Ampli do kolumn TAGA 606v3

dEs31

New member
Witam ponownie,

Ostatnio pytałem a ampli do kina. Szukałem uniwersalne niskobudżetowego urządzenia. Dziś przychodzę z nowym podejściem trochę większą wiedzą ale wciąż potrzebuje ukierunkowania i pomocy :)

Chciałbym zakupić kolumny TAGA 606 v3 ( zmieniłem wybór z Jamo 606 ) i poszukuje amplituner do kina domowego. Powierzchnia pomieszczenia to ok 20m2 ( salon z aneksem ).

Amplituner ma służyć z początku do muzyki (40%) i kina, cyfrowy polsat*, ps3, kino (60%). Natomiast ze względu iż szukam najtańsze urządzenie to wiem że w stereo nie zagra to dobrze dlatego z czasem chce dokupić wzmacniacz stereo. Pytanie czy praktycznie zadowoli mnie każdy ampli nawet z tych podstawowych modeli skoro ma on służyć przede wszystkim do kina i ps3 oraz CP* ?

Pytanie jaki motem dobrać wzmacniacz stereo do tego :) ?

Dzięki za pomoc i czekam na odpowiedź. Sprzęt chce kupić używany poza kolumnami.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaki budżet? Jeśli chcesz podłączyć wzmacniacz z amplitunerem to powinieneś szukać amplitunera z pre-out. A takie amplitunery nie są tamie. Ewentualnie pozostaje Ci przepinanie kabli.
 

dEs31

New member
Budżet na ampli do kina to 1000zł za używkę - na pewno znajdę Yamaha 473 w tej cenie, myślałem też o Sony STR-DA1200ES cena w granicach 850zł. Przepinanie kabli mnie nie interesuje ale w tej cenie używkę z preoutem znajdę.
Gorzej że nie wiem jaki wzmacniacz stereo wybrać, pytanie czy nada się absolutnie każdy czy musi on mieć jakieś szczególne funkcję, wejścia aby to śmigało.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Żeby sterować głośnością pokrętłem od amplitunera KD, wzmak musi chyba posiadać z tyłu wejście Main IN? Ale popytaj się chlopaków co mają tak podłączony sprzęt ( Armanig, Krzysztofradio, Przemko77), to więcej się dowiesz. W przeciwnym wypadku też podłączysz ale sterowanie głośnością będzie odbywać się osobno, co utrudnia bo musisz zapamiętać położenie pokretła od wzmaka jakie było podczas kalibracji. Ale mogłem coś pokrecić. Chłopaki jak coś mnie naprostują:)
 
Do góry