 2600 Ampli + Głośniki albo wcale. Zreszta za 3000 tyś nie ma nic lepszego.

Kilkukrotnie potwierdziłem opinię, że lepiej zainwestować w lepsze głośniki niż droższy Ampli.
Dlatego zostaję przy Onkyo 525 + Wifi adapter, na które jest w tej chwili dobra cena.

Teraz tylko szukam porady co do głośników.
Jeśli Chodzi o Boston Acoustics A250 to cena ich około 3K. W tej samej cenie są Quadral Ferrum, które słyszałem i są niesamowite.
Indiana Line Nota 555, to cena około 2400 więc z Ampli wciąż nie mieszczę się z nimi w ustalonej kwocie granicznej.
Myślę, że z Twoim budżetem mógłbyś dostać 525 + Indiany w dobrej cenie i mieć bardzo dobry sprzęt.
Wiadomo, że dysponując 5000tys zloty na ten cel nie byłoby problemu z wyborem.

Tak naprawdę w moim przedziale cenowym jedyne względne wybory co do głośników są 3:
Taga 606 v3, Taga 606 v3 Special Edition, Taga 806.
Będę robił odsłuch w przyszłym tygodniu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry