Ampli + głośniki do max 2300zł

maciek1422

New member
Witajcie. Niedługo kupuję nowy TV, więc przydałoby się kupić jakieś kino domowe, od razu uprzedzam, że nie mam na to nie wiadomo ile pieniędzy, bo jestem dość młodym człowiekiem :) Przeznaczyłem na ten cel 2300zł, no chyba, że będzie coś wartego dołożenia tych 200zł to będę w stanie dołożyć. No to teraz tak, pokój ma około 20m2, ale mieszkam na poddaszu i skosy zaczynają się na wysokości około 1m. Telewizor będzie akurat na prostej ścianie naprzeciwko mojej kanapy, która jest otoczona skosami, ścianami, ciężko opisać... Zestaw będzie używany w 10% do muzyki, 40% granie na konsoli, 30% telewizja i 20% filmy. Słucham głównie rocka, punk rocka. Chciałbym również, żeby dźwięk przy oglądaniu filmów był fajny. nie potrzebuję żadnego odtwarzacza BD, bo mam PS3, więc kwota, którą chcę wydać idzie w całości na ampli i zestaw głośników. Szczerze to kompletnie się na tym nie znam, więc liczę na was. Nie jestem melomanem :) Nie wiem też za bardzo jak najlepiej umiejscowić głośniki, postaram sie później jakoś rozrysować pokój albo jak ktoś chciałby pomóc to podeślę zdjęcia pokoju. Czytając forum natknąłem się na taki zestaw (polecał go blackninja) :
Ampli: Denon AVR-1312
Zestaw głośników: Harman Kardon HKTS 16

Co sądzicie o tym zestawie? Bardzo proszę o rady jaki sprzęt wybrać i potem gdzie najlepiej go kupić, czytałem, że blackninja ma sklep, ale nie widziałem nigdzie linku do strony sklepu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję :) (Jeśli brakuje jeszcze jakichś informacji to dopiszę)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
HKTS to dobre głośniki ale raczej do filmów. Muzyki na plastikach w stopniu zadawalającym nie posłuchasz. Poza tym HKTS 16 na 20 mkw będą za słabe, jak już to bym brał 30 lub 60 a praktycznie w tej cenie masz podłogowe co lepiej się sprawdzą zarówno w muzyce jak kinie. Takie głośniki jak HKTS biorą ludzie co mają niewielki metraż, problem z rozstawieniem podłogówek lub oglądają w większości filmy. Ja bym polecił Quadral Quintas 5000 lub Jamo s506, ewentualnie Jamo s426. Z amplitunerów może być ten 1312 jak nie słuchasz jakoś strasznie głośno, ale lepszym wyborem byłby 1612 (najtaniej na Allegro ok. 1300zł) bo wyższy model i mocniejszy. Pogadaj z Blackninja to załatwi ci w cenie niższej jak w necie. Osobiście bym brał Denon 1612 + QQ 5000/ Jamo s506. QQ są lepsze do ustawienia bo mają BR z przodu i możesz je bliżej ściany dosunąć.
 

maciek1422

New member
Dzięki za radę. Nie będę zbyt głośno słuchał, chyba że naprawdę warto dołożyć do 1612 to wezmę go. Co do kolumn podłogowych to właśnie ciężko u mnie z ustawieniem, bo bym musiał je chyba na środku pokoju postawić, chociaż jeszcze muszę pomierzyć. A muzyka to taki dodatek, głownie zestaw będzie używany właśnie do grania, filmów itp. Ale skoro hkts będzie za słaby.... Ciężka sprawa :)

Edit.
A może jakiś ampli innej firmy? Spodobał mi się denon 1912, ale drogi i mało zostaje na kolumny, chociaż podobają mi się jego funkcje (integracja z ipodem, ipadem). Co do kolumn to fajnie by było mieć subwoofer do filmów i gier. Jeszcze co do wymiarów i ustawienia w pokoju to jest tak... Tv jest we wnece, razem z szafą, komodami itp. Na przeciwko jest moja kanapa, w odległości około 4,5m. Jest to taki trójkąt otoczony skosami, więc dźwiek tak na chłopski rozum będzie się odbijał od skosów w stronę łóżka, pozosostała część pokoju raczej nie zalicza się do metrażu do nagłośnienia, więc wychodzi jakies 13m2. Z ustawieniem dużych kolumn miałbym problem szczerze mówiąc. Mogę coś dołożyć jeszcze do budżetu ewentualnie, więc powiedzmy, że max to 2800zł.
Dodam, że muzyka to raczej drugorzędna sprawa i to od czasu do czasu tylko bym słuchał pewnie, więc nie musi być jakaś super jakość muzyki (jak na taką cenę oczywiście) skoro teraz czasem słucham na głośnikach za 150zł :)

Proszę o rady.

Nie ma nikt propozycji? Chciałbym w najbliższym czasie już zamówić jakiś zestaw. Przypominam, że mój maksymalny budżet to 2800zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Golfiarz

New member
Znalazłem ostatnio taki zestaw na allegro, który mieściłby się w Twoim budżecie. Sam jestem na etapie zastanawiania się nad sprzętem, więc może ktoś z doświadczonych forumowiczów skomentuje taki zestaw dla Maćka.

Marantz 1602+TAGA TAV 606 cena była 2699zl + przesyłka

Pozdrawiam
 

maciek1422

New member
A co powiecie na zestaw : Denon 1612 + QQ 5000 + sub210? Ampli wystarczający czy lepiej by było dołożyć do lepszego ampli? Ewentualnie zamiast QQ widziałem Jamo s606, troszkę ponad budżet, ale cóż :) Napiszę jeszcze do blackninja ile dokładnie zestaw by mnie wyniósł, ale proszę o jakieś opinie.

Dzisiaj albo jutro rozrysuję jeszcze pokój i dodam zdjęcia, żeby jakoś to zobrazować.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Parę postów wyżej pisałeś że z ustawieniem dużych kolumn miałbyś problem, a Jamo s606 to spore kolumny, które oprócz tego z racji głośnika z boku są trudne do ustawienia i trzeba dać im więcej miejsca. Poza tym na 13 mkw bym ci ich nie proponował. Ja miałem na 15 mkw i mi dudniły przy głośniejszym słuchaniu muzyki. Lepsze będą QQ.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maciek1422

New member
Pisałem, że muszę pomierzyć jak kolumny wejdą i stwierdziłem, że mogą być, do ściany nie będą dosunięte. Zrobiłem plan mojego pokoju, nie zapomnijcie, że mam skosy, ściana z TV jest prosta, ale ścięta przez ścianę po prawej. Na planie obok telewizora zaznaczyłem subwoofer, białe plamki to fronty, a małe szare obok łożka to satelitki (?).




Tam nad łóżkiem ściany wyglądają tak:


Uploaded with ImageShack.us

No i pytanie... Czy zestaw Denon 1612 + QQ 5000 + Jamo SUB 210 będzie ok? Ampli spokojnie pociagnie ten zestaw?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)
 
Ostatnia edycja:

maciek1422

New member
A takie ustawienie wszystkiego jak na tym moim planie będzie ok?

Jeszcze przy okazji mam pytanie jakie i ile kabli będę potrzebował? Do podłączenia mam TV, Xboxa 360 i PS3. Czy do kolumn i suba są dodawane kable jakieś czy muszę sam pokupować (dla was pewnie to głupie pytanie...)


Dzięki za odpowiedź Krzysiek :)
 

maciek1422

New member
Dobra wybiorę najprawdopodobniej HK156 + QQ5000, ewentualnie Jamo S606, ale chyba za mocne będą do mnie.

Tylko mam pytanie w jaki sposób połączyć razem amplituner, telewizor, PS3 i Xbox 360?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie znam ampli ale tak sie zazwyczaj laczy: Ps3 i x360 kablami HDMI do ampli, a z ampli do tv jednym kablem HDMI do tv.
 

maciek1422

New member
Dobra zdecydowałem się na QQ5000, ale co do ampli to jeszcze się waham, bo chciałbym mieć w nim usb jednak, żeby puszczać muzykę z iPoda itp. Chyba, że nie będzie nic ciekawego w tej cenie (do około 1500zł) z usb. Blackninja pisał, że Denon 1612 jest wycofany i ospale dość grał, Denon 1713 za drogi, więc nic mi z Denon'ów już nie zostaje. W takiej cenie z USB znalazłem takie ampli:
Yamaha RX-V473
Pioneer VSX527
Onkyo 509

Jeszcze jakiś mi umknął? Co o nich sądzicie? Któryś z nich sprawdzi się przy moich wymaganiach?

Jeszcze pytanko ile amplituner potrzebuje miejsca z góry, po bokach i z tyłu? Bo Będę miał półkę o szerokości 62cm (po bokach ścianki), głębokości 63cm no i wysokość można jeszcze ustalić, zależy ile przestrzeni potrzebuje ampli. Ewentualnie jeśli tam za ciasno to mogę postawić ampli obok TV zaraz, ale wtedy będzie troszkę mało miejsca na inne sprzęty, które potrzebują powietrza (PS3 i Xbox).
 

venom.dho

New member
Z Denonów to masz jeszcze 1912 do wyrwania w całkiem przyjemnej cenie.
Model wycofany (stąd niska cena), ale jeszcze w sprzedaży (3 lata gwarancji).
Sam niedawno szukałem, dlatego o nim wspominam.
 

maciek1422

New member
Denon 1912 ponad budżet i nie potrzebuję tylu bajerów. Chyba po prostu ampli nie kupię od blackninja tylko w innym sklepie kupię denona 1612, ma wszystko to co potrzebuję, sporo osób polecało go do QQ5000 i myślę, że będę zadowolony, bo z innych z usb to zostaje mi onkyo 579, ale to też już wyjdzie prawie 3100zł, a tak to mi zostanie jeszcze, dozbieram i kupię sub. Jaki polecicie zaufany sklep gdzie mogę kupić denona 1612?
 

maciek1422

New member
Już znalazłem sklep 1270zł i wysyłka gratis. Ten Denon będzie dla mnie ok? Wydaje mi się, że będę zadowolony w 100%, ale jeszcze chciałbym wiedzieć co myślą o tym fachowcy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W tej cenie jak dla mnie nie ma konkurencji. Oczywiście nie ma co wymagać od ampli za 1300zł, ale uważam że to dobry i uniwersalny ampli. Musisz zwrócić uwagę czy posiada gwarancję producenta, bo nieraz tak jest na Allegro że tańsze ampli w kupnie mają krótszą gwarancję. Onkyo nie jest też złe ale sprawdzi się głównie w kinie. Stereo na Onkyo jest kiepskie, dlatego ja bym brał Denona. W tej cenie masz też dobrze grającego w stereo HK 156, ale mnie osobiście odstrasza awaryjność produktów HK. Możliwe że za bardzo się uprzedziłem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maciek1422

New member
Dzięki naprawdę bardzo mi pomogłeś :)
Decyzja zapadła, biorę Denona 1612. Co do gwarancji to nie kupuję na allegro tylko w sklepie online normalnie (mają też stacjonarny sklep), więc nie powinno być problemów. Byłem właściwie zdecydowany na tego HK, bo blackninja nie ma już denona 1612, ale brakowało mi w nim USB, a to mi się bardzo przyda. W dodatku wizualnie od początku denon mi się najbardziej podobał.

Zestaw wybrany, QQ5000 + Denon AVR1612, w środę powinien być być u mnie. Jak będę miał czas podłączyć to napiszę jak moje wrażenia. Za jakiś czas dokupię jeszcze sub i będzie pełen komplet, a teraz przynajmniej zmieściłem się w budżecie :)
Dziękuję wszystkim za pomoc'
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry