ampli + fronty +sub do salonu

tenroh

New member
Rozpoczynam poszukiwania sprzętu do salonu ok. 30m2 składającego się jakby z dwóch części. Część telewizyjna ma ok. 18m2.
Docelowo chciałbym skompletować zestaw kolumn do kina domowego jednak na ten moment zamierzam kupić amplituner,fronty i sobwoofer.
Nie mam zamiaru kupować żadnego odtwarzacza płyt. Muzyka jedynie z radia oraz usb.
Zestaw będzie służył do codziennego oglądania telewizji, czasem jakiś film i dużo muzyki.
Żaden ze mnie znawca muzyki jednak chciałbym żeby jako tako grało i lubię dużo basu stąd sobwoofer.
Myślę żeby zainwestować w Polską markę STX i wybrałem taki zestaw:

kolumny podłogowe STX F-280N
sobwoofer aktywny STX S-250N

Kompletnie nie mam pomysłu na amplituner. Jakie "bajery" w dzisiejszych czasach musi posiadać amplituner? Co już jest standardem ,za co warto dopłacić, a co jest zwykłym shitem ?

Co myślicie o polskiej marce STX?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Jeden Kolega z forum posiada STX zapytaj sie go o brzmienie.
Co do ampli - zalezy jaka kwote masz na calosc?
Jak duzo muzyki to lepiej poszukac cos z Pre-out i jak bedzie potrzeba dokupic wzmacniacz .

Wyboru ampli jest duzo a bajerów az nadto w kazdym z nich.

okresl cene a propozycje same sie znajda:)

pzdr
 

tenroh

New member
Nie znam się kompletnie na amplitunerach. Nic a nic. Nie chcę Wam pisać ani 500zł ani 5000zł bo to nie o to chodzi. Wybrałem kolumny i sub i właśnie Was chciałem prosić żebyście mi coś dobrali odpowiedniego do tego sprzętu. Chcę wydać jak każdy myślę odpowiednio jak najmniej jednak nie chce żeby to był jakiś syf. Coś co jest na czasie i ładnie zagra z tym co wybrałem, może w przyszłości z czymś lepszym. Wiadomo, że jeśli za kolumny z subem mam zapłacić ok. 1600 zeta to za amplituner nie dam 3000zł. Wybierzcie bardzo Was proszę coś co jest odpowiednie i napiszcie dlaczego właśnie ten model a nie inny.
A może macie pomysł na kompletnie inny zestaw? Tylko z góry muszę napisać, że ja nie jestem takim maniakiem jak Wy. Zwykły sprzęt do słuchania dla laika nie audiofila. Jak już pisałem wcześniej lubię głęboki basik, ale lubię także jak ładnie cykacze słychać. Aby nie dudniło przy głośnym odsłuchu tylko grało.
 

tenroh

New member
Zastanawiam się jeszcze jak ten zestaw się ma z mocno tutaj polecanym zestawem harman 161s z jbl arena 180 + sub jbl 100P.

Czy będzie odczuwalna różnica między tymi zestawami kolumn używając tego ampli harmana do obu zestawów?
 

tenroh

New member
Jak,że mam? Napisałem, że zastanawiam się nad zakupem... napisałem:
"Myślę żeby zainwestować w Polską markę STX i wybrałem taki zestaw:
kolumny podłogowe STX F-280N
sobwoofer aktywny STX S-250N"
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ohh wszystko zalezy od budzetu. Dobrze myslisz ze kupywac po kawalku. Ja tak tak robilem i po malu coraz mniej miejsca w salonie heh.
Kup amplituner z mozliwiscia bi ampingu przykladowo jakis Onkyo lub Marantz. Te 2 marki sam lubie.
Do tego 2 dobre kolumny stereo z mozliwoscia bi ampingu. Jesli kolumny zejda do mniejwiecej 30hz to na bi ampie nie bedzie ci poki co subwoofer potrzebny.
Masz maly budzet. Lepiej kupic lepszy amplituner i lepsze 2 kolumny stereo i podlaczyc je jako bi amp na start. Koszt tylko dodatkowych 2 kabli do glosnikow a grac bedzie o niebo lepiej.
Jak uzbierasz cos kaski krok po kroku zbudujesz cos lepszego.
Popatrz tez za uzywkami bo mozesz dostac ladny sprzet za male pieniadze.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

tenroh

New member
Wróciłem z wakacji i temat powrócił.Otóż byłem na odsłuchu i podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami...

Chciałem posłuchać jak gra HK 161s jednak był tylko model 151s i sprzedawca go bardzo odradzał. Polecił za to Yamahe RX-V481 i to do niej podłączaliśmy jak poniżej:

-JBL ARENA 180 - moim zdaniem grają bardzo ładnie, tak miękko, miło dla uszu , trochę cicho , z wyglądu jak zabawki porównując do innych
-KLIPSCH R28F - jak dla mnie grały bardzo podobnie do JBL słuchając niezbyt głośno , przy głośniejszym odsłuchu zdecydowanie lepiej od JBL , jakby się tak nie męczyły , z wyglądu także na duży + , wyglądają porządnie
-subwoofer JBL ARENA 100P - największe rozczarowanie , totalna porażka , już lepiej według mnie grają co niektóre komputerowe
-KLIPSCH R-12SW - to już zupełnie co innego niż JBL , bas głęboki , czysty , może trochę jakby za cichy jednak już raczej wystarczająco

Podsumowując chciałem zapytać co sądzicie o tym amplitunerze?
Pojadę w tygodniu posłuchać jeszcze STX-ów jednak na ten moment gdyby się nie sprawdziły mój zestaw wygląda następująco, co wy na to?

YAMAHA RX-V481
JBL ARENA 180
KLIPSCH R-12SW
 
Do góry