Ampli + głośniki

bialy_1

New member
Witam,
pisałem już temat odnośnie kina domowego w dziale o kinach domowych, ale tam kwota miała nie przekraczać 1200zł. Teraz jest sprawa inna. Mam jednak do wydania ok 2000zł +- 100zł powiedzmy i chciałbym się zdecydować na zestaw AMPLITUNER + GŁOŚNIKI. Nie wiem czy 5.1 czy np 5.0, ale wydaje mi się, że do gier i oglądania filmów (głównie) lepiej 5.1

Głośniki frontowe nie mogą przekroczyć 80cm wysokości. Pokój duży ale głośniki będą w obszarze 4x4metry czyli max 16m2.

Aha, no i ważne by Ampli miał HDMI :)

PS. Może coś takiego?
Harman/Kardon AVR132 + JBL SCS 178

A może jest coś dobrego a tańszego? :) Z góry dziękuję za pomoc.
 

Grindi1988

New member
Rzeczywiście lepszy jest 5.1 :)

Co do sprzętu niestety nie poradzę, ponieważ lubię składaki i sam sobie składam tańszy interes Pozdrawiam:)
 

asoz

New member
Nie ważne na jakim obszarze stoją, tylko jak duże jest pomieszczenie.

W tej cenie, składając sprzęt firmowy, to najbliżej budżetu jest:

Denon 1509 i Quadral Quintas 500.
 

bialy_1

New member
Azos, myślałem nad amplitunerem Denona (dokładnie tym). Myślę, że to bardzo dobry wybór do tej ceny. Jeśli chodzi o głośniki, to pewnie są dobre, ale po pierwsze, FRONTY za duże!! Nie mogą mieć więcej niż 80cm, a najlpiej to żeby miały mniej. Mam telewizor 37cali Philipsa i nie chcę by wystawały ponad nim. Po drugie, to jednak są troszkę za drogie. Razem z wysyłką wyniesie mnie całość ponad 2300zł, na co sobie pozwolić nie mogę :) Macie inną propozycję co to głośników?
 

asoz

New member
Zmierz jeszcze raz ten tv i przeszukaj kiesszenie, bo wszystkie inne głośniki są wyraźnie gorsze, a nie polecę Ci takich wynalazków jak KODA.
No i z tymi głośnikami suba możesz sobie darować.
 

bialy_1

New member
Tak jak pisałem wcześniej, domyślam się, że są dobre, ale trochę za drogie. A co z JBL SCS 178?
Może lepiej kupić osobno fronty central a później dokupić tył?

Panowie, a czy dobrym rozwiązaniem jest np. kupienie 2 frontowych głośników i 2 surroundowych takich samych, tzn małych typu Kef iQ 10, tyle, że trochę tańszych. Dołożyć do tego centralny i może sub? Chociaż wolałbym bez niego :p

Czy takie rozwiązanie zda egzamin?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tps4

New member
> Panowie, a czy dobrym rozwiązaniem jest np. kupienie 2 frontowych głośników i 2 surroundowych takich samych, tzn małych typu Kef iQ 10, tyle, że trochę tańszych. Dołożyć do tego centralny i może sub? Chociaż wolałbym bez niego :p

Czy takie rozwiązanie zda egzamin? Może zdać, ale po pierwsze trzeba jeszcze staranniej dobierać głośniki niż zestaw ( można osiągnąć nawet lepszy rezultat
chodzi mi, o to, że 2x słabsze na tył i lepsze innej firmy na przód), ale z kolei więcej wydasz prawdopodobnie.
Kef jest ok na surroundy, ale newralgiczne to jak wiadomo fronty i central.
Lepiej na razie kup zestaw bez suba, a suba ewentualnie potem

edit
 
Ostatnia edycja:

bialy_1

New member
Bo właśnie największy problem mam z wielkością przednich głośników. Nie mogą być duże.
Czy możecie mi zaproponować do tego Denona jakieś głośniki 2 fronty + 2 surroundy + centralny do 1000zł? Jest możliwość kupienia takiego zestawienia w tej cenie?
Oczywiście chodzi mi o małe głośniki typu do 60cm na przód i tył, czyli podstawkowe...

Z góry dziękuję.
Paweł
 

PopaY

New member
Bez reklam
Magnat Monitor Supreme 200 + Magnat Monitor Supreme 100 + Magnat Monitor Supreme Center 250.
 

bialy_1

New member
Czy te Magnaty są dobre? Wystarczą, żeby był ładny dźwięk w filmach HD i grach na Xboxie? Poza tym, czy brzmią ładnie przy muzyce?

Czyli tak ogólnie, warte są wydania 1100zł?
 

PopaY

New member
Bez reklam
Nie wiem. Udało mi się tylko dowiedzieć, że są uniwersalne i podobno jakość jest nienaganna. Tony są pełne i czyste jak na ten segment oczywiście. Niestety, ja ich nie słuchałem.
 

bialy_1

New member
Rozumiem. W takim razie dziękuję za pomoc :) Zostaje mi tylko dostać pieniądze i wybrać: czy warto wydać te 2200zl (i czy tyle będę miał) czy lepiej kupic panasonica combo (nie pamietam jakie, ale polecali w dziale kina domowe :p) za 1200zl :D
 

bialy_1

New member
Witam ponownie, jak na drugiej części meczu... :p

Mam pytanie, czy do tego Denona AVR-1509, nie lepiej mi będzie kupić zestaw głośników stereo a w razie możliwości (kiedyś) dokupić resztę 5.1?

Czy da się kupić frontowe głośniki 2 do 1000-1200zł?
 

bialy_1

New member
Wszystko pięknie, tylko nie mogę znaleźć poniżej 1700zł to raz, a dwa, że muszę mieć głośniki o wysokości do 70cm. Albo wysokie a płytkie (wys, szer, !głębokość!)
 

asoz

New member
Mówiłem o samych frontach. Większość kolumn ma co najmniej metr, więc ciężko Ci będzie znaleźć coś tak niskiego. Może powinieneś kupić jakieś głośniki podstawkowe, np. na początek 2x Monitor Audio BR2.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Chyba raczej "mniejszość", a nie "większość". Na 10 kolumn 2 może będą miały 100cm lub więcej.
 

bialy_1

New member
Witam Panów i Panie...?!
Temat powoli się wyczerpuje, ponieważ nie ma zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o sprzęt w tej cenie i z tymi wymaganiami, dlatego pokusiłem się o podsumowanie i CHCIAŁBYM ABYŚCIE POMOGLI MI WYBRAĆ TĘ OSTATECZNĄ WERSJĘ.

Amplituner został wybrany. Padło na DENONA AVR-1509, z tego co czytałem, to świetny sprzęt za rozsądną cenę. Gorsza sprawa jest z głośnikami:

Najbardziej chciałbym JAMO S 606 (które można mieć do 1300zł -fronty), ale niestety nie mogę mieć takich dużych głośników.

Dlatego pozostają dwie możliwości:

1. Zestaw 5.0: Magnat Monitor Supreme 200 + Magnat Monitor Supreme 100 + Magnat Monitor Supreme Center 250

albo

2. MONITOR AUDIO - BRONZE BR2 jako podłączenie stereo w tej cenie co Magnaty i z czasem dokupienie reszty.

Jak wspominałem wcześniej, chcę zestaw do gier (xbox360), oglądania filmów HD oraz słuchania muzyki... okazyjnie (rock, reggae, hip-hop).

Proszę o radę.
 
Do góry