Ampli KD do muzyki?

schwarz

New member
Hej.
Dzisiaj miałem pokazję posłuchac kolejno Onkyo 308, 508, 608. Powiem szczerze, że dla mnie różnica w muzyce jest znikoma. 308 gra bardzo podobnie do 508 i 608. Jakby to był slepy test to nie wiem czy bym na szybko wybrał poprawnie... Udało mi się też wreszcie posłuchać Pioneera VSX-920. Dodam, że słuchałem wszystkiego w trybach direct, pure audio itp czyli bez upiększaczy. W KD oczywiście nie wiem co lepiej się spisze ale panowie w stereo MOIM SKROMNYM AMATORSKIM zdaniem Pion rozwala Onkyo bezapelacyjnie... 920 w direct gra mniej więcej tak jak 608 ale z bas+4db, tre+6db. Generalnie bardzo mi przypadł do gustu 920.
Panowie czy ktoś potwierdza moje odczucia??:twisted::hmm:
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Tu akurat eureki nie odkryłeś:)Onkyo do kina a i owszem ale muzyka to już średnio a nawet gorzej.Posłuchaj jeszcze Marantza albo Harmana,te dopiero grają w stereo:)
 

danzel4711

New member
Słuchałem Pioneera 920 z jamo 606 i muzyka jakoś mi nie przypadła do gustu - jakby za mało szczegółowa. W domu stoi HK AVR 260 + Jamo 608 z którego jestem bardzo zadowolony. Uznałem, że te wszystkie gadżety nie są mi potrzebne i nie będę z nich korzystał. Polecam HK.
 

schwarz

New member
Ale Pioneer 920 kosztuje 1600 zł, czarny z gwarancją DSV nowy nie kombinowany co zmienia postac rzeczy... HK260 sporo więcej. Może nie odkryłem ale czytam trochę to forum i nikt otwarcie nie mówi o tym co odkryłem...;-)
Danzel czy uważasz, że S608 gra dużo lepiej od S606?
 

danzel4711

New member
Wydaję mi się że największą różnice słychać w trybie stereo bez suba. Moje zdanie jest takie, że w 608 wydają bardziej soczyste brzmienie i grają tak jak lubię czyli tak jakby idealnie wyraźnie w całym zakresie z mięciutkim basem. Ta granica zanika przy używaniu 2.1 lub całego 5.1. Dlatego też największą różnicą jest ten głośnik niskotonowy, który sporo zmienia w odsłuchu stereo.
 

Cyborg65

New member
Wydaję mi się że największą różnice słychać w trybie stereo bez suba. Moje zdanie jest takie, że w 608 wydają bardziej soczyste brzmienie i grają tak jak lubię czyli tak jakby idealnie wyraźnie w całym zakresie z mięciutkim basem. Ta granica zanika przy używaniu 2.1 lub całego 5.1. Dlatego też największą różnicą jest ten głośnik niskotonowy, który sporo zmienia w odsłuchu stereo.

Piękny opis a kiedy posłuchasz jakichś kolumn?
P:lol:zdrawiam
PS
schwarz
Mam nadzieję że zdążysz przeczytać zanim znowu skasują.:-D
 
Ostatnia edycja:

Max78

New member
Schwarz - pisałem w innym wątku - mnie jakoś HK AVR 460 w stereo nie przekonał. Być może dlatego, że HK PM 650 VXi, który jest starym typowym STEREO, i także ma 2x70W oraz 35A rezerwy prądowej, to jednak bije w stereo 2.0 AVRa na głowę :D
Dla ścisłości - AVR w stereo gra w trybie direct/pure (jakkolwiek toto się w AVR zowie). Powyłączane wszystkie upiększacze i korektory. Niestety mimo, że jest sporo lepiej niż z obróbką, to jednak ciągle daleko od wzmaka stereo :]

Nie wiem jak innych ampli KD, ale HK nie powalił.
Testowana też była Yamaha - paroletni aktualnie model z moim paczkami oraz kolumnami Dali. Też nie to samo, co te same dali z HK PM 650 Vxi... :)
 

tomud

New member
Max78 nie ma nawet co porownywac amplitunerow AV do wzmacniaczy stereo. Jednak amplitunery AV H/K jesli chodzi o stereo IMHO nie sa zle w porownaniu do innych.
 

Krzych_c

New member
Witam.
Na jakich kolumnach odsłuchiwałeś ? Bo u mnie Onkyo 608 gra z Magnatami Quantum, i gdybym zapodał treble na +6 to wysokie tony zniszczyłyby mi uszy :) Miałem niedawno taki sam dylemat, co wybrać Denona 1911, pionka 920 i w/w Onkyo.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
To moze jeszcze CA 540R dodajmy bo jak dla mnie to to jest solidny amplituner stereo a co ciekawe malo sie o nim tutaj pisze. A dzwiek stereo w porownaniu do onkyo yamy i denona jest soczysty i nie kartonowy :popcorn: i dodam ze mam 3 stopien sluchu stwierdzony medycznie....
 

Cyborg65

New member
Witam

danzel4711
Tu nie ma co polemizować bo to nie jest jedynie twoje subiektywne odczucie.
Chodzi o porównywanie Ampkow.
Jak chcesz je porównywać jak dajesz mniej lub bardziej przeciętne głośniki.
Podłącz wszystkie Ampy po kolei Np pod MA RX 8 i testuj.
Co dają porównanie jak ampki blokujesz głośnikami. Właściwie nic bo nie oceniasz ampka. Wszystko zagra prawie tak samo czyli max tego na co stać głośniki.
Spróbuj w ten sposób obserwacje mogą cie zadziwić.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow, wow.
Toż to nowa teoria . Jak - De revolutionibus orbium coelestium .
Proszę nie opowiadać głupot użytkownikom że jeśli ktoś ma inne kolumny niż MA RX 8 - to nie słyszy różnicy. Tysiące ludzi kupuje tańsze modele nie dość że słyszą różnice to jeszcze są zadowolen
i.
 

tomud

New member
tjaaa moge potwierdzic i dodac jeszcze 808, roznic jakis oszalamiajacych nie ma. Praktycznie to samo granie.
 

pkomp

New member
Jakaż to głupota i nowa teoria?Cyborg ma rację - porównujemy amplitunery więc powinniśmy zastosować jak najlepsze kolumny - grające jak najszerszym pasmem, z jak najmniejszymi zakłóceniami, wydajne i równo grające.
Przecież chcąc sprawdzić szybkość samochodu nie będziesz tego robił na drodze z ograniczeniem do 80 czy jego zachowanie na zakrętach na prostej....

Poza tym dobrze grająca z wyrównanym pasmem kolumna pokaże najdokładniej walory wzmacniacza.
Pomiar pasma głośnika/kolumny jest przecież standardem i jest bardzo prosty i dokładny.Wiadomo że też nie do końca przekłada się na walory słuchowe ale to dlatego że nasze ucho nie jest standardem i każdy słyszy odrobinę inaczej
Co z tego wynika?Chyba łatwo się domyślić...

Co się komu podoba to też już osobiste preferencje - i nie znaczy że spodoba się drugiemu...Bardziej wychodzi na ranking zadowolonych z danego produktu niż na realna ocenę :)
 

edi730

New member
Odsłuch nie jest po to by wybrać najlepszy amplituner tylko po to by wybrać najlepszy dla siebie! To ma być to co nam się podoba...Tak że głośniki nie muszą być z najszerszym pasmem tylko podobne do tych co mamy w domu lub dopiero kupimy. Przecież muzyki (ścieżki dźwiękowej ) słuchasz dla własnej przyjemności, a nie dla parametrów...
Większość z tego forum nie kupuje Krell,a Luxman itd.

 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

edi730
Nie przekręcaj wszystkiego do swojej teorii bo jesteś w błędzie tak jak kol kiki.
Porównujemy ampy na bardzo dobrych głośnikach, bo porównujemy ampy.
Przy marnych głośnikach nic z tego nie wyjdzie.
Inna sprawa zupełnie inna jakie sobie do niego kupimy, czy mamy głośniki.
Kupimy słabe to mamy słabe a amp zagra na tyle dobrze na ile pozwolą słabe głośniki.
Żadna nowa teoria łatwo sprawdzić.
To dokładnie tak jak byś chciał sprawdzić który ze sprinterów na świecie jest najszybszy ale zawiązał byś im nogi, mało że nie dowiesz się który jest najszybszy to g... się dowiesz ile potrafi na setkę.
Bezsens oczywisty.
Kiki
Podłącz z kolegą pod klipF1 czy jamo 606 Onkyo 308 oraz 808 i zrób sobie ślepy test w stereo dodaj H/K do towarzystwa.
Potem to samo tym razem pod Kolumnami.
Spory nie mają sensu.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry