ampli+glosniki 5.0 - ok 4500 tys - help

jorge

New member
ampli+głośniki - pomoc w wyborze

No więc na dniach chcę zakupić kino domowe tzn amplituner + głośniki 5.0 lub same fronty.
Pokój ma wymiary 3,7m X 4,6m czyli ok 18m2
Podłączyć chcę Dekoder TV, PS3, DVD, komp, czyli 4 hdmi potrzebne.
Jakby się dało ipoda czy iphona podłączyć też super ale nie koniecznie.
Wyjście to TV a w dalekich planach projektor.
Muzyka/Film/PS3 - 40%/40%/20%
Z muzyki głównie hiphop, r'n'b, reggae ale też czasami trochę rocka.

Kolejnym ograniczeniem jest popularność gdyż chciałbym to kupić na raty 0% w MediaMarkt.

Z zestawów z media trochę się napaliłem na Denona 1611 + Dali Concept 6 - 4700 pln
Z tańszych tez rozważam DENON AVR-1611 + Amber AM-20.5/AM-20.1/AM-20C - 3200 pln
Nie ukrywam ze 1500 pln różnicy to sporo wiec im taniej tym lepiej.

Jakby ktoś mógł pomóc czego mogę szukać do wymagań powyżej byłbym wdzięczny.
Denona 1611 brałem pod uwagę z uwagi na częstość polecania go na forum + ładny jest :p
Lecz oczywiście wyboru nie zamykam tylko do tego.
Połączenie popularnych modeli ampli+głośniki pod preferencje i typ muzyki mile widziane.
Odsłuch prawdopodobnie będzie bardzo ograniczony.

Jakbym mógł prosić znawców tematu o zestawy do 4500 oraz 3000-3500.
Przy tych 3000 może być ampli+fronty a tyły dokupię później.
Z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

Trakkah

New member
Do tej muzyki posłuchaj ampli od Harmana. Mnie najbardziej przekonało jego brzmienie na odsłuchu w tym repertuarze :) Fajny byłby też Marantz ale chyba ciężko będzie zmieścić się w założonym budżecie.
A kolumny? Sprawdź Kef C5 lub C7, Tannoy Mercury, Monitor Audio MR i wspomniane przez Ciebie Dali Concept.

Dlaczego ograniczasz się do zakupu w Media Markt? W salonach audio masz większy wybór, możliwość negocjacji ceny która często i tak jest korzystniejsza niż w MM i również możliwość zakupu na raty...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takiego podziału jednak brałbym :
Harmana AVR 255 plus Dali Concept.
lub
Denon 1912 + Kef C5
 

jorge

New member
Dzieki za pomysly. Sprawdze sobie te 2 zestawy. No i avr 255 niestety nie obsluguje 3D wiec raczej malo rozwojowy. Sklaniam sie bardziej ku denonowi. Jeszcze pytanie czemu 7.1 proponujecie a nie 5.1?
 

jorge

New member
No to denon 1912 zakupiony, na razie podlaczone stare kolumny ale nowe w planach. Swietna sprawa to radio internetowe czy sterowanie z iphona. Umowilem sie w MM ze podlacza mi kefy c5 i dali concept do niego zeby sobie wybrac kolumny. Ale bede tez dalej czytal i rozgladal sie za innymi modelami. Pewnie za jakis czas pojawi sie watek w kolumnach na ten temat.
Dzieki za pomoc
 

jorge

New member
No wiec nie wytrzymalem do stycznia z kolumnami. Kupilem Monitor Audio M4 + M1 + M central. Gra to doskonale jak na moj gust. Porownywalem z Kef C5, jakies boston acustic i jeszcze jednymi ktorych nie pamietam. Monitor Audio graly najfajniej a ze dostalem jeszcze spory rabat to nie narzekam.
Watek do zamkniecia
 
Do góry