ampli plus kolumny 5.1 czy soundbar?

drake7

New member
prosiłbym o pomoc w wyborze:
czy lepiej kupić amplituner, głośniki 5.1 z tym, że przednie nie mogą być wysokie (tradycyjne, ze tak to ujmę) i jakiś sub o mocy minimum ok 250watt. fajnie by było gdyby tylne głośniki były bezprzewodowe
czy też kupić jakiegoś dobrego soundbara.
budzet w jakim bym chciał sie zamknąc to max 4 tys.
dotad mialem glosniki edifier s760d i bardzo mi odpowiadało jak grały, zwlaszcza sub był bardzo ok. musiałem je sprzedac bo nie chcialy za bardzo wspólgrac z tv w 5.1.
zalezy mi zwlaszcza na dobrym basie- czy sounbary sa w stanie dorównac zestawowi?
 

drake7

New member
dzieki, sprawdzę. a na jaki sprzęt wartoby zwrócić uwagę, gdyby tylne głośniki nie musiałyby być bezprzewodowe?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JBL Bar 5,1 słuchałem gra bardzo dobrze.
Masz Fidelio e5 - też świetne i też bezprzewodowe.
Fidelio B5 - za 3299 zł - również bezprzewodowe.

A masz miejsce na głośniki przewodowe?
Wyciągnięte są kable ?
 

drake7

New member
fidelio e5 miałem, sprzedałem. czysto było, ale bas za słaby:) kable mogę pociągnąć.miałem edifiery s760 i też sprzedałem bo z tv nie chciały grac w 5.1 za bardzo:) teraz rozwazam rożne opcje. mam nazwijmy to na dole denona 1200 i jakies tam glosniki pure acoustic i jamo j 10, a do siebie chyba chciałbym inny ampli, denon gra mi troche "za czysto" jesli tak to moge ujac. u siebie chcialbym miec mocnego suba (ten od edifierow był dlamnie super, ale był pasywny) i raczej z przodu jakies moniory bardziej niz podłogowe. widzialem w niemczech taki ampli pionner lx 501 za ok 2600. czy to dobry sprzęt? rozwzam takie rozwiazanie by kupic glosniki od kina domowego, typu hktr 16, lub kef305 (ale to troche drogo jak dlamnie) lub tez kupno na razie dwóch monitorow cos w kwocie ok 1 tys za sztukę i jakiegos ampli, a reszte zestawu w pozniejszym czasie.co wg Was, byłoby najrozsadniejsza opcją?

edit
udalo mi sie kupic te kefy 305 za 2600, na iboodzie.
takze teraz jakis amplituner:)
 
Ostatnia edycja:

popej

New member
Minimum około 2k i z automatyczna kalibracją.
Kalibracja to ogólne sformułowanie, pod które można podpisać szereg działań. W najprostszej wersji to jest ustawienie poziomów, odległości i rozmiarów głośników. Potem dochodzi korekta charakterystyk częstotliwościowych głośników i to jest poziom współczesny prostych amplitunerów, jak cytowane Onkyo czy HK. Kolejny poziom to korekty akustyki, czyli tłumienie rezonansów, odbić, poprawa charakterystyk impulsowych. To byłby np. amplitunery typu Deneon AVR-X... z Audyssey, Yamaha od modelu RX-V6.. wzwyż z YPAO RSC, Pioneer z system MCACC. IMHO nieco drożej niż proste modele a dużo większe możliwości uzyskania dobrego dźwięku.
 

drake7

New member
tak, kupilem tego 656, ale chyba trafilem na jakas wadliwa sztukę bo łaczył się z telefonem po blutucie jakies2 minuty, a nastepnego dnia jak go uruchomilem to siepo chwili sam wyłączał i pokazywał co chwilę check sp wire, a kable byly ok, niestał w szafce. takze odesłalem. i teraz szukam od nowa. nie wiem czy moze kupic np denona avr x 1300 (wiem ze gorszy niz 656), ale mam w domu 1200 i zadnych problemow.moze kupię inną sztukę 656ki, myslałem o jakies "jamasze". a tak naprawde to nie mam jeszcze pomysłu co kupić:)
 
Do góry