Ampli i glosniki do 4 tys. zl

przemo77

New member
Witam

Stoje przed dylematem co kupic. Mam telewizor Sony 47W805A i wymyslilem sobie ze dokupie do niego jakies audio. Glowne zastosowanie to muzyka i odtwarzanie jej z youtube lub z mp3, ale takze lepsza jakosc dzwieku programow telewizyjnych i filmow niz z glosnikow wbudowanych w telewizor.

Pomieszczenie ma 20m2. Slucham roznej muzyki przez metal, rock po jakis dance jak zaprosze przyjaciol na domowke. Chce kupic amplituner + pare dobrych glosnikow. Chce na to wydac maks 3 tys zl, z opcja powiekszenia budzetu do 4 tys. zl, gdyby jakosc dzwieku naprawde miala mnie powalic na kolana.

Myslalem o zestawie:
HK AVR70 + JBL ES30 + jakies stojaki
Rozwazam rowniez glosniki JBL ES 80, ale nie wiem jaki amplituner do tego dobrac.
Kusi mnie rowniez Denon, gdyz w moim miescie maja firmowy salon i wolalbym tam kupic drogi sprzet.

Pomozecie w wyborze ?
 

przemo77

New member
Na 100% nie bede rozbudowywal. Ewentualnie dokupie suba jak uznam ze jest potrzebny. Uwazam ze lepsze bedzie dobre stereo niz kiepskie 5.1. Zreszta nawet nie mam miejsca na 5.1
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To kup porządny wzmak stereo i fronty. Po co Ci ampli KD jak nie będziesz rozbudowywal zestawu? Inna kwestia, że taki ampli KD do pięt nie dorasta wzmakom w podobnej kwocie pod względem jakości dźwięku. Z kolumn polecę: Monitor Audio MR 6, Roth Oli 40 ( jeszcze do dostania), Klipsch F20, JBL Studio 180/190, Paradigm Monitor 7 v.7/9v.7 ( super do tej muzy, ale już sporo droższe). Jeśli chodzi o wzmaki to też jest ich sporo, dużo więcej niż kolumn. Odsłuch i tak Cię nie ominie, jeśli chcesz wybrać dobrze i pod własne ucho. Radzę w sprawie cen skontaktować się z kolegą Blackninja, bo ceny ma konkurencyjne i pewny zakup, bez czarowania z gwarancjami itd. Po prostu pewny sklep i sporo forumowiczów u Niego kupuje, nie mówiąc o specjalnych cenach dla kolegów. Przy dobrych kolumnach sub w stereo jest zbędny, dla niektórych nawet profanacja.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ampli ok., kolumny jak dla mnie osobiście to bardziej kinowe doznania niż wyciąganie detali z nagrań. Zarówno w kolumnach, jak i wzmacniaczach w kwocie 4k można lepiej. Słuchałeś NAD 326, Marantz 6004/6005, Music Hall 15.3, czy nawet ten co ja mam? Mnie się bardzo podobały, a kolumny to podstawa jakości. Nie wiem jaki masz gust?, czy lubisz łubudubu na maxa, czy wolisz delektować się detalami?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podpisuję się pod tym co Krzysiek pisał. Atakuj wzmacniacz lub amplituner stereo. Do kolumn, które podał kolega wyżej dopisałbym jeszcze Magnat Quantum 675. Zobacz też wzmacniacz Denona PMA-720AE. Mnie do rocka/metalu pasuje.
 
Do góry