Ampli i fronty do 3k zl i późniejsza rozbudowa do 5.1

drakez

New member
Hej reaktywuje, temat ponieważ stanąłem przed kolejnym wyborem. Z powodu braku JBL Studio 190 blackninja zaoferował mi ES 80.

Mam możliwość odsłuchania na ES 80 + HK 370 ale już nie Studio 190.
Czy ktoś porównywał obie kolumny wie czym się różnią?
Przyznam szczerze, że jeśli chodzi o design to ES odstają trochę od Studio w sumie nie tylko to się liczy..
Może jakieś alternatywy? (Czego i w jakich ilościach będę słuchał napisałem na początku wątku)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odsłuchaj ES80 i sam ocenisz. Ja słuchałem po kilka minut jednych i drugich i mnie bardziej podeszły Studio 190. ES mają bardziej brzmienie koncertowo estradowe, może Tobie podpasują. Możesz zwrócić uwagę na Klipscha RF62 lub tańsze F20.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Hej reaktywuje, temat ponieważ stanąłem przed kolejnym wyborem. Z powodu braku JBL Studio 190 blackninja zaoferował mi ES 80.

Mam możliwość odsłuchania na ES 80 + HK 370 ale już nie Studio 190.
Czy ktoś porównywał obie kolumny wie czym się różnią?
Przyznam szczerze, że jeśli chodzi o design to ES odstają trochę od Studio w sumie nie tylko to się liczy..
Może jakieś alternatywy? (Czego i w jakich ilościach będę słuchał napisałem na początku wątku)
Dostaniemy jeszcze kilka kompletów Studio 180 czarnych na koniec miecha.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja nie porównywałem "nausznie", ale sam producent plasuje te kolumny mniej więcej tak:
Seria ES: głośne słuchanie koncertów i filmów, dużo mocy, mniej kontroli dźwięku.
Seria Studio: bardziej wyrafinowane, nie tylko do filmów/koncertów, ale również do stereo, kolumna lepsza technologicznie.

Ale zakładam, że dla przeciętnego Kowalskiego mogą grać podobnie. Ja jednak upierałbym się przy Studio.
 

wilkuw

New member
chwile temu stalem przed podobnym dylematem, wkoncu w pokoju stoi ma bx6 i onkyo 616 kupione u black ninja i jest git :) teraz powoli mus kupic reszte :)
 

drakez

New member
Hej,
Wreszcie skompletowałem głośniki i amplituner skończyło się na JBL 190, ampli kupiłem u blackninja, u którego zakupy polecam. Frajdę jaką mam z nowego sprzętu mogę porównać do kupna pierwszego magnetowidu przez rodziców w latach 90-tych hehe ;)

Jeśli chodzi o wrażenia to po przeskoczeniu ze starych "pierdziawek" na "giganty" wreszcie dostrzegam dźwięki, które trudno było mi wcześniej usłyszeć.
Może powtarzam to co inni pisali po zakupie kolumn, ale warto to zaznaczyć.
Potrafię teraz wyłapać np. dźwięk waltorni w muzyce z filmów, a wcześniej albo nie zwracałem na to uwagi, albo po prostu tego nie było słychać.. :)

Pozostaje mi jeszcze kwestia regulacji bo wydaje mi się, że basu jest kapkę za dużo :)

Potem kupno JBL 120 i 130 mam nadzieję, że jeszcze je dostanę bo głupio trochę by było z innym centralnym (surround przeboleję ;) )

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc!
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
To u mnie taki sam zestaw ale na Onkyo 616. I zawsze pisałem. Jak się nie chce suba, to można spokojnie 190. Ale jak suba i tak chcesz kupić, to można spokojnie iść w 180. 190 mają bardzo dużo basu i póki się nie ogarnie ustawień w ampli (plus ma się nie wygrzane kolumny) to basu może za dużo i może dudnić. A jak daleko masz je od ściany?
 

drakez

New member
W sumie kolumny maja 70cm do tylniej ściany do bocznych troche mniej z racji tego, że używam projektora i trochę zabierają ale tak 40cm od prawej i 30 od lewej szafki.
To nie jest tak że bas za bardzo dudni czy mi przeszkadza, po prostu jest go trochę więcej niż tonów średnich w moim odczuciu.

Do filmów podłączyłem starego sub'a nie wiem ile ma celuje że koło 50W ;) efekt jest zdumiewający na weekendzie pożyczę się od znajomego JBL ES150P i przetestuje jak to się będzie sprawdzało.

Jak myślicie co kupić w następnej kolejności centralny czy surroundy?
W tej chwili mam stare głośniczki jako surroundy i troche nie pasuje mi ich brzmienie.

Z drugiej strony skoro to koniec serii to nie chce zostać z innym centralnym niż 120C z zestawu..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak myślicie co kupić w następnej kolejności centralny czy surroundy?
W tej chwili mam stare głośniczki jako surroundy i troche nie pasuje mi ich brzmienie.
Z drugiej strony skoro to koniec serii to nie chce zostać z innym centralnym niż 120C z zestawu..

Jak kompletujesz, a chcesz juz poczuc zmiany, to raczej centrala, dialogi pojda na niego, szczegolnie ze juz jakies tylne masz.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Hej,
Wreszcie skompletowałem głośniki i amplituner skończyło się na JBL 190, ampli kupiłem u blackninja, u którego zakupy polecam. Frajdę jaką mam z nowego sprzętu mogę porównać do kupna pierwszego magnetowidu przez rodziców w latach 90-tych hehe ;)

Jeśli chodzi o wrażenia to po przeskoczeniu ze starych "pierdziawek" na "giganty" wreszcie dostrzegam dźwięki, które trudno było mi wcześniej usłyszeć.
Może powtarzam to co inni pisali po zakupie kolumn, ale warto to zaznaczyć.
Potrafię teraz wyłapać np. dźwięk waltorni w muzyce z filmów, a wcześniej albo nie zwracałem na to uwagi, albo po prostu tego nie było słychać.. :)

Pozostaje mi jeszcze kwestia regulacji bo wydaje mi się, że basu jest kapkę za dużo :)

Potem kupno JBL 120 i 130 mam nadzieję, że jeszcze je dostanę bo głupio trochę by było z innym centralnym (surround przeboleję ;) )

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc!
Pozwolę sobie przytoczyć to co najpiękniejsze o Studio 190 :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Bierz i centrala i surroundy. Będziesz miał pewność, że masz komplet. Najwyżej pożyjesz chwilkę na parówkach i zupkach chińskich ;P
 
Do góry