Ampli do salonu - Denon czy Marantz

wysio

Member
Bez reklam
Witam. Wreszcie nastał czas, że mogę pozwolić sobie wymienić stary sprzęt w salonie na coś lepszego. Staram się śledzić tematy na forum i już byłem pewny, że kupię Denona 1912, ale jak przyszło co do czego, to zacząłem się wahać, czy to jednak dobry wybór w porównaniu z nowszym Denonem 1713 czy w ogóle nie Denon, a Marantz 1602. Przyznam sie bez bicia, że już trochę zgłupiałem... jedna rzecz - zależy mi na radiu internetowym. Planowany budżet na ampli i kolumny stereo to ok. 3tyś. Jeśli chodzi o same kolumny, to też nie mam jeszcze pewności, ale skłaniam się ku Maestro II 180 czy S.
Muzyka głównie stereo, blues, rock....
Ps. Ktoś z tutaj z forum miałby ewentualnie atrakcyjną ofertę?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
1713 to chyba odpowiednik 1612 wiec model nizej niz 1912. Porownujac 1912 do Marantza 1602 to marantz ma bardzo slaby zasilacz wiec z kolumnami nie poszalejesz, denon ma cos kolo 460w.
 

wysio

Member
Bez reklam
Denon jest sporo mocniejszy, to fakt. Jednak spotkałem się z opinią, że Marantz to zupełnie inna jakość...
Czy te Tonsile będą ok do Denona?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Czy ja wiem czy taka inna jakosc, napewno nie zestawiajac mocny amplituner denona do slabiutkiego marantza. Spotkalem sie z opiniami ze wlasnie 1602 troszke brakuje mocy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, natomiast sluchalem Denka z 33xx duzo wyzszym Marantzem 6xxx i muzycznie Marantz rozłozyl na łopatki Denona, nie mówiąc o sprzęcie stereo. Boje się, że dla mnie istnieje już tylko jedna firma :) Zakładając, że brzmienie będzie podobne brałbym Marantza, ale chyba nie mozna az tak daleko generalizować. Jeszcze zblizone modele moze, ale to odległe klasy. Nie sugeruj się parametrmi i mocaą na papierze. Ja przekonałem się, że czasem 45W brzmi duzo lepiej niż deklarowane 70W :) Nie masz moliwosci odsluchu?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem, natomiast sluchalem Denka z 33xx duzo wyzszym Marantzem 6xxx i muzycznie Marantz rozłozyl na łopatki Denona, nie mówiąc o sprzęcie stereo. Boje się, że dla mnie istnieje już tylko jedna firma :) Zakładając, że brzmienie będzie podobne brałbym Marantza, ale chyba nie mozna az tak daleko generalizować. Jeszcze zblizone modele moze, ale to odległe klasy. Nie sugeruj się parametrmi i mocaą na papierze. Ja przekonałem się, że czasem 45W brzmi duzo lepiej niż deklarowane 70W :) Nie masz moliwosci odsluchu?

Krzychu, masz już może ten wzmak 6004? Jak to gra u ciebie? No właśnie, podobno Denon 3312 to ta sama konstrukcja co Marantz 7005, tylko inne obudowa a cena niższa. Możesz się do tego porównania ustosunkować? Jak dla mnie to Marantz wiedzie prym pod względem jakości w sprzęcie do KD jak i muzykalności w stereo. HK by był niezły gdyby nie ta awaryjność. Jeśli tylko do kina to stawiam na Onkyo - faworyt jeśli chodzi o filmy, a jeśli chodzi o muzykę to Marantz , HK, Denon.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale panowie mowimy o amplitunerach w okolicach 2000zl a nie seria 3XXX lub 6xxx marantza. Najprosciej udac sie tam gdzie maja i marantza i denona, przesluchac i podjac decyzje. Brzmieniowo wydaje mi sie ze beda podobne, to ta sama polka z tym ze 1912 jest mocneijszy i lepiej wysteruje kolumny. Marantz to Marantz wiadomo renoma i jakosc ale czy w przypadku podstawowych modeli nie placimy w duzej czesci za marke?

Jesli masz na wydanie 3 tys. to moze lepiej kupic amplituner stereo np harman/kardon 3390 i do tego pare kolumn? Zagra napewno o wiele lepiej w stereo niz amplituner kina domowego. Podalem taka propozycje poniewaz piszesz ze chcesz kupic amp + kolumny stereo, wiec jesli sprzet ma sluzyc tylko do muzyki to napewno to jest lepszym rozwiazaniem.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzychu, masz już może ten wzmak 6004?

Nie, nie tak szybko :) Po ostanim zakupie zestawu kolumn musze podreperowac budzet, bo znów zakupie całosć, Ampli, Wzmak, BD, moze też CD. Oczywiscie podziele sie wrazeniami.

Co do HK, to mam dokladnie to samo zdanie. Wyglądem najmbardziej mi się podoba, muzycznie podobny do marantza, ale co chwile są jakies mankamenty. W moim przypadku jeszcze dwa wyjscia HDMI, których HK nie ma. Ja juz skonczyłem szukac, jezdzic na odsluchy. Wybór dokonany.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Dziękuję panowie za podpowiedzi. System będzie w przyszłości rozbudowany o kolejne głośniki, dlatego też uparłem się na takie ampli. Przy czym właśnie najistotniejsze jest dla mnie, by to najlepiej grało w sekcji stereo.
 

dukerocky

New member
Dołożę od siebie kilka groszy. Mam Marantz i jestem w pełni zadowolony, więc polecam gorąco;) Ampli spisuje się świetnie zarówno w stereo jak i w KD. Mój model jest co prawda starszy ale co do jakości to naprawdę polecam. Dużo osób pisze że zasilacze w Marantz słabe. Sprawa wygląda tak że nie do końca to prawda... Przynajmniej to co masz na tabliczce nie odbiega od rzeczywistości tak bardzo jak u innych producentów. Druga sprawa to że zasilacz ma 500W wcale nie świadczy że moc jest wykorzystana. Najczęściej leci w powietrze w postaci ciepła i tyle z tego wielkiego zasilacza... Jest plus takiego potwora grzeje jak grzejnik;) O wysterowanie nie musisz się martwić u mnie moc na kanał to po przeliczeniu około 35-40 W, kolumny od 40 do 120W i problemu nie ma. Ampli chodzi na muzyce około -40 -50dB powyżej już jest za głośno - współczucie dla sąsiadów;) Amp spokojnie uciągnie i problemu nie ma, przy tym się nie grzeje, nie wyłącza nawet przy słuchaniu przez kilka godzin głośno, nie ma szumu w głośnikach, po prostu pięknie gra;)
Polecam Marantz;)
 

jurkas74

New member
No to może jeszcze ja jako posiadacz Marantza 1602. Jest to super sprzęt pod względem jakości brzmienia, ale... zależy gdzie go zmierzasz użyć. Jeśli w salonie 30m2 to na pewno nie, on faktycznie nie ma takiej mocy jak Onkyo 609 czy Denon 1912.
Ja jestem bardzo zadowolony, ale kupowałem go jako dodatek do telewizora oraz do słuchania radia internetowego. Powtórzę że jakość dźwięku w tym zakresie cenowym (czyli obecnie < 2000PLN) jest nie do pobicia, ale jeśli ktoś chce aby żyrandol mu się kołysał to nie ten model.

Nie wiem czego kolega dukerocky słucha ale przy -40 w Pure Direct jest po prostu cicho.
 

dukerocky

New member
Słucham Nightwish, Sabaton, Metallica, Oldfield, Iron Maiden, Nirvana, Jarre, Pink Floyd... i takie tam różne;) Salon około 25m2. Muzyka obecnie tylko Flac pozgrywana z płyt z bitrate jak najwyższym - wygoda mam wszystko na jednym dysku;) Słucham tak jak pisałem;) Powyżej -50dB wszystko się trzęsie w salonie i za długo nie da się słuchać bo po prostu za głośno;) Co do żyrandola to się trzęsie w salonie niżej;) Jak mocno zagra to szaleństwo i tyle;) W muzyce pomaga sub. Próbowałem bez suba jak piszą niektórzy koledzy, ale wtedy bas jest bardziej rozleziony, więc gra w stereo z subem;)
 

wysio

Member
Bez reklam
Ok, teraz tak myślę, że mógłbym dołożyć parę złoty do tego interesu. I teraz jest taki model Denona 2113 i niewiele już słabszy Marantz SR5006. To by chyba zmieniało postać rzeczy, gdyż żyrandol mógłby jednak czasem zadrżeć, a na samej jakości dźwięku również mi zależy.
Jak w ogóle te wszystkie ampli łączą się z netem? Mają wbudowane WiFi, czy wymagają dokupienia modułu wifi, czy trzeba ciągnąć kabel - co może być w moim wypadku dość mocno kłopotliwe....
 

Whiplash

New member
Bez reklam
W kazdym wzmacniaczu duza czesc pradu idzie w cieplo tylko ze z tego 500w zostaje troche wiecej dla kolumn niz z tego ktory ma 300w. Moj denon ma 460w i jesli wierzyc testom na audio.com.pl w trybie 5.1 pompuje ok 60w na kanal. Jesli kolega ma maly pokoj i kolumny z duza skutecznoscia to 1602 napewno sobie da rade. Nie ma co oceniac mocy za pomoca dB bo roznie amp. oddaja moc. Moj denon tez przy -40 gra glosno ale jego skala konczy sie na +18. Harmany uchodza za bardzo mocarne amp. ktore maja spory zapas mocy a ich glosnosc rozkreca sie powoli i tez mozna pomyslec ze brakuje mu mocy bo inny amp przy -40 gra tak jak ten przy -30.

Najlepiej by bylo wypozyczyc oba amp. lub udac sie do sklepu z odluchem w wyciszonej sali, wtedy sie przekonasz czy 1602 daje rade czy jednak brakuje mocy. SR5006 to juz kawal pieca, jsli cie stac to bierz smialo. Tam juz jest potencjal. Dla mnie Denon i Marantz to najlepsze firmy, z jednego i drugiego bedziesz zadowolony, musisz tylko wybrac ten ktory w jakis sposob przekona cie czy to brzmieniem czy tez funkcjonalnoscia.

Poczytaj test SR5006.
http://audio.com.pl/testy/marantz-sr5006:13
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ok, teraz tak myślę, że mógłbym dołożyć parę złoty do tego interesu. I teraz jest taki model Denona 2113 i niewiele już słabszy Marantz SR5006. To by chyba zmieniało postać rzeczy, gdyż żyrandol mógłby jednak czasem zadrżeć, a na samej jakości dźwięku również mi zależy.
Jak w ogóle te wszystkie ampli łączą się z netem? Mają wbudowane WiFi, czy wymagają dokupienia modułu wifi, czy trzeba ciągnąć kabel - co może być w moim wypadku dość mocno kłopotliwe....
Ampli SR5006, a kolumny większe do takiego pomieszczenia.
 
Do góry