Ampli i glosniki do 1500zl (za sofe ?)

skipl

New member
Hej,

Chcialbym do Toshiby 46sl833 i prawdopodobnie LG BD560 dokupic ampli i glosniki (dobrze kombinuje ze player wowczas nie bedzie musial procesowac dzwieku a moze to zrobic ampli duzo lepiej?).
Salon ma 25m2, jest w wielkiej plycie, wiec na glosnosci tak do konca mi nie zalezy, jeszcze mnie wyrzuca ze spoldzielni ;), raczej chcialbym dobra jakosc - ale zaznaczam ze nie jestem melomanem wiec tez z tym bym nie przesadzal.
Na forum jest kilka propozycji do takiego pomieszczenia, ale u mnie jest o tyle nieciekawie, ze mam narozna sofe naprzeciwko tv, a zaraz obok niej drzwi. A wiec jedna kolumne tylna musialbym ustawic w kacie pokoju za zalamaniem sofy, a druga za drzwiami jakies 1.5 metra obok sofy ... Odleglosc sofy od tv to 3.5m, gdybam ze ustawienie tylnych glosnikow przed sofa mija sie z celem, a co do subwoofera jesli uwazacie ze lepiej go niz lepsze 5.0 to Wam uwierze.

Czy to w ogole ma sens, a jesli tak to jakie glosniki i ampli byscie polecali zeby mi jakies niskie tony nie lecialy prosto w sciane :)
 

skipl

New member
DZIeki za wskazowke, bo opcji bez ampli w sumie nie rozpatrywalem .

Lecz w takim razie jesli rezygnujemy z ampli na rzecz takiego all-in-one to moglbym przeznaczyc na to 2000zl - czy wtedy na horyzoncie ujawni sie jeszcze jakas propozycja (zaznaczam ze na 3d mi kompletnie nei zalezy, jak i na wifi czy skype, a na pewno mi zalezy na zajefajnym upscalingu dvd, bardzo dobrym ogarnianiu formatow niekoniecznie z napisami no i rozsadnym dzwieku).

Dobrze kombinuje ze te wysokie kolumny sa tylnymi, wiec wtedy sofa nie stanowi dla nich problemu ?
 

skipl

New member
Znalazlem jeszcze w tej samej cenie Samsung HT-D5530, ma wiecej multimediow obslugiwanych (w Panasonicku w specyfikacji nie ma xvid?), tylko wydaje mi sie ze czesc glosnikowa jest gorsza ?

W Pana przeraza mnie wielkosc suba, bo nie mialbym gdzie postawic ... czy sub musi byc ustawiony centralnie w poblizu tv - jakie sa zasady rozlokowywania glosnikow ?

Jest inny porownywalny do Pana pod wzgledem multimediow zestaw (2x hdmi in wymagane) ale moze z mniejszym subem - szukam bez powodzenia na razie ... ?
 
Do góry